
Задача мінімум для Трампа - посадити за один стіл перемовин Зеленського і Путіна, - політолог Таран
Президент США Дональд Трамп може мати в планах посадити президентів України та РФ за стіл перемовин і у випадку неуспіху відійти від процесу
Про це в етері Еспресо заявив політолог Сергій Таран.
"Трамп спочатку мав задачу максимум. Мабуть, він ще під час виборчої кампанії уявляв, що це відбуватиметься приблизно так: Росія та Україна воюють, тут приїздить Трамп, організовує зустріч, тисне на українську і російську сторону й обидві сторони швиденько підписують будь-яку мирну угоду. Причому це відбувається за один день", - сказав він.
На думку Тарана, зараз, коли Трамп зіткнувся з розумінням, що це все набагато складніше, - він повернувся до плану мінімум.
"А саме посадити за один стіл перемовин Зеленського і Путіна, а потім сказати: я їх посадив за стіл перемовин, а те, що вони не домовились, - це їхні проблеми, це не мої проблеми. Якби це сталося, наступний логічний крок для нього - відійти від перемовин і сказати: це їхнє питання, хай вони домовляються - ми тут ні до чого, США відходять", - вважає політолог.
Експерт висловив думку, що у Трампа не відкидають такий сценарій.
"Але є важливий нюанс - річ у тім, що російсько-українська війна надзвичайно серйозно зав'язана з усіма іншими процесами у світі. От уявімо, що Трамп скаже, що не буде займатися українсько-російською війною і буде налагоджувати з Європою торговельні відносини. Але ж так не вийде, бо європейці будуть ставити питання України на будь-яких перемовинах із США", - додав Таран.
Він наголосив, що в Європі розуміють, що це їхня безпека і що війна сьогодні в Україні, а завтра вона може бути в Європі, і тому з європейцями в такому випадку неможливо буде розмовляти.
"Також, якщо США відійдуть від війни, це буде сигналом всьому світові, що США неспроможні щось зробити, досягти успіху. Зовнішня політика США слабка і не досягає успіху. США тікають від усіх проблем. Це означатиме посилення ролі Китаю та інших регіональних гравців. Думаю, що це Трампу невигідно - як ти після цього Гренландію візьмеш чи Канаду приєднаєш? Може, Трампу й хотілося б відгородитися від війни, але буде дуже складно", - підсумував експерт.
Що передувало
Під час нічного звернення 11 травня російський диктатор Володимир Путін заявив, що нібито налаштований на прямі переговори з українською стороною в Туреччині вже наступного тижня. Водночас він проігнорував ідею 30-денного перемир'я. На це американський лідер Дональд Трамп заявив, що продовжить працювати з обома сторонами, а майбутній тиждень буде "великим".
12 травня в уряді Німеччини заявили: якщо Росія не погодиться на припинення вогню в Україні до кінця доби, європейські партнери запустять процес підготовки нових санкцій. Натомість у Кремлі сказали, що "мова ультиматумів для Росії неприйнятна".
Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Зеленський 15 травня у Туреччині не зустрічатиметься з будь-яким іншим представником РФ, крім диктатора Володимира Путіна.
Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що на перемовинах у Стамбулі з Києвом повинні визнати "реалії на землі", зокрема - входження у склад Росії тимчасово окупованих територій України.
13 травня Зеленський підтвердив візит у Туреччину 15 травня, де зустрінеться з колегою Реджепом Ердоганом. Також він заявив про готовність зустрітися з диктатором РФ Володимиром Путіним.



- Актуальне
- Важливе










