Китай розробляє копію іранського безпілотника Shahed-136 для постачання в Росію, - Bloomberg

3 липня, 2024 середа
02:10

Минулого року китайські та російські компанії провели переговори про співпрацю для копіювання іранського безпілотника Shahed-136 і почали розробку та тестування версії цього року для підготовки до відправлення в Росію

Зміст

Про це повідомляє  Bloomberg з посиланням на анонімні коментарі офіційних осіб.

За словами джерел, китайські безпілотники в Україні ще не будуть використовуватися.

Водночас офіційні особи США заявили, що Китай стримує пряме постачання зброї та артилерії, що сигналізує про безпрецедентну ескалацію та майже напевно спричинить більш рішучі дії, наприклад, санкції.

Деякі країни вважають, що надання Росії безпілотних літальних апаратів для цілей нападу перетне межу летальної допомоги, сказали двоє офіційних осіб. Одне з джерел сказало, що за оцінками США, Китай зважує, чи варто надсилати повністю побудовані безпілотники, але тим часом надсилає "комплекти, які можна перетворити на ударні дрони". США досі не дійшли висновку, що Китай надсилає смертоносну допомогу Росії, сказав він, визнаючи, що інші країни можуть мати іншу інтерпретацію.

Китай не постачає зброю сторонам українського конфлікту і суворо контролює експорт товарів подвійного призначення, заявив речник посольства Китаю в США Лю Пенюй.

"Що стосується кризи в Україні, міжнародному співтовариству цілком зрозуміло, хто закликає до діалогу та прагне миру, а хто розпалює боротьбу та розпалює конфронтацію. Ми закликаємо відповідні країни негайно припинити розпалювання боротьби та розпалювання конфронтації", — сказав Лю. 

Міністерства оборони та закордонних справ Росії не відповіли на запити про коментарі.

За словами чиновників, одне занепокоєння полягає в тому, що Китай може виробляти безпілотник, подібний до Shahed, набагато швидше, ніж Іран або Росія. Офіційні особи не ідентифікували безпілотник, який розробляється, але китайські оборонні вебсайти та кілька ЗМІ повідомили, що країна розробляє ударний безпілотник-камікадзе під назвою Sunflower 200, який за зовнішнім виглядом схожий на іранський дрон Shahed-136.

У квітні Bloomberg News повідомило, що Китай надає Росії супутникові зображення для військових цілей, мікроелектроніку та верстати для танків, а також низку технологій, які використовуються у зброї або потрібні для її виробництва.

"Китай докладає всіх зусиль, будь-якої можливості, щоб стверджувати, що якимось чином він є нейтральним гравцем у цій війні в Україні, але насправді КНР надає довгий список компонентів подвійного призначення, таких як верстати та мікроелектроніка, які дозволяють Росія продовжить цю агресивну війну в Україні", – заявила посол США в НАТО Джуліанна Сміт телеканалу Bloomberg у вівторок.

Вона підкреслила, що усередині НАТО переконані, що "КНР більше не є нейтральним гравцем, і попередили Китай про ризик залишитися за спиною Росії в цій неспровокованій агресивній війні".

  • У понеділок, 24 червня, лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою в Пекіні і заявив, що Китай шукатиме врегулювання "української кризи у власний спосіб".
Теги:
Читайте також:
Київ
+10.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.27
    Купівля 41.27
    Продаж 41.76
  • EUR
    Купівля 44.83
    Продаж 45.47
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
20 березня
18:18
Ексклюзив
Сили оборони України здійснюють контрзаходи з перенесенням бойових дій у Білгородську область РФ, - військовий експерт Снєгирьов
18:07
Винахідники в армії зможуть отримати винагороду за розробки: Міноборони ініціювало зміни до законодавства
18:01
OPINION
Телефонна розмова Трампа і Путіна: реальні наслідки та що далі
18:00
Віктор Ляшко
"Подивимось, чи посилають пацієнтів зі списками до аптек": Ляшко оголосив про перевірку лікарень в Україні
18:00
Огляд
winfly-8
Швидкі та маневрові, можуть полювати на російські БПЛА: що таке дрони WinFly і як вони допомагають на фронті
17:56
Роберт Фіцо
Словаччина не підтримає санкції ЄС проти РФ, якщо вони загрожуватимуть мирному врегулюванню в Україні, - Фіцо
17:55
Творці спін-офа "Теорії великого вибуху" оголосили назву майбутнього серіалу
17:47
У Києві чоловік влаштував стрілянину в офісній будівлі, а відтак вчинив самогубство, стрибнувши з мосту у Дніпро
17:44
Дік Схооф
Прем'єр Нідерландів назвав вимогу РФ припинити постачання зброї Україні неприйнятною
17:35
Керсті Ковентрі
Президенткою Міжнародного олімпійського комітету стала Керсті Ковентрі
17:20
Дніпропетровщина
Ще дві громади на Дніпропетровщині визнали зоною бойових дій
17:16
Саудівська Аравія
Команди України і США 24 березня зустрінуться в Саудівській Аравії, - Зеленський
17:09
Володимир Зеленський
Знімати з перемовин тему України в НАТО - це великий подарунок росіянам, - Зеленський
17:07
Оновлено
РФ уночі спрямувала на Куп'янськ 31 КАБ: є загиблі й поранені, знищено електропідстанцію
17:02
Володимир Зеленський
Зеленський заявив, що не обговорював з Трампом питання власності української генерації, зокрема ЗАЕС
17:02
Від початку доби на фронті зафіксували 90 боїв: ворог найактивніший на Покровському напрямку
16:56
РФ двічі атакувала Краматорськ: поранено 4 людей, пошкоджено освітні заклади й багатоповерхівки
16:50
РФ Сирія
Росія перевезла військову техніку з Сирії для війни проти України, - The Times
16:44
путін
Путін видав указ, за яким громадяни України у РФ і на ТОТ мають "урегулювати своє становище" або виїхати
16:28
Шуфрич суд
Шуфричу продовжили термін тримання під вартою до 18 травня
16:27
СБУ затримала на Київщині трьох українців, які виправдовували агресію РФ в інтернеті
16:25
Триптих Марії Письменної
"Тиша, народжена спогадами": у Києві відкриється виставка творів людей з ментальною інвалідністю
16:08
Оновлено
укриття
Фінляндія очолила коаліцію з будівництва укриттів в Україні
16:06
OPINION
Капітуляція США в інформаційній війні
16:05
Угорщина - ЄС
Угорщина не підтримала підсумкового документа саміту ЄС щодо України
16:02
Володимир Зеленський
"Маємо й далі підштовхувати Росію до миру": Зеленський закликав учасників засідання Євроради посилити тиск на РФ
15:59
Оновлено
Україна ЄС
ЄС передав Україні €1 млрд від заморожених російських активів: на що спрямують кошти
15:45
Єдиний відомий рукописний сценарій фільму Жана-Люка Годара "На останньому подиху" виставили на продаж
15:44
Оновлено
Ситуація на фронті та гарантії безпеки: Зеленський зустрівся з прем'єром Норвегії Стьоре
15:42
ЄС США
ЄС відклав запровадження перших мит проти США до середини квітня
15:36
Альона Мазур
Вища рада правосуддя звільнила суддю ОАСК Альону Мазур
15:31
Італія планує вкласти 6 млн євро в розмінування України: у пріоритеті – Харківщина
15:24
Канада
Канада веде переговори з ЄС про зменшення залежності від США в оборонній галузі, - AP
15:12
Юрій Ушаков
У Кремлі заявили, що переговори делегацій РФ та США відбудуться в Ер-Ріяді 24 березня
14:55
Оновлено
Вітольд Фокін
Перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін помер у віці 92 років
14:47
Оновлено
Георгій Судаков та Кевін Де Брюйне (ліворуч), Україна - Бельгія, Євро-2024
Україна - Бельгія: онлайн-трансляція матчу Ліги націй
14:46
ЗСУ знищили командний пункт росіян у Білгородській області
14:40
Мобільний зв’язок, смартфон, телефон
Через технічні роботи в реєстрі "Оберіг" ввечері 20 березня можуть бути недоступні електронні військові документи
14:36
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:15
Австрія
Австрія збільшить оборонні витрати до 2% ВВП
Більше новин