У Патріаршому соборі попрощалися із загиблим на Житомирщині пілотом Джусом

29 серпня, 2023 вiвторок
11:18

29 серпня у Києві відбулося прощання із загиблим військовим пілотом Андрієм Пільщиковим на позивний Джус, який був одним із "Привидів Києва"

Зміст

Про це розповів з місця події кореспондент Еспресо Дмитро Дідора.

Андрій Пільщиков загинув 25 серпня унаслідок зіткнення двох навчально-бойових літаків L-39 на Житомирщині.

З льотчиком попрощалися у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

прощання з Андрієм Пільщиковим, позивний Джуспрощання з Андрієм Пільщиковим, позивний Джуспрощання з Андрієм Пільщиковим, позивний Джус

Фото: Дмитро Дідора

Авіакатастрофа на Житомирщині та загибель трьох українських пілотів

У п'ятницю, 25 серпня, у Житомирській області під час польоту у небі зіштовхнулися два навчально-бойові літаки моделі Л-39, внаслідок чого загинули три пілоти Повітряних сил ЗСУ.

У пресслужбі Повітряних сил ЗСУ підтвердили смерть трьох українських пілотів, зазначивши, що екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39 зіткнулись у небі під час виконання бойового завдання. Там висловили співчуття рідним і додали, що серед загиблих був пілот 40-ї бригади тактичної авіації з позивним JUICE. 

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, що загиблий у в авіакатастрофі пілот Андрій Пільщиков марив літаками F-16 в українському небі. Він зазначив, що рік тому у США пілот зустрічався з американськими урядовцями, розповідав про нагальні потреби українських Повітряних сил, комунікував з каліфорнійськими пілотами, був головним рушієм адвокаційної групи із просування багатьох рішень по F-16.

Згодом бригада тактичної авіації Василькова повідомила, що унаслідок авіакатастрофи на Житомирщині загинули ще два бойові пілоти - Вʼячеслав Мінка та Сергій Проказін.

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 26 серпня наголосив, що Україна ніколи не забуде кожного, хто захищав українське вільне небо.

Як інформувала пресслужба Офісу генпрокурора, за фактом авіакатастрофи відкрили кримінальне провадження, яке попередньо кваліфікували за статтею порушення правил польотів або підготовки до них. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

У Державному бюро розслідувань наголосили, що проведуть ретельну перевірку для встановлення причин трагедії. Зокрема, особлива увага буде приділена вивченню технічного стану літаків, дотриманню правил підготовки до польотів. Профільні фахівці проведуть ретельну діагностику "чорних ящиків".

Увечері 26 серпня побратими загиблих на Житомирщині пілотів провели церемонію прощання. Американські льотчики спалюють піаніно в пам’ять про загиблих пілотів, ця традиція існує з часів Другої світової війни.

27 серпня Повітряні сили ЗСУ заявили, що терміни розслідування справи про зіткнення навчально-бойових літаків Л-39 у Житомирській області, в якій загинули три українські пілоти, поки невідомі - воно може тривати до пів року.

Пізніше стало відомо, що Державне бюро розслідувань вивчає три можливі версії авіакатастрофи в Житомирській області 25 серпня, у якій загинули три українські пілоти.

Відповідно до наказу командувача Повітряних сил ЗС України № 661 від 28 серпня 2023 року загиблим в авіакатастрофі на Житомирщині пілотам надали посмертні військові звання.  

Теги:
Читайте також:
Київ
+10.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.21
    Купівля 41.21
    Продаж 41.72
  • EUR
    Купівля 46.14
    Продаж 46.85
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
19 травня
00:50
Оновлено
Міський голова Бухареста Нікусор Дан
У другому турі виборів президента Румунії перемагає проукраїнський мер Бухареста Нікусор Дан
00:41
Беньямін Нетаньягу
Ізраїль погодив негайне відновлення поставок гуманітарної допомоги до Гази
00:01
БПЛА, шахед, дрон
РФ запустила "шахеди" по Україні: ситуація вночі 19 травня
2025, неділя
18 травня
23:16
інавгурація Джо Байдена
У Байдена діагностували агресивну форму раку простати, - NYT
23:04
ядерні випробування
На російсько-білоруських навчаннях "Захід-2025" відпрацьовуватимуть ядерний удар
22:22
Оновлено
ЗСУ прапор
Від початку доби на фронті сталося 130 боїв: Сили оборони тримають позиції на 11 напрямках
22:06
Оновлено
Рафал Тшасковський та Кароль Навроцький
Перший тур президентських виборів у Польщі: згідно з екзит-полом Тшасковський випереджає Навроцького лише на 1,7%
22:06
Оновлено
У Харківському ТЦК чоловік насмерть вистрибнув з вікна: двох посадовців усунули від обов'язків
21:57
Ексклюзив
вибори в румунії
"Важливо подивитись, як проголосувала діаспора": голова Спілки Української Молоді Румунії Греченюк про другий тур президентських виборів
21:48
РФ ударила по залізничному вокзалу у Херсоні: пошкоджена будівля та локомотив
21:42
Ексклюзив
Трамп путін
"Не очікую нічого позитивного для України": дипломат Огризко про майбутню телефонну розмову Трампа і Путіна
21:19
Зустріч Зеленського з Трампом на похороні Папи Франциска (Ватикан, 26.04.2025)
Зеленський надіслав лист Трампу з новими пропозиціями щодо співпраці
20:59
Ексклюзив
Рафал Тшасковський
У першому турі найбільше голосів, ймовірно, набере Тшасковський, але про другий із певністю нічого сказати не можна, - журналістка із Польщі Прищепа
20:48
Віктор Орбан
Членство України в ЄС є найбільшою загрозою, - Орбан
20:45
Ексклюзив
Папа Римський Роберт Превост, Лев XIV
Позиція Папи Лева XIV щодо України буде впливати на американських партнерів, - політолог Фесенко
20:27
Нацгвардія
Боєць НГУ за три роки російського полону написав 16 пісень
20:15
Оновлено
Папа Лев XIV зустрівся з подружжям Зеленських
20:15
Ексклюзив
Ворожий бомбардувальник Ту-95МС з крилатими ракетами Х-101
"Найближчими днями можна очікувати ракетну атаку по Україні": майор запасу НГУ Гетьман
20:07
Із ТОТ повернули 15-річного хлопця, який більше трьох років не бачив батька
20:03
OPINION
блог Данило Лубківський
Папа Лев XIV: перші ознаки надії
20:00
Аналітика
Трампа урочисто зустріли в Катарі
Трамп і Близький Схід: як американсько-арабська дружба створює проблеми Ізраїлю та допомагає Україні. Пояснюємо
19:39
напад з ножем
У німецькому Білефельді невідомий напав з ножем на відвідувачів бару, щонайменше 5 людей поранено
19:17
Зеленський у Римі зустрівся із прем’єром Австралії Албенізі: про що говорили
19:06
Павло Дуров
Засновник Telegram Дуров заявив, що відмовив західному уряду у проханні "заглушити" консервативні голоси напередодні виборів у Румунії
18:55
"Динамо" - чемпіон України сезону-2024/2025
Київське "Динамо" оголосило про своє дострокове чемпіонство в сезоні 2024/2025
18:50
Інтерв’ю
Єврокомісар Андрюс Кубілюс
Завдяки досвіду України ЄС зможе ефективно стримати спробу агресії з боку Росії, - єврокомісар з питань оборони Кубілюс
18:46
нафтовий танкер
Росія затримала нафтовий танкер Green Admire, який вийшов з порту Естонії
18:36
Оновлено
"Карпати"
"Динамо" вже стало чемпіоном України, в "Олександрії" - срібло, у "Шахтаря" - бронза: результати 29-го туру УПЛ
18:18
Нардеп Сергій Гривко
Автор концепції "троє дітей - дев'ять онуків" подав виправлений законопроєкт і розповів, чи є в нього власні діти
18:12
шахед
Висока економічна ефективність: українські дрони за $5 тис. знищили сотню російських "шахедів", які раніше збивали ракетами за $1 млн
18:03
OPINION
Комунізм убив у росіянах національне почуття
18:02
Ексклюзив
Рефат Чубаров
"Москва майже не допускає до обмінів політв'язнів, мешканців Криму і особливо кримських татар": Чубаров про обмін "1000 на 1000"
17:50
Ізраїль, ЦАХАЛ
Операція "Колісниці Гедеона": ЦАХАЛ заявляє про наступ у кількох районах сектора Гази
17:42
Китай
Китай надавав Пакистану під час конфлікту з Індією супутникову підтримку, - Bloomberg
17:35
Оновлено
Зеленський зустрівся із Венсом і Рубіо у Римі: подробиці
17:30
Інтерв’ю
Олег Рибачук
Путін поновив ідею перемовин у Стамбулі, розраховуючи на реакцію Трампа, і не прогадав, - Рибачук
16:08
OPINION
Американська некомпетентність як пастка для Росії
16:07
Коаліція охочих
Лідери Коаліції охочих поговорять із Трампом перед його телефонною розмовою з Путіним, - Мерц
15:45
Оновлено
Володимир Путін в етері "Росія 1"
Путін перерахував, заради чого воює проти України
15:43
Учасники гурту U2 та режисер Шон Пенн вийшли на червону доріжку Каннського кінофестивалю разом із військовими з України
Більше новин