Що станеться, якщо Іран пошкодить кабелі зв’язку в Ормузькій протоці: пояснює експерт

19 травня, 2026 вiвторок
18:11

Іран погрожує пошкодити інтернет-кабелі, що з’єднують Європу, Азію й Перську затоку та розташовуються під Ормузькою протокою. Країна хоче стягувати плату з найбільших технологічних компаній світу за використання цих підводних інтернет-кабелів. Хто в зоні ризику?

Зміст

Детальніше цю заяву в етері Громадського радіо обговорив телеком-аналітик Олександр Глущенко.

Він каже: в зоні ризику — Індія й Китай. 

"Є таке прислів’я, що дані — це нова нафта. Якщо ми візьмемо мапу підводних кабелів зв’язку, то побачимо, що з Європи, де є дуже багато дата-центрів і є своя інфраструктура, підводні кабелі йдуть через Середземне й Червоне моря в бік Індії, Китаю й Південної Азії. Але вони повертають наліво, заходять у Перську затоку, де розташовані величезні дата-центри, які скорочують обмін даними між Азією та Європою. Там розміщені шість чи сім підводних кабелів зв’язку. І весь регіон перебуває в зоні ризику, коли країна, де вже майже три місяці відсутній доступ до глобальної мережі, погрожує всьому світові, а особливо фінансовому сектору і глобальним компаніям, як-от Google, Oracle, Alibaba, Amazon… Погрожує тим, що вона буде обслуговувати ці кабелі зв’язку, братиме якусь плату", — сказав Олександр Глущенко.

Він наголосив, що світ має відреагувати на ці заяви й зазначив, що в зоні ризику — Індія й Китай.

Якщо Іран все-таки пошкодить кабелі, то інтернет у цьому регіоні не зникне, адже у світі побудовано цілу низку каналів зв’язку. Але доступ до того сегменту глобальної мережі, який розташований у цих дата-центрах, буде сповільнено.

Щоб уникнути проблем, Олександр Глущенко каже: потрібно будувати новий канал зв’язку, який з’єднуватиме Європу й Азію. Це можна зробити суходолом.

Він також нагадав, що країни Перської затоки інвестували мільярди доларів в дата-центри й обчислювальні потужності. Вони фактично є майданчиком, який стоїть між Європою та Азією.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
12 липня
09:02
Ексклюзив
Віталій Портников
Всі бояться чомусь казати, що треба було знижувати призовний вік, а не підвищувати до 60 років, - Портников
08:55
Оновлено
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн"
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн", на фронті 215 боїв та мінус 1320 окупантів. Головне за добу війни 11 липня
08:54
Оновлено
Азовська Чорнобаївка
Азовська Чорнобаївка: уражено 35 суден тіньового флоту: за ніч ще 14. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2
08:42
Атака РФ на Кропивницький
Удари РФ по Україні: на Дніпропетровщині загинули троє людей, у Херсоні атакували цивільних - загиблий та поранені
08:35
Оновлено
Ліонель Мессі, збірна Аргентини, ЧС-2022
Англія, Аргентина, Іспанія і Франція - відомі всі пари 1/2 фіналу ЧС-2026: результати усіх матчів 1/4 та сітка плейоф
08:03
OPINION
Як боротися з ухилянтами. Все придумали до нас
07:31
Ексклюзив
Якою була Полтава 100 років тому: 46 архівних фотографій у русі
2026, субота
11 липня
22:08
путін
Стратегічна позиція Росії погіршується, але Путін все одно не здається, — WSJ
22:01
Таємнича недуга дипломатів та шпигунів: США вперше виплатили $3 млн компенсацій за наслідки "Гаванського синдрому"
21:56
Пьотр Лукасевич
"Ми виправляємо історію, спокутуємо давні злочини, створюючи сучасні союзи", - посол Польщі в Україні
21:44
Володимир Зеленський
Керівники двох підприємств порушили закон і рішення Ставки, розмістивши склад зброї у Вишневому, — Зеленський
21:11
Лінда Носкова стала чемпіонкою Вімблдону-2026
Лінда Носкова, яка перемогла Марту Костюк у півфіналі, стала чемпіонкою Вімблдону-2026
21:08
"Гідне вшанування пам’яті кожної жертви є нашим спільним обов’язком", - посол України у Польщі
20:54
кримінальні серіали
Подружжя російських шпигунів, яке коригувало удари по Одесі, посадили на 15 років
20:47
Ексклюзив
Володимир Путін
Морозов: Путін піднявся в цій війні на останній поверх, далі йому видертися - нереалістично
20:43
Ексклюзив
Віталій Портников
Є маса проблем, які потрібно усвідомити: Портников про мобілізацію в Україні
20:40
мзс Росії
Три балтійські країни оголосили МЗС РФ демарш через фейки про надання ЗСУ повітряного простору для запуску дронів
20:24
Дональд Туск
"Пам’ять не може бути знаряддям ненависті", - Туск
20:22
Ексклюзив
Аркадій Мільман
Путін у складній ситуації, залишилося зовсім небагато, але значною мірою воно залежить від Трампа, - Мільман
20:13
СБС заявили про ураження 76 суден "тіньового флоту" РФ за шість діб. З них 28 – за одну ніч
20:01
OPINION
Якщо війна триватиме вічно...
19:50
американські системи ППО Patriot
США можуть повчитися в українців, як швидше виробляти Patriot, — конгресмен Маккол
19:34
Оновлено
США - Іран
Іран має публічно відмовитися від атак в Ормузькій протоці: новий дедлайн США
19:18
ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
Міноборони РФ заявило, що ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
19:01
протез
Шлях після поранення: у чому проблема державного протезування та як бійці адаптуються після реабілітації
18:55
Оновлено
наслідки удару по Сумах 11 липня 2026
Атаки РФ на міста України 11 липня: в Одесі й Сумах загинули люди, зросла кількість постраждалих
18:27
Гравець збірної ПАР Джейден Адамс помер у 25 років через кілька днів після участі у ЧС-2026
Через кілька днів після участі у ЧС-2026 помер 25-річний гравець збірної ПАР Джейден Адамс
18:06
Оновлено
Командир 155 механізованої бригади Станіслав Лучанов
Командир 155-ї бригади Лучанов зник після підозри бійців у викраденні людей. ОК "Північ" підтвердило самовільне залишення служби
17:59
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" відкинула звинувачення СБУ і заявила про тиск на компанію
17:39
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
17:35
Огляд
Самотній мисливець, сталінська пітьма і бридке слово на "к" – 5 книг жанрової майстерності
17:01
OPINION
Як працюють "мережі ухилянтів"
16:45
Огляд
Система ППО Patriot
Ліцензія на Patriot і проєкт Freya: коли Україна отримає власну антибалістику
16:36
Оновлено
вшанування в Олиці на Волині жертв часів Другої світової
На Волині відбулися спільні українсько-польські вшанування жертв трагічних подій часів Другої світової
16:14
Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ
Другий за рік: Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ, — Yle
16:05
Ексклюзив
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Путіна практично не залишилося карт, - ізраїльський дипломат Мільман
15:57
військові і діти
Лубінець вимагає перевірити обставини ймовірного вивезення окупантами 10-річної дівчинки з Костянтинівки
15:57
OPINION
З приводу однієї обкладинки The Economist: неузгодженої інформації в путінській системі не буває
15:56
Мая Санду
Санду висунула бізнесмена Тофана кандидатом у премʼєри Молдови
15:27
протести в Ірані
Іран почав відновлювати ядерні обʼєкти, які раніше атакували США, – CNN
Більше новин