
"Щоб тримати ворога за горло, треба завдавати ударів регулярно": Лакійчук про можливі кроки деескалації у війні
Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук зазначив, що наразі ніхто не запропонував поетапний план припинення вогню
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".
"Заяви американців про їхній план припинення війни, план перемир'я - це ж не план, це загальні фрази, нічого конкретного. Ніхто наразі не запропонував поетапний план припинення вогню. Власне, тільки у відповіді Зеленського, у так званому листі Зеленського до Трампа, ми бачимо один абзац, який нагадує більш-менш переосмислений план. Деякі кажуть, що це план Зеленського, інші - що це план Макрона, але, ймовірно, ці пункти узгоджені з нашими європейськими партнерами на зустрічі в Лондоні", - зауважив Лакійчук.
Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" пояснив, про що йдеться в плані деескалації війни. Перше - обмін військовополоненими всіх на всіх. Друге - припинення війни на морі. Третє - припинення Deepstrike з обох сторін та припинення війни в небі. Така послідовність відкриває двері деескалації.
"І коли американці кажуть, що це мають бути поступки з обох сторін, ми зараз пропонуємо поступки з обох боків.
Обмін полоненими - це перший крок деескалації. Якщо він відбудеться, то це буде свідченням готовності сторін до подальших переговорів. Якщо навіть цього не відбудеться, то про які подальші кроки можна буде говорити?
Припинення війни на морі. Наразі ми відчуваємо безпеку нашого морського коридору, основного транспортного шляху, який зв'язує Україну зі світом. Але, з іншого боку, росіяни повернуть свій флот з Новоросійська до Севастополя і знову поставлять під загрозу блокади всієї північно-західної частини Чорного моря у разі відновлення бойових дій.
Deepstrike, з одного боку, нарешті полегшить ситуацію для українців: зникне загроза постійних бомбардувань наших міст, сіл, населених пунктів, інфраструктури тощо. З іншого боку, подивіться, які успішні удари по російському військовому кривавому експорту нафти. Українські удари дронами по нафтопереробних підприємствах РФ є дуже ефективними, але як тільки вони припиняються, росіяни відновлюють свої потужності. Тому такий логічний висновок: щоб тримати ворога за горло, потрібно завдавати ударів регулярно і постійно", - наголосив Лакійчук.
- Спецпредставник Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф заявив, що президент України Володимир Зеленський попросив вибачення в очільника США Дональда Трампа за суперечку в Білому домі.
- Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що його країна не надаватиме військову допомогу Росії. Проте, за його словами, двом країнам - Україні та РФ - необхідно буде піти на поступки.



- Актуальне
- Важливе










