Ексклюзив

Наразі ані влада, ані левова частина опозиції в Грузії не зацікавлені у звільненні Саакашвілі, - політолог Копчак

18 березня, 2025 вiвторок
08:48

Керівник Південно-Кавказької філії Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Володимир Копчак зазначив, що зміна або скасування режиму "Грузинської мрії" автоматично означає вихід Саакашвілі з в'язниці

Зміст

Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".

"Стосовно Саакашвілі і його повернення до Грузії, хочу нагадати, що він повертався у 2021 році під час муніципальних місцевих виборів, коли "Грузинська мрія" пообіцяла Шарлю Мішелю та Європейському Союзу, а потім порушила цю угоду. Зокрема, було обіцяно, що якщо партія не набере 45%, то будуть проведені позачергові вибори. І тут є дуже полярні оцінки", - зауважив Копчак.

За словами керівника Південно-Кавказької філії Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, наразі немає єдиної думки щодо повернення Саакашвілі, але сама ідея повернення до Грузії з метою бути заарештованим, на перший погляд, здається хибною, хоча насправді це не так. Вона стала хибною лише на етапі реалізації. Тут спрацював фактор особистості Саакашвілі. Тому що, якби його затримали не на під'їзді в Тбілісі, а вже на сцені в Руставелі, як було задумано, то у 2021 році натовп на вулиці був би не меншим, ніж зараз.

"Є й полярна думка, що повернення Саакашвілі під в'язницю було ледь не спецоперацією російських служб. Зміна або скасування режиму "Грузинської мрії" автоматично означає вихід Саакашвілі з в'язниці. Але цікавий момент: поки ця боротьба триває, ані влада, ані левова частина політичної опозиції в Грузії не зацікавлені в його звільненні", - додав Копчак.

  • У січні правляча партія Грузії "Грузинська мрія" анонсувала створення слідчої комісії з розслідування так званих злочинів уряду Міхеїла Саакашвілі.
  • Суд у Грузії засудив колишнього президента країни Міхеїла Саакашвілі до дев'яти років ув'язнення. Його визнали винним у розтраті бюджетних коштів у великому розмірі.
  • 17 березня суд у Грузії визнав винним колишнього президента Міхеїла Саакашвілі у незаконному перетині державного кордону. Його засудили ще на 4,5 року в'язниці.
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.22
    Купівля 41.22
    Продаж 41.74
  • EUR
    Купівля 46.99
    Продаж 47.67
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
30 квітня
18:52
Ексклюзив
Служба зовнішньої розвідки "відкрила рахунок" ліквідованих російських військових злочинців, - Ступак
18:39
Максим Цуцкірідзе
З початку повномасштабної війни заарештували російського майна на майже 20 млрд гривень, - Нацполіція
18:37
лісові пожежі
В Ізраїлі спалахнули лісові пожежі: триває евакуація людей, дорога з Єрусалима до Тель-Авіва перекрита
18:34
електроенергія
Україна цьогоріч планує залучення близько 1 ГВт нової генерації електроенергії
18:25
Шевченківський суд взяв під варту двох підозрюваних
Суд заарештував підозрюваних у справі про постачання ЗСУ 120 тис. бракованих снарядів
18:06
соцмережа Х (Твіттер)
Соцмережа Х Ілона Маска втратила близько 10% європейських користувачів за пів року
18:06
Оновлено
Лавров
Лавров заявив, що РФ пропонує Україні прямі переговори. Сибіга прокоментував
18:05
Україна США
Україна та США "в останні хвилини" зіштовхнулися з перешкодами для підписання угоди про копалини, - FT
18:00
Військово-лікарська комісія, ВЛК
Все, що варто знати про ВЛК і проходження медогляду обмежено придатними: пояснення адвокатки
18:00
OPINION
Сестра Дмитрієва в Києві. Хто пустив сюди родичку головного перемовника Путіна?
17:52
Син Де Ніро повідомив про трансгендерний перехід
17:51
До експлуатації в ЗСУ допустили швидкісні зарядні пристрої для електроніки військових
17:41
кіно про лікарів
В Україні розбронюють деяких медиків: Міноборони пояснило, кого й чому
17:33
ЗАЕС
У РФ кажуть, що готові розмовляти зі США про їхню присутність на окупованій ЗАЕС
17:32
росія ракети
Україна під подвійним тиском російських бомб і Дональда Трампа
17:17
економіка
ВВП США знизився вперше з 2022 року через митну політику Трампа
17:16
Оновлено
міністерка економіки Юлія Свириденко
Угоду про копалини між Україною та США підпишуть упродовж найближчої доби, - Шмигаль
17:15
Поштова площа
Волонтерка Музею однієї нації: у Києві намагаються захопити пам'ятку на Поштовій площі
17:15
Ексклюзив
Віктор Орбан
Уряд Угорщини наголошує, що за найоптимістичнішими прогнозами вступ України до ЄС можливий у 2035–2040 роках, - експерт Бендаржевський
17:07
Україна ЄС
У Єврокомісії заявили, що не наполягають на відокремленні України та Молдови на шляху до членства в ЄС
17:07
Зеленський і Трамп
ЗМІ повідомили деталі розмови Зеленського і Трампа у Ватикані
17:01
Після 20-річної перерви: Джулія Дональдсон та Аксель Шеффлер працюють над новою книжкою "Ґруффало"
17:00
Ексклюзив
Віктор Орбан
Батіг навис над урядом Угорщини, - нардепка Мезенцева про блокування вступу України до ЄС
16:48
Вікторія Рощина
РФ не втрачає можливості продемонструвати жорстокість, – Єврокомісія про вбивство журналістки Рощиної
16:37
Від початку доби на фронті відбулося 100 боїв: найгарячіше на Покровському напрямку
16:35
ракетна атака на Охматдит
У МОЗ розповіли, скільки коштів витратили на відновлення Охматдиту після ракетної атаки РФ
16:24
Україна ЄС
Єврокомісія не планує продовжувати з Україною "торговельний безвіз"
16:24
"Minecraft: фільм"
34-секундна пісня Джека Блека з "Minecraft: Фільм" стала найкоротшим треком, що потрапив до чарту Billboard Hot 100
16:20
Молдова
Українські дипломи визнаватимуть у Молдові за спрощеною процедурою
16:09
Автомобілі зі США
Трамп послабив тарифи на автомобілі в рамках митної політики
16:05
Росіяни атакували "шахедами" Південне на Харківщині: серед поранених семеро дітей
16:01
OPINION
Для Путіна Київ — уже не "наше" місто. І це добре
15:23
Ліндсі Грем
"Комбінація Папа - президент США має багато переваг": сенатор Грем відреагував на слова Трампа, що той хотів би бути понтифіком
15:15
Партнерський матеріал
У батальйоні мене називають мамою: історія начальниці штабу Госпітальєрів  Ганни Федянович
15:12
Дженна Ортега
Зірка "Венздей" Дженна Ортега планує зняти фільм за сценарієм, який виношувала з 12 років
14:56
Як не потрапити на гачок шахраїв?
"Виплати по 4 тис. грн від Червоного Хреста": ЦПД попереджає про нову шахрайську схему у TikTok
14:50
Федір Веніславський
"Буде напрацьоване комплексне рішення": Веніславський вважає, що ВР більше не продовжуватиме термін добровільного повернення із СЗЧ
14:35
Ярослав Железняк
"Буде краща і менш скандальніша": Железняк заявив, що підписання "певної частини" угоди про копалини між Україною та США може відбутися цього тижня
14:35
Володимир Зеленський
Президент підписав закон про виплату 15 млн грн родичам цивільних добровольців, які загинули на війні проти РФ
14:35
"Інгулець" - "Зоря"
УПЛ: "Інгулець" переміг "Зорю" у дограванні матчу 16-го туру
Більше новин