Оновлено

Полонені громадяни Китаю, які воювали на боці РФ, розповіли, як потрапили на війну проти України

14 квітня, 2025 понедiлок
19:52

Двоє громадян Китаю, Чжан Ренбо та Ван Гуанцзюнь, які воювали на боці окупаційної армії РФ і потрапили в полон до Сил оборони, розповіли про те, як Росія рекрутує іноземців

Зміст

Про це вони розповіли під час пресконференції, передають Суспільне та Українська правда.

Як стверджують полонені військові з КНР, Росія вербує іноземців до армії через посередників - їм пропонують роботу, не пов'язану зі службою. Так, один із військовополонених хотів отримати роботу, пов'язану з реабілітацією, проте став саме військовим. Він каже, що мав роботу в Китаї, але "втратив її під час пандемії коронавірусу і шукав новий варіант".

"Спочатку відмовлявся брати участь у бойових діях, але мене пізніше відправили на фронт", - заявив Чжан Ренбо.

Натомість Ван Гуанцзюнь каже, що від нього приховували інформацію щодо контракту зі збройними силами РФ, не надавали деталі щодо обов'язків за контрактом та винагороди. Йому також спочатку пропонували іншу роботу - будівельника.

"Усі документи були російською мовою, комунікація була за допомогою жестів, показували знаками, що нам потрібно робити. Ситуація була: я отримав картку, на якій було 200 тис. рублів, але я не міг цією карткою користуватись. Періодично росіяни забирали картку, щоб витрачати гроші на пальне, на павербанки", - заявив Чжан Ренбо.

За їхніми словами, у Китаї пропагується "дружнє ставлення до Росії". Своєю чергою ворог активно розповсюджує пропаганду в китайських медіа та соцмережах.

"Будь-яка інформація - про перемоги Росії. У китайських соцмережах можна побачити людей у формі, рекламу. У Китаї престижно бути в армії, тому хтось може захотіти піти в армію в іншій країні", - заявив один із військовополонених.

Чжан Ренбо також розповів, як потрапив у полон. За його словами, 20 грудня 2024 року він приїхав у Москву, звідти в Ростов, потім - у тимчасово окупований Донецьк, а потім він "близько місяця переміщався від бліндажа до бліндажа і спілкувався з військовими під постійними обстрілами". 5 квітня він потрапив у полон. 

Обидва полонені заявили, що нібито не вбивали українських військових, бо "не були довгий час" на лінії фронту.

Як пише пресслужба СБУ, китайські військовополонені закликали офіційний Пекін сприяти організації їхнього обміну на українських військовополонених, яких утримує РФ.

"Ми всі хочемо повернутися до Китаю, на батьківщину. Ми сподіваємося, що китайський уряд може допомогти: тобто здійснити обмін між Україною та Росією і ми повернемося до Китаю", –  сказав Джан Ренбо.

Вони також закликали своїх співвітчизників не брати учать у війні проти України: "Нашим співгромадянам із Китаю, які захочуть взяти участь у цій війні, ми хочемо сказати, що не варто цього робити. Тому що все, що ми почули від росіян, – це була неправда. І виявилося, що Росія не така сильна, а Україна не така слабка. І тому краще – взагалі не брати участі у війнах".

  • 9 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що українським спецслужбам відомо про щонайменше 155 громадян Китаю, які воюють у російській армії. 
  • У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що їм нічого не відомо про понад 155 китайських громадян, які можуть воювати на боці армії РФ проти України.
Теги:
Читайте також:
Київ
+19.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.47
    Купівля 41.47
    Продаж 42
  • EUR
    Купівля 48.22
    Продаж 48.94
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
19 липня
17:06
Джонні Депп представив на виставці серію своїх картин
Джонні Депп представив на виставці у Лондоні серію своїх картин, створених на початку 2000-х років
16:55
Володимир Зеленський
Українські дипломати працюють над поверненням на Батьківщину українців, які після депортації з РФ перебувають на кордоні з Грузією, - Зеленський
16:45
полковник Костянтин Оборін (Одеса)
У бою загинув 63-річний льотчик Костянтин Оборін, що командував ескадрильєю із захисту неба над Одесою й щороку просив дозволу на продовження служби
16:33
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулося 38 боїв: найбільше зіткнень на Покровському напрямку
16:06
OPINION
Блог Агія Загребельська
Чому санкції діють тричі
15:29
автомобіль в'їхав у натовп
У Лос-Анджелесі автомобіль в'їхав у натовп: 20 людей поранено, 8 з них у важкому стані
15:14
на фото очільник уряду Денис Шмигаль
Від початку повномасштабного вторгнення Україна наростила виробництво зброї у 35 разів, - Шмигаль
15:05
лісові пожежі поблизу Марселя
Поблизу французького Марселя вирують лісові пожежі: до гасіння залучено майже 1000 пожежників та гелікоптери
14:30
Ексклюзив
Кіт Келлог
Вплив Келлога зростає в очах Трампа, - дипломат Брайза
14:18
Ексклюзив
москва, кремль
У РФ чекають, ФСБ прораховує удар, подібний до "Павутини", - генерал Мусаєв
14:05
OPINION
Або наш ТЦК, або через якийсь час — російський...
13:56
закордонний паспорт
У Верховній Раді розглядають дозвіл на виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 25 років
13:37
обстріл
Росіяни вдарили ракетою по Васильківській громаді на Дніпровщині: за попередніми даними, загинули двоє людей, є руйнування інфраструктури
13:24
Оновлено
наслідки атаки РФ на Одесу, 19.07.25
Росія атакувала Україну дронами й ракетами: в Одесі є загиблий і руйнування, у Києві на дах житлового будинку впав уламок БПЛА
13:11
Вдарила шампуром у груди: на Черкащині затримали жінку, яку підозрюють у вбивстві чоловіка
13:07
Поєдинок Усика з Дюбуа
Усик - Дюбуа: онлайн-трансляція бою за титул абсолютного чемпіона світу
13:06
ГУР знищило 6 радіолокаційних станцій окупантів на Донеччині
13:01
Аналітика
ЗРК SAMP-T з ракетами Aster-30. Європейська зброя, що отримує Україна
Між США та Європою: як Трамп роздратував союзників у НАТО та чи вплине це на українську оборону
12:50
Ексклюзив
мобілізація кримчан
"Це небезпека не тільки для України": експерт Романюк пояснив, який крок Путіна створить суттєву загрозу для всієї Європи
12:06
Ексклюзив
безпілотник, дрон
Щоб досягти співмірного ефекту з атаками ворога, ми маємо запускати втричі більше БПЛА по території РФ, - авіаційний експерт Долінце
12:03
OPINION
блог Лариса Волошина
Навіть залишаючи людей в окопах, ми не втримаємо фронт
11:50
Україна повернула ще 11 дітей з тимчасово окупованих територій та РФ
11:42
У Дніпрі швидка розбилася об стовп: загинув медик, ще двоє поранені
11:31
Прапор США
Палата представників США проголосувала за продовження військової допомоги Україні
11:21
ппо
Сили ППО збили 185 БПЛА та 32 ракети, якими РФ атакувала Україну
11:05
Литва вагнерівці війна з Росією аеропорти авіація
"Вагнерівці" розстріляли 11 селян на золотовидобувній шахті в Центральноафриканській Республіці, - АР
11:02
У Севастополі окупанти розгорнули польовий госпіталь через нестачу місць для поранених, - "Атеш"
10:54
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
ГУР перехопило наказ російського командира морпіхів стратити свого ж пораненого бійця
10:46
Patriot
Перша система Patriot для України, за яку платитиме Німеччина, буде готова через 6-8 місяців, - Bild
10:44
Ексклюзив
Карта бойових дій за 12-19 липня
Інформація ворога про початок штурму Покровська не відповідає дійсності, - ОСУВ "Хортиця"
10:02
OPINION
Про мухи, котлети і 50 днів від Трампа
09:46
Ексклюзив
Володимир Путін
Генерал Мусаєв: Путін – не стратег, його максимум – тактик
09:25
МРТ
В американському окрузі Нассау чоловіка затягло в МРТ-апарат, він помер від отриманих травм
08:58
Огляд
Карта бойових дій за 12-19 липня
Карта бойових дій за період 12-19 липня: росіяни прориваються в тил Покровська й обходять оборону під Костянтинівкою
08:45
Ексклюзив
Метью Брайза
Ключовим кроком у плані санкцій є максимальне скорочення нафтових доходів РФ, - дипломат Брайза
08:20
Огляд
Танк за монету, ліки від смерті та ноги-ієрогліфи – 5 книг з історіями, які ми розповімо онукам
08:11
Оновлено
Минулої доби на фронті зафіксували 177 боїв: найгарячіше було на Покровському напрямку
08:05
OPINION
Новий уряд: Досить вже імітувати діяльність
07:46
втрати окупантів
Армія РФ за добу втратила 1120 військових, 46 артсистем та 7 бронемашин
07:37
Поліція США - ілюстрація
У Лос-Анджелесі стався вибух в навчальному центрі поліції, загинули троє офіцерів
Більше новин