В Україні проведуть Національний оборонний хакатон для згуртованішої боротьби з Росією у кіберпросторі

29 липня, 2022 п'ятниця
18:59

В Україні з ініціативи Міністерства оборони України організовують Національний оборонний хакатон для ефективнішої кібероборони держави

Зміст

Про це інформує Урядовий портал

За ініціативи Міністерства оборони України у взаємодії з Генеральним штабом ЗСУ, РНБО України та за підтримки американських партнерів  в Україні проведуть Національний оборонний хакатон. Про це йшла мова на ХІІ-му засіданні Національного кластера кібербезпеки на тему "Кібербезпека на місцевому рівні: регіональні виклики та захист кордонів", який відбувся 28 липня і який організували Національний координаційний центр кібербезпеки та Фонд цивільних досліджень і розвитку США за підтримки Державного департаменту США.

Як наголосив заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олег Гайдук, завданнями хакатону визначена координація зусиль кіберспільноти в рамках виконання завдань кібероборони України, організаційно-правові засади діяльності сил кібероборони, створення та провадження провідних рішень кіберборотьби, що організовується. Це тим більше важливо, що упродовж останніх восьми років Росія веде повноцінну кібервійну проти України, постійно нарощує свої наступальні дії, застосовує нові види кіберзброї, змінює свої тактики та механізми.

"Сьогодні кібератаки – це повноцінна складова конвенційної війни проти України, про що й свідчить кореляція подій у кіберпросторі з воєнними діями у фізичному світі. Відмічається координація деструктивної активності російських військових хакерів з північнокорейськими, китайськими та іранськими союзниками у нападах на українську критичну інформаційну інфраструктуру", – наголосив Олег Гайдук.

Також прозвучало, що у боротьбу з рашистами в кіберпросторі включилося українське суспільство, ламаючи міфи про "непереможних російських хакерів". Однак подекуди це призводило  до ненавмисного розкриття перед противником відповідних задумів українських кіберактивістів та змушувало його суттєво зміцніти свої оборонні позиції.

За словами Олега Гайдука, створення кібервійськ визначено Міністром оборони України – одним з пріоритетних напрямків. "Для об'єднання зусиль кіберволонтерів та стимулювання кращих практик в сфері кібероборони, - сказав заступник міністра оборони України, - проведення Національного оборонного хакатону в Україні є вчасним та актуальним кроком для подальшого відбиття російської агресії та її союзників в кіберпросторі. Це сприятиме підтримці наземній операції ЗСУ, дозволить запозичити новий інструментарій для кіберборотьби та визначити найбільш ефективну організаційно-правову модель кібероборони держави".  

  • У Держспецзв'язку попередили українців про нову кібератаку

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
14:01
OPINION
блог Тарас Шамайда
Є принципи, від яких Україна, на відміну від Польщі, ніколи не відмовлялася
13:59
Юлія Свириденко
У межах Ukraine Facility Україна отримала транш на 2,8 млрд євро, - Свириденко
13:38
Дональд Туск на Мюнхенській безпековій конференції (14.02.2026)
Туск закликав Зеленського й Навроцького до прямої розмови. У Польщі збирається засідання щодо ймовірного позбавлення президента України ордена Білого Орла
13:24
На Філіппінах землетрус забрав життя людей, зруйнував будівлі та спричинив цунамі
13:16
Олександр Сирський
Сирський: Співвідношення звільнених і втрачених територій становить +100 кв. км на користь ЗСУ
12:57
Китайський дрон РФ, збитий ЗСУ на Донеччині
Авіація НАТО перехопила дрон, який порушив повітряний простір Латвії
12:31
Гривня, гривні, гроші
До 2029 року середня зарплата в Україні може перевищити 44 тис. грн
12:28
Оновлено
Нікол Пашинян
Вибори у Вірменії: усі голоси підраховано, партія Пашиняна виграла з 49,8%
12:15
Оновлено
Тримання під вартою на 60 діб без права на заставу: Водію за смертельне ДТП у Соломʼянському районі обрали запобіжний захід
12:10
Ексклюзив
ППО Москва
Навколо Москви створюють вже четвертий ешелон ППО,- військовий експерт Яким'як
12:07
Сили оборони, ЗСУ, фронт, Генштаб
Україна змінює хід війни на свою користь, і це лякає Європу, - The Telegraph
11:50
PR
Скільки коштує підготовка до НМТ і
Майже мінімалка: скільки коштує підготовка дитини до НМТ у 2026 році
11:36
Кінбурнська коса
Російські війська евакуйовуються з Кінбурнської коси, - АТЕШ
11:22
Кая Каллас
"Маємо зробити все, аби Україна та РФ могли розмовляти одна з одною": Каллас закликала чинити тиск на Москву
11:01
OPINION
Вірменія. Четверта поспіль поразка російської пропагандистської машини
10:58
росія потяг ржд
Росія припинила рух пасажирських поїздів до Криму через атаки українських дронів
10:56
Ексклюзив
Трамп на даху
Тактику Трампа вже розкусили: Рибачук про позицію США щодо війн в Ірані та Україні
10:51
Кая Каллас
ЄС уперше введе санкції щодо судноплавства Ірану й запровадить нові проти РФ, – Каллас
10:48
Дональд Трамп
Трамп заявив, що не обіцяв не втягувати США у закордонні війни
10:20
безпілотник, дрон, шахед
Після нічної атаки РФ по Україні у Молдові знайшли уламки безпілотника
10:18
OpenAI
ChatGPT стане значно потужнішим: OpenAI працює над найбільшим оновленням сервісу
10:07
Оновлено
Атака РФ на Харків 8 червня
Росіяни атакували Конотоп, Одещину та Харків: є поранені і люди під завалами
10:06
Ексклюзив
Ракета FP-7.X
У світі таких темпів не було: генерал Романенко про створення українських антибалістичних ракет
09:52
Готував замах на посадовця ГУР за $100 тис.: у Києві затримали агента росіян
09:40
КНДР обходить санкції ООН за допомогою Росії та Китаю
09:37
Оновлено
втрати рф
Сили оборони 7 червня ліквідували 1330 окупантів та 8 танків РФ
09:05
Дрони СБУ уразили нафтоперекачувальну станцію
Дрони атакували нафтовий термінал "Шесхаріс" у Новоросійську
09:02
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль атакував Іран у відповідь на удар Тегерана
08:53
Ексклюзив
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Путін фактично втрачає Кавказ: політолог Леонов про вибори у Вірменії
08:22
зустріч Зеленського з Макроном, Стармером та Мерцом
Лондон назвав 5 умов миру в Україні за підсумками зустрічі Зеленського, Стармера, Макрона й Мерца
08:00
OPINION
Про найбільшу помилку у відносинах України та Польщі
07:48
Зеленський під час візиту до Швеції
"Заявив про намір особисто передати ці меседжі Путіну": Зеленський підтвердив візит Абрамовича до Києва
2026, неділя
7 червня
22:15
Ексклюзив
Перший бойовий пуск українських ракет "Фламінго"
Європа зацікавлена в українській балістиці, але розробляти її доведеться спільно, - авіаексперт Романенко
22:06
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:43
знущання в Одеському СІЗО
Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через скандальне відео знущання над колишнім працівником ТЦК
21:38
Ексклюзив
"Контейнери проєктувалися на падіння літака": експертка Кошарна оцінила наслідки удару "шахеда" по сховищу відпрацьованого ядерного палива біля ЧАЕС
21:13
Оновлено
футбольний матч Данія - Україна
Данія-Україна 2:1. Товариський матч достроково зупинили через стан здоров'я Еріксена, який раніше пережив клінічну смерть
20:53
Вірменія
У Вірменії на парламентських виборах завершилось голосування. Зафіксована висока явка виборців
20:25
Ексклюзив
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Авіаексперт Романенко пояснив логіку створення української балістичної ракети FP-9
20:00
OPINION
Народжений у печерах. Справжня й удавана історія "короля сирів"
Більше новин