У Сербії зареєстрували філію руху Медведчука "Другая Украина", – "Схеми"

7 грудня, 2023 четвер
14:29

У Сербії зареєстрували філію російської громадської організації "Другая Украина", яку після обміну у РФ створив обвинувачений у держзраді колишній український політик Віктор Медведчук

Зміст

Про це повідомляють журналісти проєкту Радіо Свобода "Схеми".

За даними реєстру юридичних осіб Сербії, представництво російської організації "Другая Украина" відкрито в серпні 2023 року. "Представништво покрета "Друга Украина"" (так називається філія сербською мовою) як мету своєї діяльності вказує "налагодження взаємовигідної співпраці між народами Сербії, Росії та України", а уповноваженою особою представництва є Драган Станојевић (Драган Станоєвич).

Станоєвич – проросійський сербський громадський діяч і політик. Від червня 2021 року проти нього запроваджено санкції української Ради нацбезпеки і оборони, йому заборонено в'їзд в Україну протягом трьох років. 

Станоєвич неодноразово публічно захоплювався політикою президента РФ Володимира Путіна, підтримує російську військову агресію в Україні. Також він обурювався через затримання Віктора Медведчука Службою безпеки України 2022 року. Є головою Сербської світової діаспорної організації "Парламент Сербської діаспори" та міжнародної проросійської неурядової організації "Об'єднана сербська діаспора Євразії".

Зараз Драган Станоєвич є кандидатом від проросійської партії "Ми – глас народа" на дострокових парламентських виборах, які мають відбутися 17 грудня 2023 року.

Наприкінці 1990-х – на початку 2000-х Драган Станоєвич жив в Україні. Він очолював "Сербську громаду в Україні", брав участь у публічних акціях у Києві й у засіданнях "Партії політики Путіна".

За даними платформи YouControl, в Україні Драган Станоєвич досі є керівником ТОВ Спільна україно-югославська фірма "Юг-Укр-Контракт" і має майно у Київській та Дніпропетровській областях.

"Моя ідея не в тому, щоб допомагати Медведчуку, впевнений, він моєї допомоги не потребує, а допомагати українцям, які звертаються. Мене засмоктувати у вашу політичну війну не вийде, бо влада тимчасова, а народ вічний, і я роблю все, що можу, саме для народу. Я ніколи не підтримував жодної агресії і не збираюся. Точно як і не збираюся підтримувати українську владу, яка, по суті, знищила ту Україну, яку я любив, яка своєю політикою знищує цвіт української нації і веде війну проти інакодумства. Я попереджав Україну, куди приведе політика Майдану", – сказав Драган Станоєвич у коментарі журналістам.

Після створення підрозділу в Сербії в російському реєстрі перейменували організацію "Другая Украина". Її тепер означили не як "регіональний громадський рух", а "міжнародний громадський рух". Також в організації Віктора Медведчука змінився керівник – замість ексведучого каналу "112 Україна" Дениса Жарких ним став громадянин РФ Роман Коваленко.

53-річний Коваленко є уродженцем Донеччини. У 2021 році він фігурував у матеріалах суду як обвинувачений у кримінальному провадженні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України (фінансування тероризму). На своїх сторінках у соцмережах Коваленко поширює статті Медведчука й зазначає, що є юристом, кандидатом економічних наук та головою виконавчого комітету міжнародної організації "Другая Украина". При цьому на сайті вказано, що Віктор Медведчук є головою ради цієї організації.

  • У вересні журналісти з'ясували, що особистий духівник родини обвинуваченого у держзраді кума Путіна Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко продовжує мешкати у Києво-Печерській лаврі як чернець Української православної церкви (Московського патріархату)
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
21 липня
23:39
Огляд
Михайло Драпатий буде головнокомандувачем ЗСУ: чи стане 43-річний головком новим Залужним для українців
23:31
Михайло Федоров
Зеленський запропонував Федорову "достойну позицію у владі". Федоров привітав Драпатого й подякував Сирському
23:03
Роберт "Мадяр" Бровді
Мадяр розповів, як дрони можуть змінити підхід до деокупації Криму: ключові елементи стратегії
22:48
Цифровий нашийник: мігрантів у Росії зобов’яжуть купувати мобільні телефони з електронним профілем
22:40
Карта бойових дій за 4-11 липня
У Криму назріває щось "недобре": російські z-блогери панікують
22:13
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач P1-SUN Jetkiller, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті від початку доби було понад 188 боїв
22:07
росгвардія омон
У Росії почали готувати Росгвардію до мобілізації та воєнного стану
22:05
Василе Тофан
У Молдові новий уряд. Парламент схвалив кандидатуру Василе Тофана і висловив довіру його команді
21:53
рубль вогонь
Збитки від пожежі на складах Wildberries перевищили річні бюджети 53 регіонів Росії
21:45
В Україні шостий день тривають протести проти відставки Михайла Федорова
21:45
Гвідо Крозетто
"Україна вже виграла війну", - міністр оборони Італії
21:38
Олександр Лукашенко
"Всі, хто не вміє працювати, - в армію, на південний кордон": Лукашенко заявив про розгортання білоруських ССО на кордоні з Україною
21:14
Ексклюзив
Енді Бернем
Україна, Європа і Трамп: журналіст Хотин про те, як новий прем'єр Великої Британії розставить пріоритети
21:14
зерно
Через блокаду Азовського моря російський експорт пшениці впаде на третину, — ЗМІ
20:54
удар РФ по складах ЮНІСЕФ
РФ знищила гуманітарний склад ЮНІСЕФ: втрачено допомогу для дітей на $3,9 млн
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Відставка Федорова, з точки зору політтехнологій, - це помилка
20:34
Ексклюзив
Мій командир отримав догану від Сирського: колишній бойовий медик Козятинський, який бере участь у протестах на підтримку Федорова
20:27
у Києві відзначили 120 років від дня народження Олени Теліги
"Теліга стала символом": у Києві вшанували 120-річчя поетеси та діячки ОУН
20:16
Ексклюзив
Олександр Сирський у командному пункті поблизу Покровська (2 серпня 2025 року)
Пехньо: Уникнути змін у керівництві ЗСУ не вдасться, питання - коли
20:09
Казахстан не транспортуватиме нафту Чорним морем через загрозу атак, — ЗМІ
20:02
OPINION
Питання не зводиться до Федорова чи Сирського
19:12
Оновлено
Росіяни атакували Запоріжжя КАБами 21 липня 2026
Росія обстріляла Харків, Чернігів, Херсон, Запоріжжя, Донеччину та Дніпровщину: є загиблі та руйнування. На Сумщині атаковано рятувальників
19:02
Рух "Кримська солідарність" оголосив про припинення роботи через тиск окупантів
18:56
Ексклюзив
У чому криється непорозуміння між Федоровим та Сирським: прокоментував нардеп Веніславський
18:50
пальне росія
Росія забирає пальне зі Сибіру, аби врятувати Москву від дефіциту, - Reuters
18:30
Затримання одного з підозрюваних у побитті поляка, який захищав українця у Познані
Затримали двох підозрюваних у побитті поляка, який заступився за українця у Познані
18:23
На фото: Павільйон Росії на Венеційській бієнале в 2022 році
ЄС позбавив гранту Венеційську бієнале через відновлення роботи російського павільйону
18:12
тюрма
Агент, який "зливав" ворогу військові локації та дані про ДніпроГЕС, сидітиме 15 років, — рішення Верховного Суду
18:06
ЛЕП на окупованих територіях
РФ будує лінію електропередачі вздовж "Дороги смерті", аби з’єднати ЗАЕС з окупованими територіями, – Greenpeacе
17:58
НАБУ
НАБУ викрило схему заволодіння понад 150 млн грн у Нацгвардії
17:48
українська мова
У Києві оштрафували вчительку, яка увімкнула першокласникам мультфільм російською мовою
17:47
Зустріч Володимира Зеленського з Віктором Ніколюком
Зеленський зустрівся з командувачем оперативно-тактичного угруповання "Схід" Віктором Ніколюком
17:23
Євген Бушмакін
На війні загинув актор Євген Бушмакін, відомий за фільмом "Герой мого часу"
17:23
на фото: Ільхам Алієв
Алієв заявив про таємну зустріч експосадовців Німеччини та Росії в Азербайджані. Говорили про Україну
17:19
Ужгород
Через постійні обстріли люди готові продати житло в Києва, Дніпрі чи Запоріжжі, аби купити у безпечнішому місці, – експертка з інвестицій у нерухомість Маріанна Бігунець
17:06
Анонс
Фестиваль ТуСтань 2026
Франківський Драмтеатр, реконструктори, музичні гурти та літературні зустрічі: що підготували на фестивалі "Ту Стань. Шлях Героя"
17:02
OPINION
Микола Бєлєсков
Хто і як може вести дискусію про військових
16:44
Віктор Орбан
В Угорщині провели обшуки в офісі партії Орбана
16:42
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
Біля Румунії уражено танкер Gas Lisbon, який прямував до України. Сибіга заявив про загрозу всьому Чорноморському регіону
16:25
Те, що відбувається в Україні, може статися і в США, – впливова блогерка Лумер із MAGA середовища Трампа після прогулянки Києвом
Більше новин