Залужний назвав 5 пріоритетів, які не допустять переходу війни в загрозливий для України етап

1 листопада, 2023 середа
21:48

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначив, що війна РФ проти України може перейти в новий небезпечний етап, і назвав пріоритетні напрями, розвиток яких допоможе не допустити цього

Зміст

Про це Валерій Залужний написав у статті для The Economist.

Головнокомандувач наголосив, що війна з Росією переходить на новий етап, який є небезпечним і для ЗСУ, і для держави загалом. 

"Зараз війна переходить у нову стадію: ту, яку ми, військові, називаємо "позиційною" війною, що складається зі статичних і виснажливих боїв, як у Першій світовій війні, на противагу "маневреній" війні, заснованій на русі та швидкості. Це вигідно Росії, адже дозволяє їй відновити свою військову міць, що в кінцевому підсумку загрожуватиме українським збройним силам і самій державі", - зазначив Залужний.

Він окреслив основні напрями, які, на його переконання, необхідно розвивати, щоб не допустити такої "позиційної" війни. 

П'ять пріоритетів, які необхідні Україні для перемоги над Росією 

Залужний наголошує: Україні потрібні високі технології для перемоги. ЗСУ потребують ключових військових можливостей і технологій. А найважливіший пріоритет - повітря. Адже контроль над небом обов'язковий для проведення широкомасштабних наземних операцій. Мова про літаки і дрони.

"Безпілотники мають бути частиною нашої відповіді. Україна має завдавати масованих ударів з використанням приманки й ударних безпілотників, щоб перевантажити російські системи протиповітряної оборони. Ми повинні полювати на російські безпілотники, використовуючи наші власні безпілотники-мисливці, обладнані сітками. Ми маємо використовувати сигнальні приманки, щоб привабити російські планерні бомби. І ми повинні засліплювати тепловізійні камери російських безпілотників вночі за допомогою стробоскопів", – зауважує головнокомандувач ЗСУ.

Другий пріоритет: РЕБ – засоби радіоелектронної боротьби

"РЕБ – ключ до перемоги у війні безпілотників. За останнє десятиліття Росія модернізувала свої сили РЕБ, створивши новий рід армії та створивши 60 нових видів техніки. У цьому він нас перевершує: 65% наших платформ постановки перешкод на початку війни були вироблені ще за радянських часів", – пише Валерій Залужний.

Третій пріоритет: контрбатарейна боротьба - знищення ворожої артилерії

"Наразі нам вдалося досягти паритету з РФ. Але нам потрібно створити наші локальні поля gps – використовуючи наземні антени, а не лише супутники – щоб зробити наші снаряди з точним наведенням більш точними в умовах російського глушіння. Нам потрібно ширше використовувати безпілотники-камікадзе для ударів по російській артилерії. І нам потрібно, щоб наші партнери надіслали нам більше якісного артилерійсько-розвідувального обладнання, яке може виявляти російські гармати", - йдеться у статті.

Четвертий пріоритет: мінно-вибухові технології

"У нас на початку війни для цього було обмежене та застаріле обладнання. Але навіть західні постачання, такі як норвезькі танки для розмінування та ракетні пристрої для розмінування, виявилися недостатніми з огляду на масштаби російських мінних полів, які місцями простягаються на 20 км. Коли ми прориваємо мінні поля, Росія швидко їх поповнює, випускаючи нові міни на відстані", - пише Валерій Залужний.

За словами Головнокомандувача, технологія – це відповідь.

"Нам потрібні датчики, схожі на радар, які використовують невидимі імпульси світла для виявлення мін у землі, і системи виведення диму, щоб приховати діяльність наших підрозділів з розмінування. Ми можемо використовувати реактивні двигуни знятих з експлуатації літаків, водомети чи касетні боєприпаси, щоб пробивати мінні загородження, не закопуючись у землю. Нові типи тунельних екскаваторів. Наприклад, робот, який використовує плазмові пальники для буріння тунелів, також можуть допомогти", – наголошує Залужний.

П'ятий пріоритет: нарощування резервів

За словами Залужного, Росія не змогла використати свою величезну перевагу в робочій силі, адже Путін стурбований тим, що загальна мобілізація може спровокувати політичну кризу.

"Росія не може навчити та спорядити достатньо людей. Проте наші можливості для підготовки резервів на власній території теж обмежені. Крім того, Росія може завдати удару по тренувальних центрах. А в нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від своїх обов’язків. Ми намагаємося розв'язувати ці проблеми. Ми запроваджуємо єдиний реєстр призовників, маємо розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на збори чи за мобілізацією. Також ми запроваджуємо "бойове стажування", яке передбачає розміщення нещодавно мобілізованих і навчених військовослужбовців у досвідчені фронтові підрозділи для їхньої підготовки", – пише Головнокомандувач.

Росію не варто недооцінювати

Головнокомандувач ЗСУ застерігає: хоча Росія зазнала величезних втрат в Україні, проте її резерви й потенціал навіть за таких умов не варто недооцінювати.

"Вони зазнали великих втрат і витратили багато боєприпасів. Але матимуть перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах протягом значного часу. Оборонна промисловість нарощує виробництво, попри безпрецедентні санкції. Наші партнери по НАТО також різко нарощують свої виробничі потужності. Але для цього потрібен щонайменше рік, а в деяких випадках, наприклад у літаках і системах управління, – два роки", – переконаний Залужний.

Наприкінці Валерій Залужний ще раз наголосив, що позиційна війна - це тривала війна, яка несе величезні ризики для ЗСУ та України. 

"Якщо Україна хоче вирватися з цієї пастки, нам знадобляться всі ці речі: перевага в повітрі, значно покращені засоби РЕБ та контрбатарейної боротьби, нові технології мінування та здатність мобілізувати й тренувати більше резервів. Ми також повинні зосередитись на сучасному командуванні й управлінні – так ми зможемо візуалізувати поле бою ефективніше, ніж Росія, і приймати рішення швидше – і на раціоналізації нашої логістики, водночас підриваючи російську логістику ракетами великої дальності. Нові, інноваційні підходи можуть перетворити цю війну позицій на війну маневрів", - пише Залужний.

  • 26 жовтня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зустрівся з командувачем сил НАТО й ЗС США у Європі Крістофером Каволі та начальником Штабу оборони Британії Тоні Радакіном.
Теги:
Читайте також:
Київ
+19.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
20 липня
23:00
путін
Путін відтерміновує мобілізацію завдяки перевазі в балістичних ракетах над Україною, — ЗМІ
22:52
Оновлено
Рятувальники Одещини працюють над ліквідацією наслідків атаки 20 липня
Росія атакувала Україну 20 липня: в Одесі четверо загиблих, у Павлограді — четверо, у Херсоні та Сумах - 19 поранених
22:38
Оновлено
Війна з Росією
Україна запускає серійне виробництво нового керованого боєприпасу Firefly, "Омега" показала новий морський дрон. На фронті — 186 боїв від початку доби
22:27
Ексклюзив
Наталка Діденко
З наступного тижня температура повітря в Україні може перевищувати +30°C, - Діденко
22:26
Ед Мілібенд став новим главою МЗС Британії в уряді Бернема
Ед Мілібенд став новим главою МЗС Британії в уряді Бернема
22:12
Засідання Ставки
Зеленський провів Ставку. Що обговорювали
22:03
Ексклюзив
Олександр Сирський
Заміна Сирського назріла: новому головкому знадобиться щонайменше пів року на реформу армії, - Герой України Кащенко
21:58
міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш
Росія захопила чимало українських дронів і може використати їх для провокації, — міністр оборони Польщі
21:55
Кримський рубильник off
Кримський рубильник off. Мадяр заявив про ураження ще 19 енергооб'єктів на окупованому півострові і ТОТ
21:29
мітинг
П'ятий день протестів з вимогою повернути Федорова і звільнити Сирського. Організатор дав владі час до п'ятниці
21:17
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп бачить силу України: удари по Росії викликають у нього повагу, - Айзенберг
20:44
Євгеній Хмара
Хмара став т.в.о міністра оборони з 20 липня, – розпорядження Кабміну
20:42
Ексклюзив
Ціни на пальне, АЗС
Паливна криза загострюється: Куюн розповів, наскільки подорожчає пальне
20:37
Сирський попросив вибачення у Федорова: "Війну виграє реальна робота, а не публічна драма навколо неї"
20:29
Ексклюзив
Віталій Портников
Не потрібно звільняти обох - і в цьому є мистецтво політики: Портников про рішення Зеленського щодо Федорова та Сирського
20:11
Енді Бернем
Зеленський поговорив з новим прем'єром Великої Британії
20:03
Кевін Кіган
Помер легендарний футболіст, дворазовий володар "Золотого м'яча" і тренер Кевін Кіган
20:01
Ексклюзив
Михайло Федоров
Скандали між головкомами та міністрами оборони були запрограмовані системою, - Лакійчук
20:01
OPINION
Відкриття переговорних кластерів для України: чому дива не сталося
19:53
Apple-Росія
У Росії стався масштабний збій сервісів Apple. ЦПД вважає його штучним блокуванням з боку влади
19:35
скраплений газ корабель
Греція вкотре блокує санкції ЄС проти Росії — у чому причина
19:22
санкції проти РФ
ЄС розглядає три сценарії для збереження санкцій щодо російського скрапленого газу — Bloomberg
19:20
тіньовий флот росії
Російський магнат на тлі ударів українських дронів продав судноплавну компанію, яка працює в Азовському морі
19:15
Ексклюзив
"Горизонт планування українця – максимум рік": чому внутрішні переселенці бояться брати іпотеку
18:54
Ексклюзив
Кадрові перестановки в секторі оборони потребують консультацій із військовими, - Федієнко
18:50
пальне росія
У Росії через паливну кризу обвалилися продажі нових авто
18:35
Україна-Польща
У Познані побили 60-річного поляка, який захистив українського підлітка від образ у трамваї
18:13
Оновлено
Сили Безпілотних Систем
СБС уразили сім суден "тіньового флоту" РФ, енергетичні об'єкти та російську ППО у Криму та на Кубані
18:08
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн
Корецький і фон дер Ляєн обговорили вступ України до ЄС, зимову підготовку і посилення ППО
18:05
Ексклюзив
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
У ЄС гальмують переговори про вступ України: Нагорняк назвав причину
17:55
Ексклюзив
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
Для України відкривається "вікно можливостей": Попович пояснив, що змінилося у Вашингтоні
17:51
Михайло Федоров
Федоров відхилив пропозицію Зеленського очолити оборонні реформи в РНБО, наполягаючи на поверненні до Міноборони, — FT
17:42
Оновлено
У РФ згорів дотла найбільший склад Wildberries
Удар по логістичній імперії Росії: склади Wildberries згоріли, а акції конкурентів вже почали знецінюватися
17:36
Інтерв’ю
Денис Перч командир 107 бригади ТрО
Головний в нас той, хто найближче до лінії зіткнення, - Денис Перч, командир 107-ї бригади ТрО
17:29
Кирило Буданов
"Позицію суспільства почуто": Буданов заявив, що криза довкола Федорова і Сирського вирішується на користь держави
17:01
Ексклюзив
Іран
Для Ірану компромісу не існувало: Добряк пояснив, чому силовий сценарій на Близькому Сході став неминучим
17:01
OPINION
Дипломатія без міністра: п'ять очікувань від нового глави МЗС України
16:58
Оновлено
Зеленський провів зустріч із заступником начальника Генштабу Горбатюком
Зеленський провів зустрічі із вищими офіцерами ЗСУ: Горбатюком, Драпатим, Апостолом, Білецьким та Оболенським
16:32
Президент США Дональд Трамп разом із президентом ФІФА Джанні Інфантіно взяв участь у церемонії вручення трофея під час недільного фіналу чемпіонату світу з футболу
ЧС-2026 став найприбутковішим чемпіонатом світу в історії — ФІФА отримає понад $9 млрд
16:29
Ексклюзив
Володимир Зеленський та лідери країн Коаліції охочих
"Коаліція охочих" фактично стала міні-НАТО, - дипломат Пузирко
Більше новин