
Угорщина буде зобовʼязана заарештувати Путіна навіть якщо вийде з МКС, - юристка Рашевська
Юристка ГО "Регіональний центр прав людини" Катерина Рашевська повідомила, що незалежно від рішення Угорщини вийти з Міжнародного кримінального суду, Будапешт буде зобовʼязаний арештувати російського воєнного злочинця Путіна
Про це вона розповіла в етері Еспресо.
"Ми не повинні мати завищених очікувань. США не є членами Міжнародного кримінального суду. Так, тривалий час вони дійсно співпрацювали з МКС, в тому числі в питанні притягнення до відповідальності Путіна й Львової-Бєлової. На сьогодні адміністрація президента США повернулась до своєї звичної політики. Для них МКС просто не існує. Втім, вони вважають депортацію українських дітей злочином і це дає США юрисдикцію самим судити Путіна", - розповіла Рашевська.
Юристка пояснила, що Угорщина дала зобовʼязання арештувати Путіна ще коли була членом МКС.
"З юридичного погляду, Угорщина буде зобовʼязана заарештувати Володимира Путіна. Вийде Будапешт з МКС, чи не вийде, вони повинні будуть це зробити. Угорщина має зобов'язання арештувати Путіна. Тому, навіть якщо вони припинять бути членом МКС, це зобовʼязання залишиться. Оскільки воно було накладено на Угорщину, коли вона була членом МКС. Тому все дуже просто, але решта буде залежати від наших партнерів, зокрема, ЄС і того, як вони будуть чинити тиск на Угорщину аби вона дотримувалась своїх міжнародних зобовʼязань", - додала вона.
Що передувало
1 квітня Szabad Europa інформувала, що угорський міністр юстиції Бенце Тужон на закритій зустрічі з послами заявив: держава вийде з МКС.
3 квітня про вихід Угорщини з МКС спершу повідомив керівник Офісу прем'єр-міністра Гергелі Гульяс. Він заявив, що уряд ініціює цю процедуру відповідно до конституційної та міжнародно-правової бази.
Згодом прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на пресконференції з очільником уряду Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу заявив, що він експерт із МКС, адже "я був прем’єр-міністром, який підписав документ про вступ до Міжнародного кримінального суду" у 2001 році. А тепер, за словами Орбана, він буде тим, хто виведе країну з МКС. На це Нетаньягу відреагував оплесками.
Головування Асамблеї держав-учасниць Римського статуту висловило занепокоєння через намір Угорщини вийти з МКС. Країну закликали залишитися учасницею Римського статуту і запропонували перейти до змістовної дискусії з цього питання.
Національна асамблея на засіданні 20 травня підтримала пропозицію віцепрем'єра Жолта Шем'єна про вихід Угорщини з Міжнародного кримінального суду (МКС)
- Актуальне
- Важливе








