
У бюджеті ЄС немає коштів на розширення: Акуленко про можливий вступ України у 2030 році
Виконавча директорка Українського центру європейської політики Любов Акуленко в інтерв'ю ведучому програми "Європейський простір" Юрію Фізеру зазначила, що наразі Європейський Союз робить поступки Україні
Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо".
"Звичайно, Україна має якісний діалог з ЄС, але мені здається, що на даному етапі Євросоюз іде нам на поступки. Складається враження, що вони відчувають провину за те, що ми перебуваємо у стані війни, за те, що нас бомблять. І, можливо, вони не є такими вимогливими до нас на цьому етапі. І так само наші представники влади розуміють, що, в принципі, можна швидко заскочити до Європейського Союзу до 2030 року. Щось ми зробимо, щось - ні. Тобто діалог є, але як він буде далі розвиватися - невідомо", - зауважила Акуленко.
За словами виконавчої директорки Українського центру європейської політики, ще не факт, що Україну приймуть до ЄС у 2030 році. Оскільки європейські експерти зазначають, що для розширення потрібен окремий бюджет. У теперішньому бюджеті ЄС немає коштів на розширення, тому до 2030 року це навряд чи може відбутися. Коли буде ухвалено новий бюджет, це потенційно може відбутися до 2035 року або в інший термін, залежно від обставин.
"Тобто зараз діалог досить конструктивний. А що буде, коли мова дійде безпосередньо до аграрної політики, конкурентної політики - там, де будуть стикатися інтереси? Я не знаю, якою буде ця розмова. І взагалі це складно передбачити, тому що етап, який ми проходимо зараз, доволі легкий. Від нас вимагається розробити документи, дорожні карти у чутливих сферах, таких як права людини, антикорупція, судова реформа, державне управління, демократія.
Ми ж не можемо повною мірою забезпечити демократичні права під час війни. Але в будь-якому випадку це не таке складне завдання, якщо порівнювати з тим, що буде далі. На наступній фазі ми повинні будемо забезпечити виконання всього того, що написали в цих дорожніх картах.
Наприклад, якщо взяти лише одне завдання - судову реформу: потрібно відібрати нових 2500 суддів. А в нас не всі інституції, які залучені в цей процес, готові. Плюс є проблема - ця професія стала непопулярною, і люди туди не йдуть.
Виконавча директорка Українського центру європейської політики також додала, що кожен пункт дорожньої карти для вступу в ЄС - це надзавдання, яке не тільки вимагає політичної волі вищого керівництва, а й потребує розв'язання глибоких суспільних проблем, які ми не вирішували ще з 1990-х років.
"Тому я не хочу передбачати події. Але думаю, що в майбутньому нам буде досить складно виконувати ці завдання, оскільки йдеться про чутливі політичні реформи. Для цього потрібна не тільки воля, але й підтримка людей", - резюмувала Акуленко.
- Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції Ольга Стефанішина запевнила, що у 2030 році Україна буде членом Європейського Союзу, додавши, що це рішення фактично ухвалене.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що виділення коштів для України є "великою помилкою" ЄС. За його словами, їх слід спрямовувати в європейську економіку.
- Актуальне
- Важливе









