
Трамп зазнав поразки на першому ході у переговорах з Путіним, - російський опозиційний експерт Морозов
Олександр Морозов, відомий публіцист, політичний аналітик, який перебуває у Празі, в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському зазначив, що Путін втягує Трампа у нескінчені, повільні переговори, які підвішують Київ у безперервне очікування в необхідності реагувати на кожен нікчемний крок
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Всі вже зрозуміли, що режим припинення вогню на 30 днів без попередніх умов Путін, по суті, відкинув, хоча Київ на це погодився в переговорах зі США. Цього не буде. А те, що пропонує Путін, - це нескінчені, повільні переговори, в яких Трамп збирається брати участь: формувати групи, треки за різними напрямками й декілька місяців вести ці різні консультації. Це будуть, навіть, не переговори, а просто консультації про те, що можна зробити в економічній сфері чи в спортивній. Можливо, навіть буде сформована група, яка стосується війни. Але це все будуть групи консультацій, що не ведуть до справ вирішення проблеми", - зауважив Олександр Морозов.
За його словами, зараз не зовсім зрозуміло, у чому полягає план Трампа. Якщо Трамп добивається режиму припинення вогню без попередніх умов, тобто режиму тиші, то це можна розглядати, як цілком розумний перший крок для того, щоб за ці 30 днів можна було досягнути дипломатичних успіхів і продовжити такий режим. І, можливо, з часом це перетвориться в щось інше.
"Але якщо немає і першого кроку, то я б так сказав, - якщо дивитися звідкись з Центральної Азії або, наприклад, зі штату Техас, то повідомлення про те, що досягнута угода про припинення обстрілу енергетичної інфраструктури, - це якась подія, якийсь крок. Але якщо ви перебуваєте всередині ситуації, у Центральній Європі, в Угорщині, в Україні чи в Росії, чи у країнах Балтії, то абсолютно ясно, що це зовсім не те, що передбачувалося. Таким чином Трамп зазнав поразки на першому ході у цих переговорах, і далі повинен якось виплутуватися з цього", - прокоментував політичний аналітик.
На його думку, це дуже погана історія, тому що тепер Трамп у це втягнеться, будуть йти переговорні треки, але при цьому все це завдає шкоди Європі, європейській консолідації. Також це завдає шкоди Україні, оскільки підвішує Київ, адміністрацію України, у безперервне очікування, в необхідності реагувати на кожен нікчемний крок. Річ у тому, що в такій ситуації Київ не може вийти й сказати: "Ні, все! Вистачить!", - тому що він залежить від постачання американської зброї. І далі, щоб не робив Трамп, які б не робив заяви, доводиться це підтримувати.
"А відмова США від військової підтримки України, розкладання глобального Альянсу підтримки України - це все недопустимо для України. Така ж ситуація для країн Європи. Вони не можуть сказати: "Ні, ми не хочемо миру", - це неможливо, тому кожен глава держави має в такій ситуації говорити: "Ми, так би мовити, вітаємо хоча б будь-які перші кроки, але при цьому....", - і далі починається "але". І Макрон, Шольц, Стармер і всі інші в Європі кажуть "але". Це не означає, що можна вирішити проблему без України, що можна вирішити проблему без участі Європейського Союзу і що можна за рахунок цих переговорів, які почалися, взяти та припинити підтримку України і військову, і економічну. Ні, це неможливо", - резюмував Морозов.
- 18 березня президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним, яка тривала близько двох годин. Зокрема, вони погодилися, що шлях до миру розпочнеться з припинення обстрілів енергетики, а Москва висунула вимогу призупинити мобілізацію в Україні та переозброєння ЗСУ на час можливого перемирʼя.



- Актуальне
- Важливе










