Постпред України Тарасюк: Рада Європи активно сприятиме створенню спеціального трибуналу для РФ

7 жовтня, 2024 понедiлок
14:23

Постійний представник України в Раді Європи Борис Тарасюк заявив про готовність секретаріату РЄ сприяти створенню спеціального трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії

Зміст

Про це інформує Укрінформ.

За словами Тарасюка, секретаріат візьме на себе підготовку необхідної документації, спираючись на свій досвід швидкого створення Реєстру збитків, завданих війною в Україні.

"Як відомо, на останньому засіданні координаційної групи у Відні, яке було дуже продуктивним, Україна зобов’язалась виробити дорожню карту. А саме того, які будуть наступні етапи та часові рамки цього. Але минуло трохи більше двох тижнів, тож поки що її ще не представили", - зазначив він.

До наступного засідання у Ризі, що відбудеться наприкінці листопада,  Україна планує представити проєкт декларації, що визначатимуть основні принципи функціонування майбутнього трибуналу.

"Найголовніше ж, про що домовились понад 40 експертів з різних країн, це те, що модель трибуналу буде створена саме за угодою з Радою Європи. А основою статуту трибуналу буде проєкт, розроблений секретаріатом Ради Європи", - підкреслив Тарасюк.

Секретаріат РЄ також візьме участь у розробці механізмів функціонування трибуналу, включаючи адміністративні та фінансові аспекти.

У виданні зазначили, що оптимістичний прогноз Тарасюка передбачає досягнення остаточних домовленостей та переходу справ до секретаріату до кінця 2024 року. А песимістичний сценарій, за його словами, – перша половина 2025 року, за умови політичної волі ключових стейкхолдерів – G7, Європейського Союзу та України.

Тарасюк зауважив, що після досягнення принципових домовленостей координаційної групи процес документостворення буде вже не таким розтягнутим в часі.

"Тут треба віддати належне секретаріату Ради, який вже показав себе з кращої сторони, коли працював над Реєстром збитків. Реєстр вдалося оформити за рекордно короткі терміни, декілька місяців все пішло на це. Вважайте, з осені 2022 по травень 2023. І весь цей процес відбувався на платформі Ради Європи за активною участю української делегації і секретаріату",- нагадав дипломат.

Крім того, новий генеральний секретар РЄ Ален Берсе серед пріоритетів своєї роботи виділив 5 пунктів, що стосуються України, в тому числі - і компенсаційний механізм, і спецтрибунал.

"Значить, секретаріат заряджений на конструктивну роботу. Треба лише прийняти політичні рішення", - підсумував Тарасюк.

  • Парламентська асамблея Ради Європи у середу, 26 червня, підтримала три резолюції, що стосуються України. В документах йдеться про спецтрибунал для РФ, посилення санкцій та засудження злочинів проти української ідентичності.
Теги:
Читайте також:
Київ
+19.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
4 червня
13:22
ЗАЕС
Залежить безпека ЗАЕС: Запорізька ТЕС потрапила під сильний обстріл, – МАГАТЕ
13:04
Ексклюзив
ЗСУ
Росія не може виграти війну, але і завершити її теж не здатна, - директор Інституту глобальної політики Березюк
12:56
Марк Рютте в Києві 3 червня 2026 року
У НАТО не побачили жодного сигналу, що Москва готова зупинити війну
12:46
Литва прапор
Литва розглядає можливість розташування на своїй території ядерної зброї
12:46
Андрій Сибіга
Високо ціную конструктивну участь Угорщини, — Сибіга
12:27
Каспарс Пуданс
До кінця 2028 року Росія може напасти на одну з країн Балтії, - латвійський генерал Пуданс
11:45
Ексклюзив
Шанси на посилення східного флангу НАТО американськими військами є доволі високими, - експерт Лакійчук
11:34
ЄС-Китай
ЄС готує санкції проти китайських компаній за допомогу Росії
11:05
Ексклюзив
Мусієнко
Путін не живе в інформаційній бульбашці щодо фронту, проте видає бажане за дійсне, - військовий аналітик
11:03
українські біженці в ЄС
Рада ЄС обговорить нові правила перебування українських біженців
11:02
OPINION
НАТО у Києві. З "невступом" України до Альянсу не все так просто
10:57
Кім Чен Ин побував на випробуваннях першого ударного дрону КНДР
Кім Чен Ин оголосив про масштабне нарощування військового ядерного потенціалу КНДР
10:55
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є нові знеструмлення у шести областях: стан енергосистеми 4 червня
10:44
Оновлено
Наслідки удару РФ по Київщині 04.06.2026, Бориспільський район
Атака РФ: у Харкові дрон влучив у багатоповерхівку, на Київщині постраждала людина
10:37
Оновлено
ізраїльський авіаудар по Бейруту
Ізраїль та Ліван домовилися про припинення вогню. Нафта почала втрачати в ціні
10:36
Німеччина, Франція і Британія розробляють план залучення Росії до переговорів, – Bloomberg
Німеччина, Франція і Британія розробляють план залучення Росії до переговорів, – Bloomberg
10:28
Україна ЄС
Перший переговорний кластер для України та Молдови планують відкрити 15 червня
10:05
Марта Костюк
Костюк грає проти росіянки Андрєєвої у півфіналі Ролан Гаррос: де та коли дивитися матч
09:59
Марко Рубіо
Рубіо анонсував новини про $400 млн допомоги Україні, які затримувалися на рівні Пентагону
09:52
Ексклюзив
Чому США ніколи повністю не вийдуть з переговорного процесу щодо України. Пояснює експерт-міжнародник
09:33
долар євро валюта обмін
Курс валют на 4 червня: скільки просять за євро та долар на чорному ринку
08:58
Ексклюзив
У Часовому Яру воїни 24-ї бригади за тиждень знешкодили 71 окупанта і знищили понад 400 БПЛА
Росіяни маскуються в "зеленці" та штурмують на багі, - начальник штабу НГУ розповів про ситуацію на Покровському напрямку
08:15
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 279 боїв, РФ втратила 1300 військових
08:07
Європарламент
У ЄП підтримали пропозицію Мерца щодо євроінтеграції України і готові до дебатів на рівні лідерів країн
08:00
OPINION
На всіх фронтах — без змін. Але ресурси Росії скінченні, дно вже видно
07:37
палата представників США
У США ухвалили резолюцію про обмеження повноважень Трампа щодо Ірану
2026, середа
3 червня
22:59
Анонс
Євросоюз влаштує масштабний захід для дітей у центрі Києва
22:55
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Корупцію в оборонці не можна замовчувати навіть під час війни, - Данилюк-Ярмолаєва
22:48
Ексклюзив
Андрій Дещиця
"Слід зберігати спокій і застосувати інструменти, щоб вийти з цієї ситуації": Дещиця про скандал через назву підрозділу ССО на честь героїв УПА
22:42
У кінотеатрах покажуть біографічну драму про Кузьму Скрябіна, побудовану на унікальних архівах
22:00
удар по терміналу Нової пошти в Дніпрі 3 червня 2026
У Дніпрі БПЛА пошкодив інноваційний термінал Нової пошти
21:55
Петер Мадяр
Угорщина та Україна досягли згоди щодо розширення прав угорської меншини, — Мадяр
21:40
Укрзалізниця, вантажні перевезення
Укрзалізниця може підвищити вантажні тарифи щонайменше на 45% через фінансовий дефіцит від російських атак, — Reuters
21:26
Анонс
саундтреки Ганса Циммера на концерті при свічках
Концерт в атмосфері сотень свічок: у Києві прозвучить музика Ганса Циммера
21:07
Оновлено
пожежа у Дніпрі через атаку РФ 3 червня 2026
РФ ударила балістикою по Дніпровському району: поранені люди, загорілися харчові склади торговельної мережі
21:01
Ексклюзив
Костянтин Жеваго
"Я не мав мотиву впливати на Верховний Суд і зацікавлений у чесному розслідуванні справи": Жеваго про визнання Князєвим одержання хабаря від підприємця
20:53
Національна бібліотека імені Володимира Вернадського отримала унікальні книги історичного значення
Національна бібліотека ім. Вернадського отримала унікальні стародруки 17-18 століть
20:51
Ексклюзив
Михайло Гончар
Удари Сил оборони по енергетиці й ВПК РФ більш чутливі для російського суспільства, ніж колосальні втрати у війні
20:50
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
До 2029-2030 року у нас є шанс вступити в Євросоюз, - нардепка Сірко
20:26
Зеленський: Росія може виробляти близько 120 балістичних ракет щомісяця
Більше новин