За рекомендаціями батьків та експертів: в Україні оновили "пакунок малюка" та збільшили його вартість

4 січня, 2024 четвер
17:31

В Україні збільшили вартість "пакунку малюка" та оновили його наповнення, врахувавши побажання батьків та рекомендації експертів

Зміст

Про це інформує Міністерство соціальної політики. 

У відомстві розповіли, що склад пакунка має переглядатися кожні 4 роки. Це відбувається з урахуванням думки  працівників Мінсоцполітики, фахівців інших міністерств. До процесу також залучають батьків немовлят та представників ЮНІСЕФ.

"За результатами обговорень та фокус-групових досліджень вміст "Пакунку малюка" коригується, враховуються побажання батьків та їх бачення щодо того, які предмети та засоби є не просто необхідними, а й зручнішими та якіснішими. З врахуванням результатів таких консультацій Мінсоцполітики провадить подальші переговори з виробниками та постачальниками. Відбулась така зустріч і напередодні нового 2024 року", - йдеться у повідомленні. 

Заступниця очільника Мінсоцполітики Уляна Токарєва наголосила, що під час формування наповнення бейбі-боксу, перш за все, звертають увагу на належну якість товарів та їхню відповідність до потреб дітей. 

Цьогоріч під час перегляду "пакунка малюка", його наповнення вирішили зробити раціональнішим. Зокрема, було додано або збільшено кількість речей, які мають попит: йдеться про багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки). Також зменшили кількість одягу найменшого розміру, з якого діти швидко виростають (боді, штанці-повзунки) та ін.  Крім того, для зручнішого використання збільшили розмір ковдри пледа. 

"У зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму вартість бебі-боксу також зросте до 7689 грн (вартість "пакунку малюка" становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 р. – цей прожитковий мінімум складає  2 563 грн)", - розповіли у Мінсоцполітики. 

Наразі наказ зі скоригованим вмістом бейбі-боксу проходить процедуру державної реєстрації.

У Мінсоцполітики додали, що від започаткування проєкту було видано близько 700 тис. "пакунків малюка". 

Довідково. "Пакунок малюка" – це  одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. В Україні бейбі-бокси запровадили у 2018 році. Мета програми - підтримати родину новонародженого та допомогти їй  забезпечити належний догляд за немовлям. Право на "пакунок малюка" мають також усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

У бейбі-бокс входить більш ніж 80 необхідних для дітей речей та засобів. Проте, замість нього батьки можуть отримати грошову компенсацію. 

Теги:
Читайте також:
Київ
-4.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.33
    Купівля 41.33
    Продаж 41.86
  • EUR
    Купівля 43.23
    Продаж 43.88
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
18 лютого
18:45
Карітас-України: програма, що об"єднує бзнес і шукачів роботи
Знайти один одного: як проєкт від Карітас України поєднує роботодавців і працівників
18:31
Ексклюзив
Дмитро Козюра та Василь Малюк
Люди в РФ отримали звання та нагороди за інформацію від цього "крота": Ступак про затримання глави штабу Антитерористичного центру СБУ
18:31
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
18:30
Кіт Келлог
Келлога призначили представником США в переговорній групі щодо припинення війни в Україні
18:25
Ексклюзив
Європарламент
"Сигнал світові і насамперед Європі": нардеп Цимбалюк про перемовини між США та РФ
18:15
"Україна юридично не визнає окуповані Росією території", – Зеленський про заяву Лаврова
18:03
Валдіс Домбровскіс
ЄС прийматиме рішення щодо безпеки й санкцій проти РФ незалежно від США, - єврокомісар Домбровскіс
18:02
Юлія Джима
Біатлон: Джима фінішувала у топ-5 індивідуальної гонки на ЧС
18:01
OPINION
Діти тупо дзеркалять поведінку президента
17:57
Wizz Air
ЄС продовжить фінансувати підготовку України до відновлення цивільних авіаперельотів
17:54
На фото: фронтмен Placebo Браян Молко
Назвав Мелоні фашисткою та расисткою: фронтмена Placebo Браяна Молко судитимуть за наклеп на італійську премʼєрку
17:47
електроенергія
Енергетики 19 лютого застосовуватимуть обмеження для промисловості та бізнесу
17:45
Ексклюзив
У Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
17:38
Оновлено
Зеленський та Ердоган
Завершення війни з РФ: Зеленський обговорив з Ердоганом в Анкарі гарантії безпеки для України
17:27
Новим послом України в Туреччині стане колишній в'язень Кремля Джелял
17:24
Реджеп Тайїп Ердоган
Туреччина є ідеальною для перемовин, що, ймовірно, розпочнуться між Росією, Україною та Америкою, - Ердоган
17:10
Ексклюзив
вибори в Україні
Процес підготовки до виборів в Україні розпочався, - ексспівробітник СБУ Ступак
17:06
Сергій Лавров
США запропонували на переговорах з РФ ввести мораторій на атаки проти енергообʼєктів, - Лавров
17:03
Володимир Зеленський
Зеленський переніс візит до Саудівської Аравії через переговори РФ та США в Ер-Ріяді
16:43
Коллін Гувер та українська поезія і проза: оприлюднили список книжок, які найчастіше купували 18-річні за програмою єКнига
16:37
Франсуа Байру
"Ми є свідками немислимого союзу Путіна і Трампа", - премʼєр Франції Байру
16:33
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 109 боїв: третина - на Покровському напрямку
16:25
Оновлено
путін трамп
У Fox News написали про запропонований РФ та США триетапний мирний план. Лавров стверджує, що не бачив документ
16:15
на фото президент Володимир Зеленський
Йти на ультиматуми Росії не збираюся: Зеленський прокоментував перемовини США й РФ у Саудівській Аравії
16:00
Володимир Зеленський
"Очікуємо, що гарантії безпеки нададуть США, ЄС, Туреччина і вся Європа": Зеленський під час візиту до Анкари
16:00
OPINION
Цього разу Україна все ж врятує Європу від розчленування
15:51
Марко Рубіо
В Ер-Ріяді відбулися перемовини США та РФ: Рубіо наполягає, що для завершення війни в Україні всі сторони мають піти на поступки
15:40
Ексклюзив
санкції проти РФ
ЄС планує продовжити санкційний режим проти РФ, - кореспондентка Висоцька з Брюсселя
15:39
Ексклюзив
"Учні не асоціюють ЗСУ з представниками ТЦК": директорка школи прокоментувала інцидент зі сценкою про побиття представника ТЦК
15:23
Оновлено
Володимир і Олена Зеленські у Туреччині
Зеленський з першою леді в Анкарі відкрили нову будівлю посольства України
15:21
Huawei Mate XT
Компанія Huawei випустила перший у світі смартфон, що складається втричі: його вартість перевищує €3000
15:20
Джон Гілі
Рішення, прийняті найближчими тижнями, визначатимуть безпеку світу для майбутніх поколінь, - міністр оборони Британії Гілі
15:10
Лариса Волошина
Треба визнати реальність: не було ніякої "радянської людини", – психологиня Волошина
15:02
Оновлено
Рубіо, Лавров
У Саудівській Аравії завершилися перемовини США та Росії, які тривали понад 4 години
14:53
Олександр Усик
Усик планує здобути ступінь доктора філософії: захищатиме дисертацію за спеціальністю "Право"
14:29
укриття
Уряд виділив ще понад 460 млн грн на облаштування укриттів у закладах освіти
14:03
OPINION
Як 50% стали каменем спотикання у спілкуванні між Україною та США
13:47
Ізраїль розпочне перемовини щодо другого етапу угоди про перемир'я з ХАМАС
13:46
мзс Росії
У російському МЗС заявили, що сприйматимуть європейських миротворців в Україні як ескалаційний крок
13:23
вертоліт гелікоптер Eurocopter Panther
Філіппіни звинуватили гелікоптер ВМС Китаю у порушенні повітряного простору над Південнокитайським морем
Більше новин