Удар по місцю ремонту захопленої техніки після сюжету 1+1: російська бронемашина мала французький тепловізор Thales, - розслідування

15 червня, 2022 середа
21:38

Захоплена російська бойова бронемашина БМД-4, яку ремонтували в цеху Київського бронетанкового заводу, була обладнана тепловізором Catherine FC французької компанії Thales

Зміст

Про це йдеться у розслідуванні незалежного центру боротьби з дезінформацією Centre for Information Resilience (CIR).

По цеху, де перебувала бронемашина, вранці 16 квітня Росія завдала ракетного удару.

"Наше розслідування встановило, що одна зі знищених російських БМД-4 містила складну тепловізійну камеру, яку розповсюджує французька збройова компанія Thales. Можливо, дорога і рідкісна російська високоточна ракета була застосована для того, щоб система не потрапила в руки українців", - припускають розслідувачі.

За 9 днів до ракетного удару канал 1+1 показав репортаж про те, як на заводі ремонтують захоплену російську бронетехніку. При цьому допуск журналістів на оборонне підприємство в умовах повномасштабного вторгнення і ракетних обстрілів стратегічних об'єктів відбувався за згодою очільника Укроборонпрому Юрія Гусєва, який особисто коментував на камеру роботу підприємства.

Попри те, що на відео було зафільмовано тільки внутрішню частину приміщення, розслідувачі продемонстрували, як з відкритих джерел за допомогою лише пошуковика Google можна було визначити точні координати цеху: за запитом про бронетанкові заводи України знайшли у відкритому доступі світлини з відповідних підприємств, у тому числі таку, на якій було зафіксовано саме те приміщення, яке 1+1 показав у репортажі. Дослідивши походження світлини і з'ясувавши таким чином, про який цех підприємства ідеться, розслідувачі подивилися його координати на мапі Google. Автори розслідування припускають, що аналогічний алгоритм могли використати окупанти для наведення ракети на підприємство.

Зафільмовану репортерами 1+1 російську БМД-4 розслідувачі впізнали на відео з трактором, який буксирував цю техніку. Як з'ясували автори розслідування, відео з трактором було зняте у Київській області західніше столиці.

"БМД-4 у розбомбленому цеху мала напис V5 і розкриває тривожну інформацію про постачання французької зброї до Росії. Робота над транспортним засобом дозволила виявити зв'язки, які свідчать про те, що він (прилад - ред.) належить французькому виробнику обладнання в російських військових активах. Докази з'явилися 21 квітня, коли український відеоблогер Павло Кащук опублікував на YouTube відео, на якому показаний той самий V5", - розповідають автори матеріалу.

Розслідувачі зазначають, що ця інформація з'явилася після того, як видання Disclose у березні повідомило, що Франція попри ембарго Євросоюзу, запроваджене після анексії Криму в 2014 році, експортувала до Росії зброю на 152 млн євро в період з 2015 по 2020 рік.

"Кащук у своєму відео показує, що на цьому танку є тепловізорна камера з "неросійською" назвою Catherine FC. Ці теплові камери виробляє Thales - компанія, найбільшим акціонером якої є французька держава. На Catherine FC у V5 є логотип Thales", - йдеться у матеріалі.

Цей тепловізор, встановлений на бронетехніку, може виявляти ціль в радіусі близько десяти кілометрів вдень і вночі.

"Це дуже високотехнологічний інструмент, який надає надзвичайно важливу тактичну перевагу", - пояснив у коментарі Disclouse колишній співробітник оборонного відділення Thales.

За твердженням Thales, "з 2014 року з Росією не було укладено жодного експортного контракту на оборонну техніку і не було жодних постачань до Росії з початку конфлікту в Україні".

Розслідувачі пояснюють, що зазначена камера дійсно була виготовлена ​​не у Франції, а у 2016 році в російському місті Вологда - у 2009 році Thales уклала угоду з російською фірмою Vomz, яка є частиною російського державного оборонного конгломерату Rostec.

"Попри санкції ЄС, Росія за підтримки Thales змогла виготовити теплові камери, якими мали бути оснащені танки, відправлені в Україну", - роблять висновок автори матеріалу.

Розслідувачі зазначають, що не можна сказати напевно, чи мали на меті окупанти завадити використанню Україною камери Catherine FC, коли завдавали ракетного удару, проте в іншому випадку ця атака залишається для них незрозумілою.

  • Раніше повідомлялося, що українців обурив сюжет 1+1, після якого Росія розбомбила ремонтний цех Київського бронетанкового заводу.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
16 червня
17:25
MAUL
Український НРК MAUL вироблятимуть спільно зі шведами, а на фронті від ранку відбулося понад 70 боїв
17:10
"Українська бронетехніка" підписала угоду
"Українська бронетехніка" та чеська AviaNera Technologies будуть виробляти двигуни для ракет і дронів
17:00
OPINION
"Бес попутал". Митрополича версія ударів по Києво-Печерській лаврі
16:58
Зустріч Трамп Зеленський G7
Зеленський показав Трампу фото наслідків удару РФ по Лаврі. Як відреагував президент США
16:51
Павло Остріков
"Трагедія" слідом за "Ти - Космос": Павло Остріков готує новий фільм
16:46
Літієва руда
Росія пропонує Індії доступ до одного з найбільших у світі родовищ рідкісноземельних металів
16:32
Успенський собор Києво-Печерської лаври. Пожежа
Під час атаки на Успенський собор урятували найбільший в Україні іконостас, а попередні збитки від удару РФ по Лаврі – понад 500 млн грн
16:11
Оновлено
Кір Стармер
Велика Британія запровадила санкції проти РФ і її "тіньового флоту" й уклала з Україною ядерну угоду
16:03
Після ураження Чонгарського мосту комбат армії РФ укоротив собі віку через проблеми з логістикою
15:45
Канада готова надати України додаткових 450 млн. позики
Карні після зустрічі з Зеленським оголосив про нові санкції Канади проти 162 юридичних і фізичних осіб РФ
15:23
Успенський собор Києво-Печерської лаври. Пожежа
"Це були прямі удари", – гендиректор Києво-Печерської лаври розповів подробиці атаки РФ на собор
15:09
На Одещині затримали військового, який вимагав 23 тисячі доларів за "списання" зі служби
14:49
Ексклюзив
Успенський собор Києво-Печерської лаври. Пожежа
Потрібно визнати дії РФ проти культурної спадщини частиною злочину геноциду, - Сагайдак
14:45
пожежа на НПЗ у Сизрані
По всій Росії ввели обмеження на продаж пального
14:32
Оновлено
Трамп Макрон Зеленський
Зеленський зустрівся Трампом, Макроном, Мерцом та іншими лідерами країн G7
14:20
Ліонель Мессі (ліворуч) і Лаутаро Мартінес, збірна Аргентини, Аргентина
Франція та Аргентина стартують на ЧС-2026: розклад матчів та трансляцій 16-17 червня
14:04
OPINION
Таймер нашого вступу в ЄС запущено, час пішов
13:47
Іран
Іран підтвердив дату підписання меморандуму про взаєморозуміння зі США
13:05
Ольга Харлан, фехтування, Олімпіада-2024
Олімпійська чемпіонка Ольга Харлан стала матір'ю
12:53
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Марк Карні на саміті G7 у Канаді
Варто очікувати збільшення фінансової допомоги Україні: президент "Женевського центру дипломатії та вирішення конфліктів" про саміт G7
12:52
Пресреліз
Конференція у Ягеллонському університеті
Українська мова закріплюється в польській освіті: вже 10 польських шкіл викладають українську як другу іноземну
12:37
Оновлено
Клайв Овен
Британський актор Клайв Овен зіграє головну роль у новому фільмі Мирослава Слабошпицького
12:37
Оновлено
безпілотник, дрон, шахед
Сили оборони атакували НПЗ у Москві. У передмісті столиці РФ горить склад великої компанії. Уражено також нафтобазу у Краснодарському краї
12:35
Трамп Зеленський
Макрон намагається організувати зустріч Зеленського з Трампом на полях G7
12:24
Наслідки удару РФ 16.06.2026. Балаклія, Харківщина
РФ атакувала Україну безпілотниками: у Херсоні загинула людина, на Харківщині, Сумщині та у Запоріжжі є постраждалі
12:20
Костянтинівка
У районі Костянтинівки ворог "просочується" малими групами, але отримує відсіч, - речник ОК "Схід"
12:08
Ексклюзив
Євген Магда
Якщо Україна стане членом ЄС, не відстоюючи своїх інтересів, то перетвориться на євровалізу без євроручки, - Магда
12:03
Дональд Трамп
"Те, що Трампа відволікали війною з Іраном, не обов'язково було поганим". У Європі стурбовані, що президент США зверне увагу на Україну, — ЗМІ
11:28
НАБУ та САП викрили співробітника СБУ, який вимагав $150 тис. за закриття справи
11:25
СБУ затримала агента ФСБ, який коригував удари по позиціях ЗСУ біля Дружківки
11:24
Ексклюзив
Волгоградський НПЗ
Ударами по російських НПЗ Україна досягає двох ключових військових цілей, - військовий експерт Грабський
11:17
Аналітика
Саміт G7 у Канаді 17 червня 2025
G7 у Франції, як втримати Трампа і змусити його підтримати Київ: чого насправді чекати Україні від саміту
11:00
OPINION
Про альтернативну цивілізованість Московії
10:45
валюта
Курс валют на 16 червня: скільки коштують євро та долар у банках
10:43
Сирський анонсував створення нових підрозділів безпілотних систем на півночі України
10:35
Андрій Портнов
Портнов міг зустрічатися з Міндічем під час таємного візиту в Україну: що приховує справа про вбивство
10:31
Ормузька протока
Нафта дешевшає. Ринки відреагували на відкриття Ормузької протоки
10:28
Ексклюзив
Трамп у Давосі
У Трампа є лише один механізм, який може наблизити завершення війни в Україні, - політолог Богданов
10:26
Успенський собор Києво-Печерської лаври. Пожежа
"Злочин проти людяності та християнства": Всеукраїнська рада церков оприлюднила заяву щодо удару РФ по Києво-Печерській лаврі
09:52
ЦРУ
Директор ЦРУ висловив сумніви щодо намірів Ірану виконати умови ядерної угоди, - Axios
Більше новин