"Росіяни захопили більшу частину Суджі": Бутусов розповів про ситуацію на Курщині

13 березня, 2025 четвер
12:49

Станом на ранок середи, 12 березня, було відомо, що російські загарбницькі війська контролюють більшу частину Суджі Курської області

Зміст

Про це в етері Громадського радіо повідомив головний редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов.

"Ворог продовжує наступ і наші війська з важкими боями відходять. Сьогодні зранку ворог фактично захопив більшу частину міста Суджа, районного центру, і намагається продовжити наступальні дії далі", - каже Бутусов.

За словами журналіста, у Курській області достатньо вузький плацдарм, який повністю контролюється, під вогневим впливом ворожих дронів, артилерії, авіації - це одна з головних проблем на цьому напрямку.

"Велика щільність дронів у повітрі заважає використати будь-який оборонний рубіж. Тому, звичайно, там далі ефективно працювати тільки якщо наші війська будуть ефективно захищені від дронів. Тобто буде покращена організація, заходи ППО і тоді вся ця система може працювати. Артилерія на Курщині вже не може використовуватись повноцінно. Адже для того щоб гармати працювали — їм потрібна відстань. Проблема зараз не у боєприпасах, а у логістиці. Навіть якщо у вас є люди та боєприпаси, але ви їх не можете підвезти, то це і є велика криза…" - додав Юрій Бутусов.

Що відбувається на Курщині

11 березня DeepState повідомляв, що ворог має незначне просування на Курському напрямку, зокрема в районі Мирного та Зозулівки. Також противник підтягує сили в східну частину міста Суджа.

12 березня у матеріалі Forbes розповіли, що українські війська, ймовірно, покидають Курську область на тлі наступу російських сил. Зокрема, мова йде про найбоєздатнішу частину бригад.

Водночас нардеп Костенко спростував інформацію про вихід Сил оборони з Суджі. Президент Володимир Зеленський також запевнив, що ЗСУ продовжують виконувати завдання на Курщині.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що в операційній зоні угруповання військ "Курськ", у передмістях Суджі та районах довкола неї, продовжуються активні бойові дії. 

12 березня російський диктатор Володимир Путін начебто відвідав Курську область.

Теги:
Читайте також:
Київ
-1.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.22
    Купівля 41.22
    Продаж 41.77
  • EUR
    Купівля 44.73
    Продаж 45.46
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
17 березня
07:37
міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський
Країни ЄС обговорять, як частково можна підтримати мовлення "Радіо Свобода", - МЗС Чехії
07:22
знищена техніка окупантів
РФ за добу в Україні втратила 1210 окупантів, 19 танків і 37 артсистем
07:16
Рустем Умєров
Умєров спростував інформацію про оточення підрозділів ЗСУ на Курщині
07:16
Ліндсі Грем
"Для мене він хижак": сенатор Грем попередив, що Путін пошкодує, якщо спробує "гратися" з Трампом
06:59
Дональд Трамп
Трамп анонсував розмову з Путіним про "території і електростанції"
06:47
Марко Рубіо
"Це буде важко": Рубіо про перехід до другої фази на шляху до закінчення війни в Україні
06:45
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Росіяни псують техніку, щоб не йти в наступ на Запоріжжі, - "Атеш"
06:21
Андрій Сибіга
Просування справедливого миру в Україні й розширення економічної співпраці: Сибіга здійснить 3-денний візит до Індії
05:40
Торецьк
"Лінія фронту - хаотична": DeepState спростував інформацію про контрнаступ ЗСУ у Торецьку
05:10
Оновлено
ППО
Росія атакувала Україну дронами: у Києві працювала ППО
00:45
Статуя Свободи у США
"Ви її зневажаєте": французький євродепутат вимагає від США повернути Статую Свободи
00:10
безпілотник, дрон
Росіяни поскаржилися на атаку дронів: вибухи лунали у Єйську, де розташований військовий аеродром
2025, неділя
16 березня
23:32
Україна-Угорщина
Уряд Угорщини показав бюлетень для опитування громадян щодо вступу України в ЄС
23:08
кадирівці
Сили оборони уразили ракетою базу кадирівців у Брянській області РФ: ГУР опублікувало перехоплення розмови росіян
22:39
Володимир Зеленський
"Озвучив правильні речі про посилення тиску на Росію": Зеленський провів розмову з новим прем'єром Канади Карні
22:26
Оновлено
Від початку доби на фронті відбулось 99 боїв, найактивніші окупанти на Покровському і Торецькому напрямках
22:24
Ексклюзив
Путін та Трамп на російських сувенірах
Припинення вогню потрібне Трампу, щоб розв'язати собі руки у відносинах із Путіним, - політичний аналітик Горбач
22:09
Папа Римський Франциск
Ватикан вперше опублікував фото Папи Римського після госпіталізації
22:01
Рамштайн
Зеленський анонсував нове засідання "Рамштайну" у Брюсселі
21:47
Оновлено
Андрій Гнатов
Генштаб ЗСУ замість Баргилевича очолив Гнатов
21:35
Андрій Сибіга
Україну запросили на засідання Ради ЄС із закордонних справ
21:30
Ексклюзив
Микола Княжицький
"Були прикладом і виставляли рамки, які не можна переходити": нардеп Княжицький про закриття "Радіо Свобода" і "Голосу Америки"
21:04
Світло
Укренерго 17 березня застосовуватиме обмеження для промисловості та бізнесу
20:53
ЗСУ
Питання територій, повернення дітей, цивільних заручників і гарантії безпеки: британська Independent розповіла про "червоні лінії" України у домовленостях з РФ
20:51
Оновлено
"ЛНЗ Черкаси" розбили "Колос", а "Чорноморець" поступився "Інгульцю": результати й розклад 21-го туру УПЛ
20:46
Фото артист Коля Сєрга
Музикант і військовий Микола Сєрга став радником голови МЗС України
20:45
Ексклюзив
У Києві вшанували загиблих під руїнами Маріупольського драмтеатру
У Києві вшанували загиблих під руїнами Маріупольського драмтеатру
20:35
Ексклюзив
Ємен, хусити
Реальний ефект цих ударів незначний, - міжнародник Семиволос про атаку США на Ємен
20:26
Реджеп Тайїп Ердоган
Ердоган у розмові з Трампом підтримав його "рішучі ініціативи" щодо припинення війни в Україні і закликав США зняти санкції з Сирії
20:12
Ексклюзив
Крим, Ялта
"Після звільнення Криму ми будемо жорсткі до тих, хто вважає, що це російська земля": голова Меджлісу кримськотатарського народу Чубаров
20:12
Дмитро Медведєв
Медведєв прирівняв відправку в Україну західних миротворців до війни з НАТО
20:05
OPINION
блог Павло Казарін
"Свободу" закрили, бо не впоралися США
19:33
Майк Волц
Радник президента США Волц про мирну угоду: Україна обміняє території на майбутні гарантії безпеки, її членство у НАТО малоймовірне
19:15
Ексклюзив
Прапор США
Трамп не про цінності, а про гроші, - політолог Фесенко про скорочення "Радіо Свобода" та "Голосу Америки"
18:56
податки
Кабмін прагне розширити оподаткування ФОПів. Нардеп Железняк обіцяє, що Рада такого не допустить
18:41
Ексклюзив
ЗСУ, Харківщина
"Припинення просування ворога на Покровському напрямку можна розглядати як перехоплення ініціативи": майор запасу НГУ Гетьман
18:30
Інтерв’ю
Ілон Маск і Дональд Трамп
За 50 днів президентства Трамп зробив для США більше шкоди, ніж користі, - політик Рибачук
18:07
OPINION
Чому у боротьбі зі ЗМІ Трамп не пішов шляхом Зеленського?
17:59
Президент Франції Еммануель Макрон
Макрон хоче переконати країни ЄС купувати зброю в Європі замість США
17:28
Ексклюзив
Сербія
"Вучичу вдалося зірвати наймасовіший протест у сучасній історії Сербії": політолог Варґа
Більше новин