
Зеленський пояснив, чому Україна пропонує РФ перемир'я саме на 30 днів
Президент України Володимир Зеленський переконаний, що за 30 днів перемир'я Росія не встигне відновити сили
Про це він сказав на брифінгу 13 травня.
Зеленського запитали, чи не використає РФ перемир'я, аби перегрупуватися та підготуватися до літньої наступальної кампанії.
"Ніхто не знає наперед, що буде, що станеться. Я вважаю, що терміну цього нікому не буде достатньо, щоб відновити сили на повну", – відповів президент.
За його словами, 30-денне припинення вогню – це більше про деескалацію та можливість розпочати діалог.
Також Зеленський зазначив, що вимога Москви щодо зупинки військової допомоги на час припинення вогню нереалістична, а затримка з новими партіями озброєння не вплине на обороноздатність України, адже необхідне вже на складах.
"А те, що не буде перетину, наприклад, нашого кордону тією чи іншою зброєю, також це не спрацює. Бо те, що нам потрібно, у нас на складах уже є", - сказав глава держави.
Переговори з РФ: що відомо
Під час нічного звернення 11 травня російський диктатор Володимир Путін заявив, що нібито налаштований на прямі переговори з українською стороною в Туреччині вже наступного тижня. Водночас він проігнорував ідею 30-денного перемир'я. На це американський лідер Дональд Трамп заявив, що продовжить працювати з обома сторонами, а майбутній тиждень буде "великим".
12 травня в уряді Німеччини заявили: якщо Росія не погодиться на припинення вогню в Україні до кінця доби, європейські партнери запустять процес підготовки нових санкцій. Натомість у Кремлі сказали, що "мова ультиматумів для Росії неприйнятна".
Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Зеленський 15 травня в Туреччині не зустрічатиметься з будь-яким іншим представником РФ, крім диктатора Володимира Путіна. Пізніше сам президент підтвердив, що особисто полетить у Туреччину для зустрічі з Путіним.
Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що на перемовинах у Стамбулі з Києвом повинні визнати "реалії на землі", зокрема - входження у склад Росії тимчасово окупованих територій України.
- Актуальне
- Важливе











