
Армія РФ не припиняє спроб штурмів: у бригаді "Рубіж" розповіли про ситуацію на Сіверському й Лимано-Куп’янському напрямках
Данило Борисенко, начальник розвідки зенітного ракетно-артилерійського дивізіону бригади "Рубіж" розповів про ситуацію на Сіверському та Лимано-Куп’янському напрямках
Про це він розповів в етері Еспресо.
Зазначив, що минулої доби на напрямках в смузі відповідальності бригади "Рубіж" ворог продовжував здійснювати спроби штурмів. Але всі вони були відбиті, і ворог на напрямках бригади не мав успіху.
"Зокрема, на Куп'янському напрямку було три спроби штурмових дій окупантів у районі населених пунктів Голубівка та Загризове і також на Лиманському напрямку було 10 штурмів, і всі вони для ворога закінчилися невдачею. Це були околиці населених пунктів Новомихайлівка та Нове. Але загалом тенденція проводити штурмові дії залишається. Тенденція застосовувати велику кількість авіації й артилерії з боку противника залишається. За минулу добу по всій лінії зіткнення було здійснено більше 4 тисяч артилерійських обстрілів і також застосовано більше 2,5 тисяч FPV-дронів. Це тільки та кількість, яку вдалося запеленгувати й ідентифікувати. Насправді їх ще більше, якщо враховувати, наприклад, ті самі дрони на оптоволокні", - розповів він.
Данило Борисенко зауважив, що основним завданням наразі є недопущення ворога до лінії бойового зіткнення. Аби росіяни не мали можливості вступати у вогневий контакт з українськими піхотинцями.
"Оборона наша стійка. Всі підрозділи працюють на піхоту на лінії бойового зіткнення, підтримують її вогнем, підтримують її роботою FPV-дронів. І основна задача на даний час - це намагатися знищувати ворога ще на підступах до лінії бойового зіткнення, не даючи їм можливості вступити у вогневий контакт з нашою піхотою. Тобто ще на шляхах висування, якщо ворог ідентифікується, якщо розвідка повітряна його бачить, то всі зусилля в першу чергу направлені на те, щоб убезпечити нашу піхоту від прямих вогневих контактів. Стараємося, як можемо, працюємо як єдиний ансамбль. Всі один одному допомагають. Артилерія, танкісти, зенітники, піхота, підрозділи вогневої підтримки, ну і, безумовно, пілоти FPV-дронів також. Проте ворог також зараз широко застосовує дистанційне мінування з дронів, по ночах скидає протипіхотні міни на наших логістичних шляхах, наприклад, і це несе велику небезпеку, як для транспорту, так і для особового складу", - сказав військовий.
Тому нині бригада "Рубіж" проводить збір на наземні дрон. Данило Борисенко зауважив, що з їхньою допомогою можна полегшити і убезпечити роботу логістики. А також посилити свій вогневий вплив, залишаючи при цьому в безпеці особовий склад.
"Збір дуже важливий, і наземні дрони можуть виконувати функцію, при цьому дистанційно керуючись оператором, доставки вантажів до переднього краю і боєприпасів, і продовольства, і води. Також за допомогою них може проводитися евакуація поранених з переднього краю, і також на них можуть встановлюватися різного типу вогневі засоби. І ними також можна десь висуватися на якісь ділянки місцевості, куди дуже не хотілося би відправляти особовий склад. І вони дають більшу безпеку, вони дають більшу мобільність, вони дають більшу захищеність, тому що ми можемо не задіювати людей безпосередньо в деяких операціях. І тому цей збір дуже важливий, дуже необхідний".
Посилання на банку. Номер картки банки: 4441 1111 2821 7100
Протягом минулої доби, 5 березня, на російсько-українському фронті зафіксували 109 бойових зіткнень. На Курщині підрозділи Сил оборони відбили 27 атак російських загарбників.



- Актуальне
- Важливе












