Туск відвідає Францію та Німеччину: темами стануть загрози через війну в Україні й можливе президентство Трампа

12 лютого, 2024 понедiлок
08:02

У понеділок, 12 жовтня, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск вирушає до Франції та Німеччини на тлі зростання безпекових ризиків, що загрожують трьом країнам-членам ЄС

Зміст

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело в польському уряді.

У виданні пояснили, що оскільки незабаром розпочнеться третій рік війни в Україні, а можливе президентство Дональда Трампа поставить під загрозу відданість США трансатлантичному військовому альянсу НАТО, Варшава, Париж і Берлін вважають оборонну єдність вкрай важливою.

"Європа повинна зібратися з силами... це стосується відповіді на питання про те, що станеться, якщо переможе Трамп. У нас немає часу, ми повинні мати більший потенціал оборонної промисловості", - заявило джерело в польському уряді, додавши, що Європа терміново потребує спільного виробництва боєприпасів і що Польща більше не блокує "стратегічну автономію", що робить Європу менш залежною від інших.

За словами Дітмара Нітана, німецького урядовця, відповідального за співпрацю з Польщею, "зараз вперше польський уряд заявляє, що зміцнення європейських оборонних можливостей не є протиріччям сильному НАТО".

Аналітики зазначили, що повернення колишнього президента Європейської ради Туска на посаду прем'єр-міністра полегшує процес відродження платформи політичної співпраці між Німеччиною, Францією і Польщею "Веймарський трикутник", створеної в 1991 році.

Інше джерело в польському уряді заявило, що цей формат дає Варшаві можливість представити проблеми східних членів ЄС.

"Спочатку ми говоримо з нашими сусідами, ми розуміємо їхні проблеми, а потім ми можемо сформулювати ці проблеми від імені регіону нашим німецьким і французьким колегам", - підкреслив польський урядовець.

Зустріч очільників МЗС Польщі, Франції та Німеччини у Парижі

Крім переговорів Туска з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем, міністри закордонних справ зустрінуться в понеділок у Парижі, повідомляє міністерство закордонних справ Польщі.

"Зустріч має на меті сприяти відновленню формули Веймарського трикутника, оголошеної Радославом Сікорським у січні, яка протягом багатьох років була важливим інструментом польської європейської політики", - йдеться у повідомленні. 

У відомстві додали, що серед запланованих тем для обговорення будуть зокрема питання підтримки України, оборонна співпраця та майбутній саміт країн НАТО у Вашингтоні. Буде також обговорено проблему російської дезінформації та дестабілізаційних заходів, що здійснюються режимом у Мінську.

  • 24 січня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на пресконференції після засідання уряду заявив, що польсько-українські урядові консультації відбудуться в березні після тривалої перерви.
Теги:
Читайте також:
Київ
-0.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.29
    Купівля 42.29
    Продаж 42.96
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 44.18
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
14 січня
21:39
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус
Пісторіус заявив, що ще одна зустріч у форматі Рамштайн точно відбудеться
21:16
Принцеса Уельська
Кейт Міддлтон повідомила про ремісію раку
21:10
Олександр Усик
Експромоутер Фʼюрі назвав імʼя наступного суперника Усика
20:37
Молдова
Патрушев заявив, що Молдова може припинити існування через "антиросійську політику". У Кишиневі відреагували
20:30
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія у вогні: Сили оборони України завдали наймасштабнішого удару по російській території. Колонка Сергія Згурця
20:11
Фонд президента і низка установ підписали меморандум щодо популяризації українських студій у світовому академічному середовищі
20:06
Зеленський оприлюднив відео допиту полоненого північнокорейського військового
20:03
Ексклюзив
Міжнародний кримінальний суд
Зустріччю з Путіним Трамп обнулить ордер Міжнародного кримінального суду, він прагне бути таким самим диктатором, - голова ГО "Україна в НАТО" Романюк
20:00
OPINION
Байден попрощався. Що чекає нас у "світі Трампа"?
19:42
Сергій Лавров
Віцеспікер парламенту Словаччини говорив з Лавровим у Москві про війну в Україні
19:35
Гауляйтер Євген Балицький
Суд в Україні виніс остаточний вирок колаборанту Балицькому – 15 років тюрми з конфіскацією майна
19:24
Олександр Зінченко, Арсенал, АПЛ
Зінченко отримав шанс перейти у клуб-фіналіст ЛЧ
19:20
На фото: The Weeknd
The Weeknd переніс дату виходу альбому Hurry Up Tomorrow через пожежі в Лос-Анджелесі
19:17
Оновлено
на фото Верховна Рада України
ВР підтримала законопроєкт про допуск медіа на засідання комітетів: Юрчишин розповів про організацію роботи журналістів
19:05
ЗСУ, мобілізація
В Україні спростили перебронювання працівників через Дію
19:00
Ексклюзив
Аеропорт Львів зима
В Українській асоціації пілотів оцінили можливість відкриття аеропорту "Львів"
18:52
Ексклюзив
рада голосування
"Комунальні підприємства можуть бути приватизовані": нардепка Савчук про новий закон та скасування Господарського кодексу
18:48
Рустем Умєров
Електронні скерування на ВЛК з'являться в "Резерв+" уже в січні, - Умєров
18:43
Смартфон
На окупованій Луганщині виникли проблеми з викликом "швидкої", – ОВА
18:41
Sony показала перші кадри фільму жахів "Дожити до світанку" на основі відеогри Until Dawn
18:30
інтернет
У РФ масштабний інтернет-збій: зафіксували проблеми в роботі операторів звʼязку, telegram i YouTube
18:30
Оновлено
спікерка парламенту Латвії Дайга Мієріня
"Маємо стати адвокатами української перемоги": спікерка парламенту Латвії Мієріня зустрілася в Києві зі Стефанчуком
18:23
Ростислав Семенченко
Українця визнали найкращим молодим футзалістом світу
18:22
Оновлено
Повітряні сили ЗСУ
Авіатехніки ЗСУ заявили про масове переведення їх у піхоту, Генштаб і Повітряні сили відреагували
18:07
на фото автівка волонтера, яку спалили на Вінниччині
На Вінниччині затримали 18-річного юнака, якого підозрюють у підпалі авто волонтера
18:06
Борис Пісторіус
Пісторіус: Німеччина підготувала все для допомоги Україні на €3 млрд, але є фіскальна проблема з фінансуванням
18:02
OPINION
Волц поставив Китай та Росію в одну категорію супротивників США
17:59
Південна Корея
Південна Корея заявила про готовність забрати військових КНДР, яких Україна захопила в полон
17:55
Артур Бетербієв (з поясом) та Рамзан Кадиров (на передньому плані)
"Занадто сильний для мене": російський боксер відмовився вийти на реванш проти Усика
17:44
Борис Філатов
РФ заочно засудила мера Дніпра Філатова до 9 років колонії за дописи в інтернеті
17:44
Ексклюзив
вибухи на російських НПЗ
"Створює цікавий прецедент": Defense Express про наймасовіший удар Сил оборони по військових об’єктах росіян
17:42
Прокуратура перевіряє законність передачі землі ботанічного саду Гришка у Києві під житлову забудову
17:27
Кріштіану Роналду, "Аль-Наср"
Роналду ухвалив надважливе рішення щодо свого майбутнього, - ЗМІ
17:21
Оновлено
Володимир Зеленський і Борис Пісторіус
Зеленський на зустрічі з Пісторіусом у Києві висловився щодо зниження мобілізаційного віку
17:20
Сценарист "Чорного дзеркала" Джессі Армстронг працює над фільмом для HBO
17:18
Оновлено
Саміт ЄС, Марк Рютте
НАТО почало місію Baltic Sentry, Туск заявив про радикальне збільшення присутності Альянсу в Балтійському морі
17:10
PR
Adidas: історія успіху світового лідера у спортивній індустрії
17:05
електроенергія
Член комітету ВР із питань енергетики Нагорняк розповів, чи можливі вимкнення світла через морози
17:04
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 84 боєзіткнення: найгарячіше на Покровському напрямку
16:59
військовий квиток, мобілізація
У ТЦК Києва заявили, що наявність відстрочки або бронювання не звільняє від обов'язку прибути за повісткою
Більше новин