
"Я не вважаю Україну третьосортною країною, ми маємо спілкуватись на рівних": Зеленський щодо підписання угоди про надра
Технічні перемовини по угоді про надра, які відбудуться у Вашингтоні 11-12 квітня, стануть першою зустріччю, на якій планують виробити головні засади угоди. Зокрема, Україна буде відстоювати паритетність в управлінні фондом
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами, передає Суспільне.
Він також прокоментував заяву міністра фінансів США Скотта Бессента про те, що Україна мала підписати угоду про надра ще до візиту Зеленського до Білого дому в лютому.
На думку Зеленського, Бессент обрав "хибний підхід щодо перемовин".
"Стукати пальцем по договору і казати, що треба підписати зараз – на це я міг тільки сказати йому: "Припиніть стукати пальцем, і давайте говорити предметно". Напевне, він очікував іншого діалогу, але я не вважаю Україну третьосортною країною, ми маємо спілкуватись на рівних", - зазначив Зеленський.
Президент також зауважив, що угода зі Сполученими Штатами про видобуток корисних копалин має бути вигідною обом країнам і буде ратифікована Верховною Радою України, пише Interfax-Україна.
"Угода буде серйозною, і вона буде ратифікуватись в парламенті. Я просто захищаю те, що належить Україні. Вона повинна бути вигідна і Сполученим Штатам Америки, і Україні. Це правильно", - наголосив глава держави.
Угода про копалини: що відомо
Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 березня, заявив, що США пропонують замість рамкової угоди про корисні копалини відразу підписати повну.
28 березня у ЗМІ з’явилася інформація, що адміністрація президента США Дональда Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.
Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 28 березня міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвердила, що уряд отримав проєкт угоди від США щодо корисних копалин.
Згодом Зеленський прокоментував новий американський проєкт угоди про українські рідкісноземельні мінерали та розповів, що в ньому зʼявилися речі, які раніше сторони відкидали.
31 березня президент США Дональд Трамп сказав, що український лідер хоче відмовитися від важливої угоди щодо корисних копалин.
Того ж дня стало відомо, що Україна та США вперше обговорили американський драфт угоди про копалини.
8 квітня Bloomberg написав, що делегації України та США 11-12 квітня обговорять угоду про корисні копалини.
Того ж дня очільник МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна вже виробила свою позицію щодо угоди зі США про корисні копалини й нині формує групу, яка поїде на переговори.



- Актуальне
- Важливе
















