Ексклюзив

"У цьому є логіка": американський журналіст Ігнатіус про бажання Трампа посилити військову присутність у Гренландії

17 січня, 2026 субота
14:34

Прагнення Дональда Трампа посилити роль США в Гренландії в питаннях безпеки й в інвестиціях та видобувній сфері зовсім не виглядає абсурдним, оскільки, Арктика дедалі більше перетворюється на нову стратегічну арену суперництва між Сполученими Штатами, Росією та Китаєм

Зміст

Про це в етері Еспресо розповів американський журналіст, заступник редактора The Washington Post Девід Ігнатіус.

"Історія з Гренландією може здатися божевільною, але якщо подивитися на неї тверезо, прагнення Трампа посилити роль США в Гренландії, і в питаннях безпеки, і в інвестиціях та видобувній сфері, зовсім не виглядає абсурдним. Арктика дедалі більше перетворюється на нову стратегічну арену суперництва між США, Росією та Китаєм. І в майбутньому, ще довго після завершення війни в Україні, цей регіон залишатиметься одним із ключових напрямів геополітичної конкуренції. Саме тому в інтересах Заходу, щоб Гренландія мала сильніші оборонні спроможності", - пояснив Ігнатіус.

Журналіст переконаний, що будуть знайдена точка домовленостей, яка влаштує США, Данію й саму Гренландію. Він наголосив, що Гренландія справді має стратегічне значення.

"Я виходжу з того, що між Данією та США можна знайти формат домовленості, який дозволить збільшити американську військову присутність, а також розширити інвестиції. Думаю, данці цілком готові до такого рішення.Трамп, як магнат нерухомості, хоче її купити. Але, як казали мені мої європейські друзі, справжній виклик полягає в тому, щоб знайти точку домовленості, тобто такі умови, які дадуть США те, чого вони прагнуть, і водночас будуть прийнятними для населення Гренландії та для Данії. І я не думаю, що знайти таку формулу неможливо.У цьому є логіка, адже Гренландія справді має стратегічне значення. Тож Трамп не божевільний, коли говорить про те, що США потрібна там сильніша присутність", - підсумував він.

Що відбувається між США та Гренландією

У травні Дональд Трамп пригрозив анексувати Гренландію, заявивши, що не виключає застосування військової сили для приєднання острова до Сполучених Штатів.

9 червня президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Гренландія "не для того, аби її забирати" на тлі риторики Сполучених Штатів Америки стосовно острова в складі Данії.

27 серпня МЗС Данії викликало посла США через інформацію розвідки про американські операції впливу в Гренландії з метою посилити опозицію на Копенгаген.

22 грудня 2025 року Дональд Трамп призначив американського посла в Гренландії– губернатора Луїзіани Джеффа Лендрі. Після цього в Данії заявили, що Штати не можуть анексувати острів під приводом міжнародної безпеки. Невдовзі Джефф Лендрі заявив, що адміністрація Трампа не збирається намагатися когось підкорити або захопити чиюсь країну. 

4 січня Кеті Міллер, дружина радника американського лідера Дональда Трампа з внутрішньої безпеки Стівена Міллера, опублікувала мапу, на якій острів Гренландія пофарбований у кольори прапора Сполучених Штатів Америки.

Згодом Трамп заявив, що Гренландія необхідна Сполученим Штатам з огляду на її стратегічне розташування.

ЗМІ водночас пишуть: США, ймовірно, прагнуть "використати вікно можливостей", аби встановити контроль над островом Гренландія, автономною країною в складі Данії, до дня своєї незалежності – 4 липня 2026 року.

Натомість Фредеріксен вважає: якщо США атакуватимуть Гренландію, все обвалиться, зокрема НАТО.

16 січня речниця Трампа Керолайн Левітт заявила, що робоча група за участю представників США, Данії та Гренландії вестиме технічні переговори щодо можливості придбання найбільшого у світі острова.

Теги:
Читайте також:
Київ
+26°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
14 липня
19:30
Cистема ППО Patriot
"Перемога належить розумнішому": NYT про те, як Україна компенсує брак Patriot ударами вглиб Росії
19:16
окупанти, оркі, російські солдати
Мощі Невського не доїхали на ТОТ Донеччини: ЗСУ знищили "секретний вантаж" РФ
19:05
Оновлено
Наслідки атаки РФ 14.07.2026. Дніпровщина
Росіяни завдали ударів по регіонах України й цивільних суднах: є загиблі та поранені
18:59
Україна Польща
У Польщі чоловік напав на перехожого, вважаючи його українцем — постраждалий отримав важкі травми
18:55
Александар Вучич
Сербський президент Вучич планує відвідати саміт "Україна – Південно-Східна Європа" й зустрітися із Зеленським
18:52
Ексклюзив
Михайло Федоров
Від конфлікту з Сирським до ревнощів Зеленського: кореспондентка Еспресо з кулуарів ВР про ймовірність відставки міністра оборони Федорова
18:49
Дмитро Пєсков
Пєсков поскаржився на "репресії" після санкцій ЄС проти російського месенджера Max
18:41
протез
Складність у підготовці протезу та неякісні гільзи: військовослужбовець про проблеми державного протезування
18:27
Дональд Туск
Туск розповів, скільки ракет до Patriot Польща передала Україні весною
18:17
Ярослав Качинський
"Допомога Україні безумовно потрібна": голова "ПіС" Качинський розкритикував власного кандидата у прем'єри Чарнека
17:49
Оновлено
Ізумруд
Українські моряки знищили прикордонний "Ізумруд" російської ФСБ, а на фронті армія РФ 84 рази атакувала позиції Сил оборони
17:22
Відпустки, лікування, декретні: Рада усунула правову нерівність для військових з числа умовно-достроково звільнених
17:19
Оновлено
Володимир Зеленський і Емманюель Макрон
Україна отримає від Франції ліцензію на виробництво ракет Aster для систем SAMP/T, винищувачі Rafale, радари й ракети
17:13
путін
Путін відправив до Ірану "літак судного дня"
17:02
OPINION
Зміна уряду: а в чому логіка?
16:55
Військовий літак Іл-20М КООТ-А
Польські винищувачі перехопили над Балтійським морем російський Іл-20
16:50
Міжнародний олімпійський комітет
Рішення на користь Росії може позбавити МОК фінансування: дев'ять країн ЄС звернулися до Єврокомісії
16:41
Владислав Косіняк-Камиш
"Мов очманілі": міністр оборони Польщі жорстко розкритикував антиукраїнських політиків
16:30
Щоб відновити світло в Криму, окупанти розбирають насосні станції Північнокримського каналу, - "Атеш"
16:24
Оновлено
Mirage2000 пілотували українсько-французькі екіпажі: Зеленський взяв участь у заходах з нагоди Дня взяття Бастилії у Парижі
16:09
У Києво-Печерській лаврі відкрили для паломників дальні печери
16:07
Оновлено
Свириденко
ВРУ проголосувала за відставку Свириденко: кому пророкують крісла у новому уряді
15:58
Дефіцит бензину в Росії
Киргизстан на тлі проблем із паливом у Росії безстроково заборонив експорт бензину та дизеля
15:57
Україна та Туреччина
Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Туреччиною, підписану ще до повномасштабного вторгнення РФ
15:36
Сі Цзіньпін і Путін
Пекін поставив Москві ультиматум: переговори щодо газопроводу "Сила Сибіру-2" зайшли в глухий кут
15:32
Герман Сметанін
Гендиректор Укроборонпрому Сметанін оголосив, що йде з посади
15:22
Оновлено
Суд обирає запобіжний захід екскомбригу Лучанову
Вбивство двох цивільних з Київщини: Суд відправив екскомбрига Лучанова під варту на 60 днів без можливості застави
15:13
Верховна Рада, ВР
В Україні запровадили нову держнагороду "Орден Європи"
15:04
Верховна Рада голосування
ВР підтримала законопроєкт про декриміналізацію порно і посилення відповідальності за виготовлення дитячої порнографії
14:58
Дональд Туск на Мюнхенській безпековій конференції (14.02.2026)
У Польщі назвали умову приєднання до Антибалістичної коаліції
14:55
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
ЧС-2026: розклад та результати півфінальних матчів
14:55
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
Єврокомісія підтвердила візит Урсули фон дер Ляєн до Києва 15 липня
14:45
Оновлено
Україна ЄС
Україна та ЄС відкрили 6 кластер переговорів про вступ
14:36
на фото Трипільська ТЕС
СБУ викрила розкрадання понад 10 млн грн на закупівлях для Трипільської та Зміївської ТЕС
14:27
ФСБ
У РФ звинуватили українського репера Kyivstoner нібито в організації теракту в Підмосковʼї
14:01
OPINION
Прізвище прем'єра знову не матиме значення
13:43
Верховна Рада, ВР
Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану до 31 жовтня
13:38
валюта
Курс валют на 14 липня: гривня слабшає щодо євро та долара
13:32
Юлія Свириденко
Свириденко відмовилась стати послом в США, – ЗМІ
13:28
Болгарія
Премʼєр Болгарії Радев оголосив про вихід країни з Коаліції охочих
Більше новин