
Президент Фінляндії закликав створити європейську переговорну команду і призначити посланця по Україні
Президент Фінляндії Александер Стубб вважає, що Європі слід створити власну переговорну команду в рамках мирного врегулювання російської війни проти України, а також окремо призначити спецпосланця
Про це він заявив в інтерв’ю France 24 під час саміту "Коаліції охочих" у Парижі.
"Нам (європейцям – ред.) потрібні дві речі. По-перше – це команда переговорників, так само як це є в американців, українців та росіян. І вони були в них в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії. А потім, можливо, з часом нам знадобиться спеціальний посланник, який би відповідав і координував усе. Адже зараз, попри те, що ми маємо дуже хороше керівництво з боку Франції та Великої Британії, все ще існує питання: "Гаразд, хто є європейським посланником? Кому я маю дзвонити?" - сказав Стубб.
Він також привітав франко-британську ініціативу щодо створення "Коаліції охочих" на підтримку України. Президент Фінляндії назвав ініціативу способом повернути Британію в Європу і знову залучити Францію до конструктивної співпраці з Британією.
"Я думаю, що наше мислення дуже чітке. Ми хочемо, щоб Україна виграла цю війну. Ми хочемо, щоб вони зберегли свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Французи і британці взяли на себе ініціативу. А решта з нас слідують за ними і долучаються, як тільки можуть", - заявив фінський лідер.
Він висловив своє бачення з приводу обставин та умов, за яких війська "Коаліції охочих" можуть бути потенційно розгорнуті в Україні. За його словами, перший етап – це припинення вогню, а другий – це фактична мирна угода.
"Отже, для припинення вогню потребуються певні гарантії. Це означає, що ви можете допомогти в повітрі, на морі, можливо, на суші. Саме таким плануванням зараз займаються наші військові. І політичні рішення, які ми приймаємо тут, в Парижі, є частиною цього першого етапу. Другий етап – це коли мир підтримується і узгоджується. Саме тоді ви вводите війська з врегулювання кризових ситуацій або миротворчі війська на основі міжнародного мандата. Отже, це дві абсолютно різні речі. Припинення вогню – це все ще стан війни, тоді як мирна угода – це коли починається мир", - заявив Стубб.
Водночас він скептично висловився щодо нинішніх ініціатив з припинення вогню. Він наголосив, що події зараз є класичною російською тактикою ведення переговорів. За словами Стубба, припинення вогню в Чорному морі та припинення обстріл енергоінфраструктури - це кроки в правильному напрямку.
"Але ніколи не варто недооцінювати здатність росіян порушувати перемир'я. Вони продовжуватимуть це робити. Нам потрібне повне припинення вогню", - наголосив президент Фінляндії.
- Також нещодавно Стубб заявив, що в разі посилення санкцій Росія сама припинить вогонь в Україні та проситиме про мирні перемовини.
- Актуальне
- Важливе












