
Є межа, до якої ми можемо грати у переговори. Трамп і Путін можуть звинуватити нас у будь-чому: аналітик Горбач про зустріч у Саудівській Аравії
Американська сторона, зокрема президент США, помилково вважає, що поступки Росії можуть призвести до взаємних поступок
Таку думку висловив виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач в етері еспресо.
"Це ілюзія, яка була очевидною ще до початку переговорів для тих, хто розуміє природу цієї війни та політичного режиму в Росії. У результаті ми, ймовірно, побачимо лише імітацію переговорного процесу, який може тривати як короткий, так і довгий час. Навіть якщо сторони досягнуть домовленостей, вони можуть бути швидко порушені, а Україну звинуватять у їхньому недотриманні. Немає точок дотику і можливості досягти компромісу", - зазначив він.
"Червоні лінії" сторін настільки глибоко заступають на поле іншої сторони, що узгодити їх неможливо. Це ілюзія Дональда Трампа знайти компроміс, зауважив Горбач.
"Досягти припинення вогню можна лише коштом України. Усі "червоні лінії", які ми проголошуємо, будуть відкинуті посередником Дональдом Трампом як нереалістичні. На його думку, лише повне задоволення російських вимог може призвести до врегулювання цієї проблеми. Ми не можемо і не повинні погоджуватися на такі умови. Є певна межа, до якої ми можемо грати у ці переговори, демонструючи добру волю, доброчесність і дотримання умов. Проте, незалежно від наших дій, дует Трампа і Путіна може звинуватити нас у будь-чому, створюючи віртуальну реальність для своєї аудиторії", - каже політичний аналітик.
Загалом, участь у таких переговорах є надзвичайно ризикованою для України. Водночас ми не можемо відмовитися від них, але й захистити свої інтереси в цих умовах практично неможливо через тиск із двох сторін.
Читайте також: Наливайченко пояснив, чому саме Саудівську Аравію вибрано для перемовин США з РФ
Якщо українська влада не піддасться шантажу та провокаціям, ситуацію можна буде пролонгувати до кращих часів, продовжуючи співпрацю з європейськими партнерами, щоб протидіяти російській агресії та американському тиску. Проте якщо ми піддамося на провокації, умовно почесний чи непоченсий мир, а фактично капітуляція, може відбутися вже в цьому році, вважає Горбач.
"Одномоментного рішення тут не буде. Ймовірно, ми побачимо каскадні рішення: спочатку припинення вогню в певних аспектах, потім галузеві домовленості та поступки. Вони можуть тривати аж до проведення виборів в Україні, зміни політичного режиму на умовно проросійський і, зрештою, замороження війни. Це найгірший сценарій, який можна уявити. Дата 9 травня може стати лише одним із ключових етапів. Наприклад, Дональд Трамп, умовно, може поїхати на парад перемоги в Москву, стояти поруч із Путіним на мавзолеї, а потім змушувати Україну прийняти путінські умови. У такому випадку Трамп і Путін, як два "великі лідери", за словами Стіва Віткоффа, можуть почати ділити між собою не лише Україну, а й Європу та навіть увесь світ", - додав він.
Цей сценарій виглядає малоймовірним і небажаним, але, на думку аналітика, він цілком можливий як один із варіантів розвитку подій.
- Раніше помічник російського диктатора Юрій Ушаков повідомив, що переговори між делегаціями Росії та США відбудуться в Ер-Ріяді в понеділок, 24 березня.
- Згодом президент Володимир Зеленський анонсував зустріч української та американської технічних команд у Саудівській Аравії 24 березня.
- Водночас спецпредставник Кіт Келлог заявив, що Штати планують провести окремі зустрічі з українськими та російськими представниками в Саудівській Аравії, намагаючись організувати непрямі перемовини.
- 21 березня речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий заявив, що українська делегація зустрічатиметься з американською в Саудівській Аравії, відкинувши можливість перемовин із росіянами.
- Актуальне
- Важливе














