
Зеленський "чекатиме Путіна" у Туреччині, а Трамп заявляє про перемоги у зовнішній політиці, ідучи на великі ризики. Акценти світових ЗМІ 12 травня
У фокусі міжнародних видань – заклики президента України Володимира Зеленського до Путіна про початок мирних переговорів у Стамбулі після припинення вогню та міжнародна політика 47 президент США Дональда Трампа, яка вимагає великих ризиків
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 12 травня.
Президент Зеленський закликав Путіна до переговорів у Туреччині, однак лише після припинення вогню у понеділок
У понеділок, 12 травня, маса світових ЗМІ зосереджуються на аналізі закликів Володимира Зеленського до переговорів щодо миру, однак лише за умови припинення вогню з того ж понеділка.
Відтак The Guardian наголошує, що ці коментарі президента України з'явилися в неділю після того, як російський президент відхилив вимогу України та європейських союзників підписати 30-денне перемир'я, але заявив, що Росія готова до прямих переговорів з Україною в Туреччині.
Однак одразу додають, що було не зовсім зрозуміло, чи обумовлював Зеленський свою присутність у Стамбулі дотриманням режиму припинення вогню в понеділок, а Кремль не дав негайних коментарів щодо того, чи поїде Путін. Рано вранці в неділю Путін відкинув пропозицію Києва та його європейських союзників про 30-денне припинення вогню, натомість вимагаючи прямих переговорів з Україною без попередніх умов. Він не сказав, хто буде присутній на переговорах.
Вже у Politico вказують, що у потенційний переломний момент конфлікту російський лідер відкрив двері для прямих переговорів з Україною "без жодних попередніх умов", запропонувавши провести зустріч у Стамбулі наступного четверга.
Окрім того, у The New York Times підкреслюють, що коли президент РФ Володимир Путін зробив зустрічну пропозицію про прямі переговори, не згадуючи про припинення вогню, Франція і Німеччина відкинули цю пропозицію.
Також там приводять до уваги слова посланець Трампа в Україні на переговорах Кіта Келлога, який також раніше в неділю заявив, що Росія повинна припинити бойові дії як перший крок у переговорах.
Що цікаво, усі три згадані видання цитують публікацію 47 президента США у його соцмережі Truth Social.
"Президент Росії Путін не хоче мати Угоду про припинення вогню з Україною, а хоче зустрітися в четвер у Туреччині, щоб домовитися про можливе припинення КРИВАВОЇ БІЙНІ. Україна повинна погодитися на це, НЕГАЙНО. Принаймні, вони зможуть визначити, чи можлива угода, а якщо ні, то європейські лідери й США знатимуть, на якому все етапі, і зможуть діяти відповідно!", – йдеться у публікації.
Різноманітні оцінки зовнішньої політики Трампа після "турецьких пропозицій" Володимира Зеленського та відмови від припинення вогню Путіна
Продовжуючи тему можливих переговорів у Туреччині та відмови Путіна від безумовного припинення вогню, міжнародні видання беруться за аналіз дій Дональда у міжнародній політиці.
Зокрема видання Washington Post заявляє, що публікація Трампа у Truth Social, яка виникла після відмови Путіна, створила проблеми.
"Ця публікація підірвала європейські та українські зусилля, спрямовані на створення єдиного фронту проти Росії", – стверджують у WP.
Попри це, там все ще наголошують на публікаціях європейських лідерів, зокрема Макрона та Мерца, у неділю, які чітко заявили, що не може бути ніяких переговорів про мир, поки "говорить зброя".
Також у WP додають цікаву річ – здається, що навіть самого генерал у відставці та повіреного у справах України Кіта Келлога допис Трампа застав зненацька. Адже ще у неділю зранку він перепощував допис Макрона та президента Нової Зеландії Крістофера Лаксона, наголошуючи на тому, що "спершу безумовне припинення вогню, а лише тоді перехід до мирних переговорів".
Стратегію міжнародної політики 47 президента США беруться оцінювати і у CNN. Там наголошують на іронію щодо того, що Трампа обирали як президента, який боротиметься зі зниженням цін та укріплюватиме південний кордон, а не для того, щоб вирішувати прикордонні суперечки інших країн.
Там підкреслюють, що переговори, які охоплюють багато глобальних питань, відображають рішучість Трампа "нав'язати свої ідеї та авторитет у всьому світі і його спроби зруйнувати політичні, дипломатичні та економічні системи, які існували десятиліттями", – пише старший репортер CNN Стівен Колінсон.
Також журналіст стверджує, що такі односторонні та неортодоксальні методи у багатьох міжнародних суттєвих питаннях наражає США на значні ризики. Йдеться про те, що революція Трампа у світовій торгівлі, вирішення ядерної програми Ірану, намагання стримати Китай і спроби зупинити вбивства в Україні можуть мати зовсім зворотні наслідки.
"Важко йти в ногу з адміністрацією, яка занурює пальці в так багато геополітичних пирогів", – йдеться у матеріалі.
Читайте також: Підготовка до війни чи стратегічний тиск: Росія розширює військові бази біля кордонів НАТО. Пояснюємо
- Актуальне
- Важливе








