
У Грузії заарештували одного з лідерів опозиції Зураба Джапарідзе
Одного з лідерів грузинської "Коаліції за зміни" Зураба Джапарідзе взяли під варту за невиконання вимог тимчасової слідчої комісії парламенту. Суддя Тбіліського міського суду замінив на арешт обраний раніше запобіжний захід у формі застави
Про це повідомив проєкт Радіо Свобода "Эхо Кавказа".
На засіданні у справі, яке відбулося напередодні, 22 травня, суддя розглянув і задовольнив клопотання прокурора про заміну обраного запобіжного заходу на позбавлення волі. Джапарідзе не з'явився на допит до парламентської слідчої комісії, яка розслідує діяльність колишньої влади Міхеїла Саакашвілі у 2004-2012 роках. Відтак його звинуватили в невиконанні вимоги тимчасової слідчої комісії парламенту, за що 16 квітня суддя Нана Шаматава встановила йому заставу в розмірі 20 000 ларі (7300 доларів). Зураб Джапарідзе принципово відмовився сплачувати суму.
Джапарідзе висунули звинувачення за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає "невиконання вимоги тимчасової слідчої комісії парламенту Грузії". За це карають штрафом або ж позбавленням волі на термін до року.
Джапарідзе взяли під варту просто в залі суду. Рішення ухвалили за відсутності адвокатів політика, які покинули процес на знак протесту, а державного адвоката суд вирішив не призначати.
Партія влади "Грузинська мрія" раніше ухвалила поправки до законодавства, якими криміналізувала відмову відповідати на питання парламентських комісій.
"Якщо всі відмовляться брати участь у брехні, цей режим звалиться", – заявив Зура Джапарідзе перед судовим засіданням.
У згаданій справі порушено вже кілька справ. Частина опозиціонерів заставу платити відмовилася і суд почав змінювати запобіжний захід на арешт.
Тим часом у провладній партії "Грузинська мрія" заявили, що розкрили "підступний план" опозиції, лідери якої відмовляються прибути на засідання слідчої комісії парламенту з розслідування дій колишньої влади.
"Вони розділилися. Частина відмовляється платити заставу, знаючи, що потім буде арешт, щоб видавати себе за політв'язнів. А інша частина сплачує заставу й залишається на волі, щоб продовжувати робити шкідливі неправдиві заяви", – цитує віцеспікерку парламенту Ніно Цілосані NGnewsgeorgia.
Засідання суду відбувалось на тлі сутичок поліції та групи підтримки опозиціонера на вулиці та всередині будівлі, оскільки до залу пустили не всіх охочих.
П'ята президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що партія влади зі створенням комісії "почала пряму атаку на лідерів опозиції".
"З одного боку, у нас є громадські активісти, чи громадські діячі, які сидять у в'язниці абсолютно ні за що, тепер настав наступний етап, коли це торкнеться і політичних лідерів. Слідчу комісію було створено не для розслідування злочинів, скоєних попереднім режимом, а для того, щоб стати засобом арешту тих політичних лідерів, яких вони хочуть бачити у в'язниці", – зазначила Зурабішвілі.
На її переконання, репресії – це ознака слабкості "Грузинської мрії", яка намагається зберегти владу за будь-яку ціну.
"Будь-який режим, який опинився в подібній ситуації і вдається до таких репресій, приречений на кінець. Нам справді потрібна витримка, але ми маємо знати, що сьогодні винесено вердикт "Грузинській мрії", – додала Зурабішвілі.
- 14 травня Тбіліський міський суд змінив запобіжний захід із застави у 20 тисяч ларі на тримання під вартою для колишнього міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі



- Актуальне
- Важливе








