
США припинили фінансування програм у сфері ЗМІ, демократії та боротьби з дезінформацією у кількох пострадянських країнах
Сполучені Штати припинили фінансування низки програм у сфері медіа, розвитку демократії та боротьби з дезінформацією в кількох пострадянських країнах
Про це повідомляє The Washington Free Beacon та Департамент ефективності уряду США (DOGE).
Державний департамент США скасував 139 грантових проєктів на загальну суму $214 млн, які фінансувалися з бюджету коштом платників податків.
Після завершення основного аудиту програм міжнародної допомоги наприкінці лютого, додаткову перевірку провів DOGE — внутрішній орган контролю, що здійснює нагляд за грантовою діяльністю. Під час цього перегляду було виявлено суттєву кількість програм, які, за висновками американської сторони, не відповідають новим політичним пріоритетам адміністрації. Особливу увагу звернули на проєкти, що пов’язані з медіа та інформаційною політикою.
Зокрема, під скорочення потрапили програми в Білорусі, Молдові, Киргизстані, Вірменії, Узбекистані та ряді інших країн. Серед скасованих ініціатив:
- $750 тис. — на розвиток громадянського суспільства в Киргизстані;
- $2 млн — на підтримку демократичної культури у Вірменії;
- $2,5 млн — на просування громадянської активності в Узбекистані;
- $2 млн — на зміцнення незалежної журналістики в Молдові;
- $2,4 млн — на проєкти боротьби з дезінформацією в Білорусі.
Рішення про скорочення цих програм увечері 14 квітня підписав держсекретар Марко Рубіо. Їхнє припинення офіційно набрало чинності з 15 квітня.
- 10 березня державний секретар США Марко Рубіо офіційно оголосив про закриття 83% програм USAID, стверджуючи, що їх фінансування невигідне для Сполучених Штатів.



- Актуальне
- Важливе










