
ISW проаналізував візит Путіна на Курщину й пояснив, як це пов'язано з його намірами захопити Суми
Візит російського диктатора Володимира Путіна на Курщину корелює з його планами захопити Сумську область для створення буферної зони й нібито захисту РФ від українських атак
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Там нагадали, що незадовго до візиту Путіна на Курщину погрози окупувати Суми озвучувала російська делегація на переговорах у Стамбулі. Інститут вивчення війни вважає, що Росія має територіальні амбіції, які виходять за межі нині окупованих територій, і Путін може спробувати використати військове просування для тиску на Україну під час майбутніх переговорів.
Візит Путіна до Курської області також був спробою показати його як активного лідера у воєнний час і відповісти на запити щодо подальшої агресії. Однак, попри заяви Росії про контроль над областю, українські війська, за даними Генштабу, продовжують бойові дії на території Курської області.
Водночас аналітики оцінили здатність РФ окупувати Суми. Там зазначили, що з моменту захоплення Лисичанська Луганської області окупантам більше не вдалося захопити жодного великого населеного пункту.
"З моменту захоплення Лисичанська (Луганська область) у липні 2022 року російські війська не захоплювали жодного українського міста з довоєнним населенням понад 100 тис. осіб, але захоплення Лисичанська стало результатом повільних, виснажливих зусиль, які призвели до кульмінації російських наступальних операцій на сході України влітку 2022 року, на відміну від швидкої та ефективної маневреної операції. Відтоді російські війська намагалися захопити набагато менші населені пункти в наступних кампаніях, попри використання більшої кількості сил, особливо на сході та півночі України", - вказують експерти.
"Українські чиновники також раніше висловлювали сумніви в тому, що російські війська зможуть провести ефективну наступальну операцію зі захоплення міста Суми", - додали в ISW.
- 21 травня в Кремлі заявили про візит Путіна на "звільнену" Курщину. ЦПД зазначив, що Росія створює ілюзію контролю. "Уникання згадок про війну та фокус на буцімто мирному житті — інформаційна тактика Кремля, яка має на меті створити ілюзію стабільності та повного контролю", - пояснили в Центрі.
- Актуальне
- Важливе








