На Харківському напрямку зросла інтенсивність бойових дій

15 травня, 2024 середа
23:11

Росіяни продовжують атакувати вздовж майже всієї лінії фронту. Основні зусилля вони зосереджують на Покровському та Куп’янському напрямках

Зміст

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу за 15 травня.

Ситуація на основних напрямках фронту

На Харківському напрямку інтенсивність бойових дій зросла. Станом на зараз (19:00, - ред.) наші воїни уже відбили 10 атак в районі Слобожанського, Вовчанська, Стариці та Липців. Ситуацію вдалося частково стабілізувати, триває зачистка північно-західних околиць Вовчанська. Від початку доби загарбники втратили близько 60 осіб та 19 одиниць озброєння та військової техніки. Також уражено 11 укриттів противника.

На Куп’янському напрямку відбулося 28 бойових зіткнень, зокрема в районах Стельмахівки, Синьківки, Іванівки та Твердохлібового. Дані про втрати агресора дані уточнюються.

На Лиманському напрямку окупанти двічі безуспішно намагались покращити тактичне положення біля Новосадового та Торського. Завдали 3 авіаудари в районі Лиману.

На Сіверському напрямку російські війська здійснили 7 атак на напрямках Миколаївка – Спірне, Берестове – Спірне, Яковлівка – Роздолівка, Соледар – Роздолівка, Золотарівка – Верхньокам’янське.

На Краматорському напрямку ворог 9 разів атакував наші позиції.

На Покровському напрямку противник не зменшує інтенсивності атак. Загалом сьогодні тут відбулася 31 атака окупантів. Найбільше - в районах Новоолександрівки та Нетайлового. Українські захисники роблять усе можливе для недопущення просування противника.

На Курахівському напрямку Сили оборони успішно відбили 7 ворожих атак.

На Времівському напрямку противник намагався потіснити наших захисників в районі Урожайного. Зазнав втрат та відійшов.

На Оріхівському напрямку ворог продовжує тиснути біля Старомайорського, здійснив 22 спроби штурмових дій. Завдав авіаційного удару в районі Роботиного. Українські воїни утримують оборонні рубежі та позиції.

На Придніпровському напрямку ворог 5 разів атакував українських захисників поблизу Кринок, успіху не мав.

На інших напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала.

Удари Сил оборони по ворожих позиціях

Протягом доби підрозділи ракетних військ Сил оборони завдали ударів по пункту управління, складу боєприпасів, 13 районах зосередження особового складу та інших важливих об'єктах противника.

Наша авіація завдала 2 удари по зенітних ракетних комплексах та 22 районах зосередження особового складу окупантів.

  • 15 травня речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін заявив, що у Вовчанськ Харківської області зайшли деякі піхотні групи окупантів. У зведенні Генштабу повідомили, що ЗСУ частково витіснили росіян з міста. Згодом стало відомо, що росіяни намагаються потіснити підрозділи українських захисників у районі Вовчанська.
Теги:
Читайте також:
Київ
+20.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
11 червня
08:54
Один з ОТРК "Іскандер" на трасі у Калінінградській області РФ (13.09.205)
РФ обстріляла Україну безпілотниками та "Іскандерами": є влучання на 9 локаціях
08:41
Оновлено
багі ATC BOLT 1000
За добу на фронті відбувся 251 бій, РФ втратила 1310 військових. Підсумки роботи Сил оборони за 10 червня
08:28
Китай Тайвань
Тайвань провів бойові пуски HIMARS у бік Китаю
08:21
Куйбишевський НПЗ
Дрони атакували Афіпський НПЗ у РФ: спалахнула сильна пожежа
08:10
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
Мексика - ПАР: де та коли дивитися матч-відкриття ЧС-2026 з футболу
08:00
OPINION
Росія поступово втрачає монополію на темп війни
07:46
Ексклюзив
Оксана Жолнович, міністерка соцполітики України
Ми в жодному разі не маємо перетворитися на країну дешевої робочої сили, - ексміністерка соцполітики Жолнович
07:20
СБУ провела обшуки у фігуранта "плівок Міндіча" бізнесмена Василя Веселого, - ЗМІ
2026, середа
10 червня
23:14
Куйбишевський НПЗ
Куйбишевський НПЗ зупинив роботу після нічної атаки БПЛА, – Reuters
22:59
Ексклюзив
НБУ
Попри неадекватність дій Нацбанку, я впевнений, що ніякого обвалу курсу не буде, - економіст Кушнірук
22:58
Заступник глави ОП Татаров програв суд ексдиректору НАБУ Ситнику й "Суспільному мовленню"
22:55
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
"Удар по іміджу спецслужб": Данилюк-Ярмолаєва про заяву Лубінця щодо заблюрених людей на зустрічі з омбудсменкою РФ
22:43
Фортифікації, зуби дракона
НАБУ й САП прийшли з обшуками до Держфінмоніторингу через розкрадання на будівництві фортифікацій, – ЗМІ
22:35
Ексклюзив
Андрій Смолій
Смолій: Рейтинги довіри КМІС не є електоральними та не прогнозують вибори
22:06
Володимир Зеленський і Емманюель Макрон
Макрон запросив Зеленського на саміт G7 у Франції
22:04
Ексклюзив
Крим можуть поступово ізолювати з повітря та моря, - військово-політичний оглядач Коваленко
21:53
росія потяг ржд
Більшість поїздів курсуватиме вдень: після ударів ЗСУ в Криму скоригували розклад потягів 
21:51
Ексклюзив
У Костянтинівці почалися міські бої, росіяни намагаються відрізати промзону міста, - Коваленко
21:39
Кабмін
Уряд витратив 96% річного резервного фонду, і майже третина затрат не відповідають меті, – Рахункова палата
21:08
безпілотник, дрон, шахед
РФ атакувала два іноземні суховантажі в Чорному морі й південь Одещини
20:35
Ексклюзив
Енергетика, споживання електроенергії
В Україні не буде інвестицій заради інвестицій, оберуть сектори, - експерт з євроінтеграції Веселовський
20:27
НАБУ й САП викрили масштабну схему розкрадання запчастин до бронетехніки на понад 350 млн грн
20:08
Владислав Бельбас і Томас Ґоттшильд
"Українська бронетехніка" й концерн MBDA, виробник ракет Taurus, домовилися про стратегічну співпрацю
20:01
OPINION
Коли закінчиться наша війна?
19:56
Ексклюзив
Оксана Жолнович, міністерка соцполітики України
Українцям, які повертаються з-за кордону, потрібно буде заново адаптовуватися, - ексміністерка соцполітики Жолнович
19:47
Дональд Трамп
Трамп попередив Іран, що йому доведеться заплатити через "затягування з угодою щодо миру"
19:45
Ексклюзив
В Україні сформувалося розуміння спільної відповідальності за безпеку континенту, - фахівець з євроінтеграції
19:17
Оновлено
Президент України Володимир Зеленський
"За рік уразили російських цілей на $40 млрд": Зеленський підписав указ про День Сил безпілотних систем
19:08
У Краснодарському краї припинили видачу пального на 15 АЗС, а ціни в Криму перевищили московські
18:59
пенсія
Україна отримала 236 млн євро на соціальні видатки й пенсії
18:15
Карпати
У всіх на виду, але таємниця для уряду: екологам відмовили у наданні переліку локації для ВЕС у Карпатах
18:10
Оновлено
У Сумах уламки збитого "шахеда" впали на потяг "Суми - Рахів", є поранені
17:45
Огляд
Володимир Зеленський
Реакція світу на лист Зеленського: пастка для Путіна чи спроба повернути до переговорів Трампа
17:33
робот-сапер NEO-1
До експлуатації в ЗСУ допустили робота-сапера NEO-1, що знаходить міни й гранати
17:01
OPINION
Сі ревнує Кім Чен Ина до Путіна
16:56
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
"Обмангалили" будівлю антидроновими сітками, але не захистилися від ракет", – Defence Express про удар Flamingo по Чебоксарах
16:34
Георгій Тихий
"Є певний позитивний прогрес у найчутливіших питаннях": у МЗС сподіваються на зустріч Зеленського й Мадяра найближчим часом
16:33
Борис Корчевніков
Закликав убивати українців: СБУ передала до суду справу російського актора-пропагандиста Корчевнікова
16:03
Полтавський музей планує викупити демонтований у Києві памʼятник Булгакову
15:46
поліцейський
У ВР ухвалили законопроєкт щодо підвищення зарплат поліцейським і рятувальникам
Більше новин