
Кількість загиблих унаслідок землетрусу в М’янмі зросла до 1 644, понад 3 тис. отримали поранення
У М’янмі та Таїланді сталися потужні землетруси, внаслідок яких у Бангкоку обвалилася недобудована багатоповерхівка, у місті оголосили режим надзвичайної ситуації. За останньою інформацією, 1 644 людей загинуло, ще 3 408 людей отримали поранення
Про це інформує The Guardian.
Влада М'янми заявила, що станом на вечір суботи, 29 березня, кількість загиблих внаслідок землетрусу зросла до 1 644 осіб, ще 3 408 людей отримали поранення.
Згідно із заявою пресслужби хунти, після п'ятничного землетрусу магнітудою 7,7 балів щонайменше 139 людей досі вважаються зниклими безвісти.
Як пише BBC, найбільше людей загинуло у другому за величиною місті країни – Мандалаї, що розташоване неподалік епіцентру землетрусу. Там тривають рятувальні операції. Одна з рятувальних команд повідомила, що їм доводиться "відкопувати людей голими руками".
У Таїланді близько 100 працівників залишаються зниклими безвісти після обвалення багатоповерхової будівлі у Бангкоку, де тривало будівництво. Відомо про 6 загиблих.
За даними офіційних осіб, під завалами виявили щонайменше 15 живих людей. Із деякими із них вдалося встановити контакт, коли подавали звукові сигнали. У деяких випадках рятувальники фіксували рухи та тепло їхніх тіл.
"Деякі ознаки життя, які ми отримали минулої ночі, тепер зникли. Проте ми не втрачаємо надії та сподіваємося на добрі новини", - повідомили рятувальники.
За словами представника екстрених служб, наразі рятувальники утримуються від використання важкої техніки для розбору завалів, аби не наражати на ризик постраждалих.
За даними військового командування, столиця М'янми Найп'їдо стала другим найбільш постраждалим містом, там загинули 94 людини.
Геологічна служба США підрахувала, що кількість загиблих може сягнути 10 000 людей.
Нова Зеландія оголосила, що виділить 2 мільйони новозеландських доларів на підтримку екстреної допомоги в М’янмі.
Представник Міністерства закордонних справ і торгівлі зазначив, що гроші перекажуть Міжнародному Червоному Хресту, який "вже має значну присутність у М'янмі та надасть необхідні предмети допомоги, такі як продукти харчування, намети та ковдри, а також життєво необхідну медичну допомогу".
Більше про ситуацію у М’янмі та Таїланді
Попередньо видання The Guardian повідомляло, що голова хунти М'янми Мін Аун Хлаінг заявив, що щонайменше 144 людини загинули і 732 отримали поранення.
Зокрема, він попередив, що кількість жертв може зрости, і закликав "будь-яку країну, будь-яку організацію" допомогти у наданні допомоги, що, як пише видання, є рідкісним проханням з боку ізольованої від світу хунти.
Згодом, AFP, посилаючись на хунту, повідомило, що кількість загиблих зросла до 694, ще 1670 людей зазнали поранень.
Реагуючи на події у М'янмі та Таїланді, Всесвітня організація охорони здоров'я запустила систему управління надзвичайними ситуаціями і мобілізувала свій логістичний центр в Дубаї для підготовки матеріалів для надання допомоги постраждалим від травм.
Речниця ВООЗ Маргарет Гарріс заявила, що організація координує свої дії з реагування на землетрус зі штаб-квартири в Женеві, оскільки "розглядає це як величезну подію" з "дуже, дуже великою загрозою для життя і здоров'я".
"Ми активізували наш логістичний центр, щоб шукати, зокрема, травматологічні матеріали і такі речі, як зовнішні фіксатори, тому що ми очікуємо, що буде багато-багато травм, з якими потрібно буде мати справу", - заявила вона, додавши, що ВООЗ зосередиться на відправці основних лікарських засобів.
Геологічна служба США зафіксувала два сильні підземні поштовхи магнітудою 7,7 і 6,4, епіцентр яких розташовувався неподалік мільйонного міста Мандалай у М’янмі. Про це раніше повідомили АР, CNN і Reuters.
У постраждалих регіонах, зокрема в містах М’янми та сусіднього Таїланду, було оголошено евакуацію. Люди масово покидали будівлі та збиралися на відкритих ділянках. У Мандалаї частково обвалилися стіни стародавньої фортеці, а в Бангкоку поліція повідомила про руйнування багатоповерхової будівлі, яка перебувала на стадії будівництва.
Як повідомлялося, люди в паніці вибігали на вулиці, багато хто з них був у халатах і купальних костюмах. Одна офісна вежа в центрі Бангкока хиталася з боку в бік щонайменше дві хвилини, двері та вікна гучно скрипіли, розповіли очевидці.
Влада Таїланду повідомляла, що під час обвалу одна людина загинула, ще 50 отримали поранення.
Через землетруси роботу тимчасово зупинили аеропорти Таїланду. Підземні поштовхи також відчувалися в столиці М’янми Янгоні та на півдні Китаю.
Прем'єр-міністр Таїланду Петонгтарн Чинават провів екстрену нараду після потужного землетрусу в сусідній М'янмі.
Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) заявило, що перші звіти вказують на "значні збитки" після землетрусу, який вразив М’янму. Військова хунта країни підтвердила, що внаслідок землетрусу в п'ятницю країна стикається з численними жертвами та пораненими.
Щонайменше троє людей загинули після того, як мечеть у М'янмі частково зруйнувалася під час сильного землетрусу. Повідомлення про загиблих і поранених продовжують надходити з різних куточків міст.
Сейсмолог сказав CNN, що потужний землетрус магнітудою 7,7, який сколихнув М’янму, схожий на "великий ніж, який врізався в Землю".
Відомо, що троє людей загинули у столиці Таїланду в результаті сильного землетрусу, який стався в сусідній М'янмі, заявив у п'ятницю віцепрем'єр-міністр Таїланду. Десятки людей вважаються зниклими безвісти після обвалу недобудови. Національний інститут екстреної медицини (NIEM) повідомив, що щонайменше 50 людей отримали поранення, 40 з них були доставлені в лікарню в Бангкоку.
- Увечері п'ятниці, 14 березня, у південному мексиканському штаті Оахака стався потужний землетрус магнітудою 5,5 бала за шкалою Ріхтера.
- Актуальне
- Важливе










