Оновлено

РФ двічі з вечора запускала "шахеди": на Херсонщині є поранені, на Хмельниччині пролунали вибухи

5 січня, 2024 п'ятниця
10:31

Під ранок 5 січня Росія здійснила нову повітряну атаку на територію України: "шахеди" рухалися на захід країни

Зміст

Повторний пуск "шахедів": ніч на 5 січня

Про повторний запуск ударних БПЛА стало відомо о 03:53. Російські терористи запустили "шахеди" з південного напрямку.

"Кілька груп "шахедів" на Херсонщині, прямують на північний захід на межі Дніпропетровської та Миколаївської областей", - йшлось у повідомленні Повітряних сил.

О 04:11 стало відомо про нові БПЛА на Херсонщині. За вектором руху - на північ.

О 04:30 ПС повідомили про загрозу дронів для Кіровоградської області.

"Декілька груп БпЛА облітають Кривий Ріг з півночі та рухаються у західному напрямку", - також йшлось у повідомленні.

За пів години військові оголосили загрозу для Кропивницького зі сходу.

О 05:05 ПС попередили про рух дронів на Миколаївщині: групи ударних ворожих БПЛА рухалися між Вознесенськом і Первомайськом у західному напрямку.

О 05:28 Повітряні сили оголосили про загрозу застосування дронів на Одещині. За 13 хвилин - для Черкащини.

О 06:20 військові поінформували про рух безпілотників:

  • група тримає напрямок із півдня через Смілу у напрямку Черкас;
  • ще декілька груп на Одещині рухаються у західному напрямку та наближаються до Вінницької області.

"Підвищена небезпека. Загроза застосування ворогом ударних БПЛА", - написав очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

О 06:36 тривогу оголосили на Вінниччині. За 5 хвилин тривогу скасували на півдні - на Одещині, Миколаївщині та Херсонщині. О 6:47 сирена пролунала на Київщині.

Військові повідомили: "Рух групи ударних БпЛА з Черкаської області з вектором руху на захід через Київську область на межі з Вінницькою". Тривога була оголошена в Хмельницькій та Чернівецькій областях.

У ПС згодом заявили про загрозу застосування дронів у цих регіонах.

"Група ударних БПЛА на Вінниччині вздовж кордону з Молдовою в напрямку Хмельниччини", - додали там.

О 07:27 тривогу скасували на Київщині.

Згодом ПС повідомили, що група дронів наближається до Калинівки (Вінницька область) зі сходу з вектором руху на Хмельницький.

Табурець підсумував атаки на Черкащину.

"У небі над областю вони знищили 5 ворожих "шахедів". Минулось без потерпілих. У двох випадках маємо пошкодження ліній електропередач унаслідок падіння уламків БПЛА. Наразі без світла 3 населених пункти, ще 2 - частково. Аварійні бригади працюють", - написав очільник ОВА.

О 08:34 ПС повідомили, що групи дронів рухаються на Старокостянтинів із півдня та заходу.

На Хмельниччині о 9 ранку лунали вибухи. Про це написало Суспільне.

О 09:40 військові повідомили про загрозу ударних дронів для Хмельницького району.

Відбій повітряної тривоги на Хмельниччині пролунав о 10:26. Мер Хмельницького написав, що працювала ППО.  

Як повідомили в Повітряному командуванні "Захід", вранці 5 січня ворог атакував трьома ударними БпЛА типу Shahed-136/131 з південно-східного напрямку. Усі безпілотники знищила ППО ПвК "Захід" на Хмельниччині.

Пуск першої групи "шахедів": ввечері 4 січня

Про це повідомили Повітряні сили ЗСУ в телеграмі.

"Перша група ударних БПЛА неподалік Первомайська, рухається на північ. Друга група рухається за тим же курсом, зараз на Херсонщині, прямують на північний захід на межі Дніпропетровської та Миколаївської областей", - йшлося в повідомленні, опублікованому близько 22-ї години.

Згодом у Повітряних силах оголосили, що ще група ударних БПЛА "рухається за тим самим курсом, що й попередні". 

Також попередили про загрозу застосування ударних дронів у Черкаській області.

За даними карти повітряних тривог, про небезпеку було оголошено фактично на території всієї лівобережної України.

Близько 23:00 у ПС ЗСУ повідомили про декілька нових груп "шахедів" на Херсонщині, які рухалися в північно-західному напрямку.

"Група  ударних БПЛА перебувають у районі Кропивницького, вектор руху на північ", - розповіли військові о 23:23.

Ще одна група "шахедів" рухалася між Черкасами та Кременчуком із півдня у напрямку Полтави.

Після опівночі 5 січня в областях почали лунати відбої повітряної тривоги: спершу повідомили про відсутність загрози застосування ударних БПЛА для Черкаської. Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей, а трохи згодом - і для Полтавської області.

Зранку очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що ППО збили над областю 6 "шахедів". Всі – у Криворізькому районі. Уламки впали на територію непрацюючого підприємства. Ніхто не постраждав.

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що вночі російська армія вдарила трьома безпілотниками по Високому Тягинської громади - удари прийшлися по адміністративній будівлі та модульному містечку. 

"До лікарні доставили 50-річного чоловіка. У нього діагностували поранення черевної порожнини та печінки.  Ще один житель, 43 років, отримав поранення спини та плеча. Потерпілому надали медичну допомогу на місці.  Пʼятеро людей, серед них 14-річний підліток, дістали контузії та гострі реакції на стрес.", - написав він.

  • Увечері 4 січня в російському Бєлгороді та тимчасово окупованому Криму пролунали вибухи. Представники влади й окупанти повідомили про атаку ракет і безпілотників та начебто успішну роботу ППО
Теги:
Читайте також:
Київ
+19.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
12 червня
19:10
Ормузька протока
Половину нафтових поставок через Ормуз відновлено, США відкриють протоку незалежно від Ірану, — міністр енергетики
19:06
Ексклюзив
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
"Двіжуха" пішла, але не в тому напрямку, про який думав Путін: Рибачук про відкритий лист Зеленського
18:44
МВФ
МВФ попередньо погодив Україні транш у $700 млн попри провал закону про оподаткування посилок, — Bloomberg
18:30
Ексклюзив
Стівен Пайфер
Пайфер: Справжні переговори стануть можливими лише після погіршення становища Росії
18:22
росія китай
Китай тренував російських солдатів для війни проти України — спецслужби ЄС мають докази
18:19
Оновлено
Зеленський зустрівся з воїнами
Звільнення військових, які служать найдовше, 300 тис. грн на передовій: у Міноборони запустили трансформацію Сил оборони
18:17
Борис Пісторіус
Досвід України у війні дронів і РЕБ надзвичайно цінний для Німеччини, – Пісторіус після поїздки на Запоріжжя
18:15
Огляд
електросамокати
Електросамокати виходять з-під контролю: як побиття військових у Львові оголило проблему безпеки
18:03
росія проти НАТО
Росія здатна на обмежену атаку проти НАТО навіть під час війни в Україні, — парламентська комісія Швеції
17:56
Путін на параді у Москві (9 травня 2026 року)
Путін визнав, що українські дрони не дають росіянам на фронті "підняти голову"
17:41
Герман Галущенко
ВАКС продовжив арешт ексміністра Галущенка на два місяці та зменшив заставу до 150 млн грн
17:30
Супутниковий знімок російського комплексу для запуску дронів біля білоруського кордону
Росія побудувала мережу дронових баз біля Білорусі і два роки використовує її для ударів по Україні, — Радіо Свобода
17:13
Новини компаній
Перший Wellness Forum
Компанія blago стала партнером Wellness Forum — першого в Україні форуму про здоров’я та енергію
17:01
OPINION
Гра на випередження. Деталі зірваної спецоперації Кремля у Білорусі
16:59
Перехоплювач P1SUN
Поки українська SkyFall та німецький Airbus об'єдналися для захисту неба від РФ, на фронті відбулося 69 боїв з початку доби
16:18
Російський удар пошкодив термінал Нової пошти у Запоріжжі
РФ ударила по Одещині й Запоріжжю дронами й ракетами: є поранені, пошкоджено сонячну станцію і термінал Нової пошти
15:36
Когенераційні установки
"Все зупиняється в кабінеті фахівця облгазу": місто на Харківщині півтора року не може під'єднати когенераційні установки
15:28
Оновлено
Нижньокамськ
З атакою на НПЗ у Татарстані допомогли партизани: ССО розкрили деталі одного з ударів по РФ уночі 12 червня
15:22
Міністр оборони Латвії Райвіс Мелніс
Міністр оборони Латвії Мелніс приїхав до України з першим закордонним візитом
14:46
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп передумав бити по Ірану після дзвінків лідерів з Південної Азії та Перської затоки, – Politico
14:35
гроза, дощ
Наталка Діденко розповіла, якою буде погода на вихідних та де пройдуть дощі з грозами
14:01
OPINION
Польща. Спроба будувати замки на піску
13:59
Британський художник Девід Гокні
У віці 88 років помер один із найвидатніших художників сучасності Девід Гокні
13:54
Олексій Кулеба
Україна додатково спрямує 40 млрд грн на реалізацію планів стійкості щодо наступної зими, – Кулеба
13:33
віцепрезидент США Джей Ді Венс
США можуть підписати угоду з Іраном у Женеві, літаки ВПС перевозять в Європу техніку, готуючи візит Венса, – Axios
13:17
Вірменія
Проросійський блок "Сильна Вірменія" подав запит до ЦВК щодо анулювання результатів парламентських виборів
12:51
США Україна
Понад половина українців вважають, що США втомилися від України та вимагають поступок РФ, - опитування
12:46
Ексклюзив
Україна Польща
В основу жесту солідарності з боку Києва можна покласти дві знакові події: аналітик Курносов про українсько-польські відносини
12:46
Володимир Зеленський
Зеленський увів санкції проти пропагандистських медіа й суддів РФ, які ухвалювали незаконні рішення щодо українців
12:34
Новини компаній
Корпорація Артеріум
Законні власники "Артеріуму" перемогли у Високому суді Англії та Уельсу та повернули вкрадену власність
12:01
валюта
Курс валют на 12 червня: гривня зупинила падіння щодо долара
11:42
Партнерський матеріал
Мережа EVA та благодійна програма ГеройCar передали 3 автівки захисникам повітряного простору
11:42
Ексклюзив
ВМС США направили в Чорне море десантний корабель
Перша лінія системи ППО може бути розміщена на суднах у Чорному морі, - Чарльз Махер
11:35
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
ЧС-2026 з футболу: розклад матчів та трансляцій на 12-13 червня
11:23
штучний інтелект
Обхід зон ворожої ППО, автономні навігація й захоплення цілей: у Міноборони розповіли як застосовують ШІ у middle strike
11:01
OPINION
Фортифікації на Донеччині: хто стоїть за постачанням на мільярд сіток за завищеними цінами?
10:57
Ексклюзив
До порту Маріуполя зайшов другий російський танкер
Андрющенко: Маріупольський морський порт наразі не функціонує
10:57
В ЄС запрацювала нова система надання притулку для біженців
10:50
Оновлено
Джон Гілі
У Британії новим міністром оборони призначили Джарвіса. Заступник Гілі подав у відставку
10:32
ЛМР_Ізраїль
Париж підозрює ізраїльську компанію BlackCore у втручанні у вибори у Франції, Шотландії та Нью-Йорку
Більше новин