
Прем'єрка Італії Мелоні пропонує поширити на Україну 5-ту статтю НАТО без вступу в Альянс. У МЗС відреагували
Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні запропонувала поширити дію 5-ї статті НАТО про колективну безпеку на Україну без членства в Альянсі
Про це вона сказала під час спілкування з журналістами на полях зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі, передає РБК-Україна.
"Очевидно, що центральним питанням є мир в Україні, і я думаю, що ми всі повинні докладати всіх можливих зусиль для сприяння мирному процесу, вітаючи американську ініціативу та всіх, хто хоче досягти мирного процесу. Але справедливий мир потребує чітких гарантій безпеки", - сказала Мелоні.
На її думку, ці гарантії безпеки завжди мають базуватися на підтримці НАТО.
"Відправлення невизначених військових контингентів, британських чи будь-яких інших, є найскладнішим і, можливо, найменш ефективним рішенням. Я про це говорила, повторювала і також виключила можливість того, що в цьому контексті можуть бути відправлені італійські військові", - зазначила прем'єрка Італії.
За її словами, потрібно розглядати більш довгострокові рішення. Мелоні додала, що поширення дії 5-ї статті НАТО на Україну було б значно ефективніше.
"Це не те саме, що вступ до НАТО, але йдеться про поширення на Україну такої ж безпекової парасольки, яку мають країни НАТО. Це забезпечило б стабільні, довготривалі та реальні гарантії безпеки. Тому це одна з пропозицій, яку ми висуваємо", - уточнила Мелоні.
За словами глави італійського уряду, ця тема обговорюється - це ініціатива, над якою Італія працює і яку вона просуває.
"Це не означає, що вона буде реалізована, але ми вважаємо, що важливо зустрічатися, обговорювати ці питання й продовжувати роботу в цьому напрямку. Поки що немає конкретних термінів, але я бачу значний інтерес до цієї ідеї з боку наших співрозмовників", - додала вона.
Реакція МЗС України
Речник МЗС України Георгій Тихий на брифінгу 7 березня сказав, що Україна з'ясовує подробиці пропозиції Мелоні.
"Те, що стосується конкретно цієї пропозиції, ми перебуваємо на зв’язку з італійськими партнерами для того, щоб з’ясувати конкретику. Саме зараз пролунала така загальна ідея. Ми хочемо зрозуміти, що саме мається на увазі", – цитує дипломата LIGA.net.
Тихий також зазначив, що Україна фактично вже є частиною системи колективної безпеки, тому побоювання щодо її інтеграції в НАТО є перебільшеними.
- Раніше Мелоні заявила що гарантії безпеки для України потрібно реалізовувати у контексті НАТО: вона назвала Альянс найкращою структурою для гарантування миру.



- Актуальне
- Важливе














