
Чи принесуть переговори мир до Великодня і що стримує європейські війська. Акценти світових ЗМІ 24 березня
У фокусі міжнародних видань – про що тепер домовляються українці та росіяни за посередництва США, а також, якими є перспективи побачити європейські війська в Україні
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 24 березня.
Чи можуть домовитися до 20 квітня
Переговори між Україною та Росією за посередництва США в Саудівській Аравії залишаються ключовою темою світових медіа. Та як написали у The New York Times, напередодні переговорів про припинення вогню в Києві в результаті атаки російського безпілотника вбито три людини.
"Напад підкреслив глибоку недовіру між Росією та Україною, оскільки в Саудівській Аравії за посередництва США почалися переговори про часткове припинення вогню", - відзначають у виданні.
Те саме пишуть у The Washington Post, що Росія завдала масованої атаки з безпілотників на Київ напередодні переговорів про припинення вогню.
Тим часом спеціальний представник США Стів Віткофф назвав найбільшою перешкодою для вирішення війни Росії в Україні "статус Криму та чотирьох окупованих Росією регіонів материкової України", назвавши їх "слоном у кімнаті" на мирних переговорах, відзначає CNN.
У CNN також додають, що для Путіна не це насправді важливо, він хоче "новий глобальний порядок, де б Росія відігравала головну роль".
"Путін і кілька його найнадійніших союзників виникли із залишків КДБ, розвідувального агентства радянських часів. Вони ніколи не забули приниження розпаду Радянського Союзу і не задоволені тим, яким став світ відтоді", - пишуть у виданні пояснюючи головні мотиви діянь диктатора Кремля.
У BBC констатують, що наразі Москва не поспішає підписувати припинення вогню, а Володимир Путін додає численні "нюанси" або попередні умови, перш ніж погодитися на 30-денне припинення вогню, запропоноване Вашингтоном і погоджене Києвом.
Тим часом у Ер-Ріяді вночі в неділю розпочалися закриті українсько-американські переговори за участю міністра оборони України Рустема Умерова. Обговорювали захист енергетичних об’єктів, критичної інфраструктури та чорноморські судноплавні шляхи. Умеров назвав переговори "продуктивними", спрямованими на досягнення "справедливого миру". Росія хоче відновити зернову угоду для послаблення санкцій. Як відзначає Reuters, у понеділок, 24 березня, у Ер-Ріяді США та Росія розпочали переговори про припинення вогню в Україні, зосередившись на Чорному морі. США представляють Ендрю Пік із Ради нацбезпеки та Майкл Антон із Держдепу, Росію — Григорій Карасін із Ради Федерації та Сергій Бесєда з ФСБ. Мета — забезпечити вільне судноплавство в Чорному морі як крок до ширшої угоди.
За даними Bloomberg, США наполягають на широкомасштабному припиненні вогню до 20 квітня, хоча джерела повідомили, що терміни можуть зміщуватися з огляду на "великий розрив, який існує між позиціями Києва та Москви".
Чи будуть європейські війська в Україні
У Politico кажуть, що Китай має намір взяти участь у миротворчій місії України, яку очолюють європейські лідери. Це потенційно може "посилити прийняття Росією миротворчих сил в Україні".
Натомість британське видання The Telegraph пише, що швидше за все європейські війська не з’являться в Україні, бо прем’єр Кір Стармер "поспішив з цим", а його миротворчий план є "політичним театром". Адже бракує деталей в цій угоді про війська, техніку, застосування зброї і багато іншого.
Військові джерела заявили, що Стармер "випередив себе", а спецпредставник Трампа Стів Віткофф назвав ідею "спрощеною". Хоч Білий дім обіцяє мир до 20 квітня, але в арміях багатьох європейських країн вважають це нереальним через відсутність стратегії. Обговорюють використання британських винищувачів Typhoon для прикриття, однак мета й легітимність такої коаліції досі незрозумілі. Росія та США її не підтримують, а військові джерела сумніваються в доцільності сил на заході України.
"Що мають робити 10-тисячні міжнародні сили, розташовані на заході країни за 400 км від лінії фронту? Вони навіть не зможуть себе захистити. Тому, яка їх місія? Які для них правила бойових дій?", - риторично питаються у The Telegraph.
Джерела в армії сказали виданню, що до Великодня британці можуть розробити робочу стратегію, але її виконання залежить від політики та дипломатії. Ексміністр оборони Великої Британії Бен Уоллес назвав коаліцію охочих лише надмірною балакучістю без реального втілення. Адже Путін не сприймає Європу та Британію серйозно через їхню слабкість, і переговори лише йому на руку.
Читайте також: Тінь переговорів чи військова невдача: чому Україна виходить з Курщини. Пояснюємо
- Актуальне
- Важливе













