"Зменшити риторику" щодо Китаю, - генерал Міллі

2 квітня, 2023 неділя
21:06

Усім потрібно заспокоїтися щодо війни з Китаєм. Ми не перебуваємо на "межі війни" з Китаєм, і Тайвань не так легко завоювати, вважає голова об’єднаного Генштабу США

Зміст

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів застеріг від "перегрітої" риторики про війну США з Китаєм, що насувається, і сказав, що сумнівається в шансах Китаю "завоювати" Тайвань. Але, додав він, Сполученим Штатам слід продовжувати прискорювати постачання зброї до незалежної держави і нарощувати власний військовий потенціал, про всяк випадок.

Після цьогорічного переляку перед китайськими повітряними кулями в США продовжується справжній китайський ажіотаж. Протягом останніх двох тижнів члени Конгресу під час слухань закидали Міллі і міністра оборони Ллойда Остіна переліком занепокоєнь щодо Китаю - від ядерної зброї до комп'ютерних чіпів, вторгнення на Тайвань і союзу з Росією. Міллі почав говорити законодавцям, що війна з Китаєм і Росією "не є неминучою чи не відворотною». За його словами, це частина зусиль, спрямованих на зниження градусу напруженості.

"Я думаю, що в Китаї і в інших країнах, в тому числі і в Сполучених Штатах, лунає багато риторики, яка може створити враження, що війна не за горами або що ми стоїмо на порозі війни з Китаєм", - сказав Міллі в інтерв'ю Defence One.

"І це може статися. Я маю на увазі, що цілком можливо, що у вас може статися інцидент або якась інша подія, яка може призвести до неконтрольованої ескалації. Так що це не є неможливим. Але я не думаю, що в даний момент я б відніс це до категорії ймовірного", - сказав Міллі. "І я думаю, що сама риторика може перегріти середовище".

Тим не менш, Міллі сказав, що він згоден із закликами до Сполучених Штатів якнайшвидше відправити зброю на Тайвань, щоб випередити Сі Цзіньпіна в будь-якому випадку.

Сі Цзіньпін заявив, що хоче, щоб Народно-визвольна армія була озброєна і готова взяти Тайвань силою, якщо це буде необхідно, до 2027 року. "Тож, якщо подумати, до цього залишилося лише чотири роки", - сказав Міллі. "Отже, один з елементів стримування полягає в тому, щоб переконатися, що ваш опонент знає, що ціна перевищує вигоду. Отже, у випадку з Тайванем у нас є три-чотири роки на те, щоб поставити Тайвань в таке становище, при якому у свідомості китайських політиків, які приймають рішення, складеться враження, що ціна перевищує вигоду". 

Міллі сказав, що Тайваню потрібна протиповітряна оборона, протикорабельні крилаті ракети і протикорабельні міни. Але, за його словами, сам острів, його 23-мільйонне населення, в тому числі 170 000 діючих військових і 1-2 мільйони резервістів, і брак досвіду у Китаю роблять поглинання малоймовірним. "Це сприяє обороні. Цей острів було б дуже важко захопити", - відзначив він.

"Для китайців провести десантну і повітряно-десантну операцію, щоб захопити цей острів - фактично захопити його? Це дуже складна операція. Але Сі кинув виклик, і ми побачимо, до чого це призведе".

Побоювання щодо альянсу між Китаєм і Росією також є передчасними, зазначив Міллі. "Ми хочемо мати геостратегічний підхід, який не штовхає Росію і Китай в обійми один одному, щоб сформувати фактичний військовий альянс", - сказав він. "Є певні ознаки того, що ця розмова триває. Але це зовсім інше, ніж фактичні альянси і військові лінії".

Тим часом Міллі сказав: "Я думаю, що ми, Сполучені Штати, зобов'язані переконатися, що у нас є неймовірно потужна і боєздатна армія", що Китай знає про це, і що Китай вірить, що США застосують її в разі потреби.

Замість того, як сьогодні обговорюється китайська загроза, він сказав: "Я б вважав за краще повернутися до того, що говорив Тедді Рузвельт, тобто, знаєте, "говори тихо, але носи велику палицю", щось на кшталт. Отже: Наші військові мають бути дуже сильними і дещо зменшити риторику з підігріванням температури".

Міллі любить цитувати історію, і щодо Китаю він стверджує, що марксизм і детермінізм вказують на похмуре майбутнє. "Наскільки я розумію і аналізую Китай, принаймні їхні військові, а можливо, й інші, дійшли певного висновку, що війна зі Сполученими Штатами неминуча. Я думаю, що це дуже небезпечна річ".

"Я не вірю, що війна неминуча. Я не думаю, що вона неминуча. Але я думаю, що ми повинні бути дуже, дуже прагматичними і обережними в майбутньому.

Ми зменшимо ймовірність війни, якщо залишимося дуже, дуже сильними по відношенню до Китаю, і Китай знатиме, що у нас є воля застосувати її, якщо буде потрібно".

"Я просто думаю, що це має бути трохи більш реалістичним і трохи менш, можливо, емоційним. Але також і з боку Китаю... Я просто думаю, що нам, Сполученим Штатам, слід підходити до цього з певним реалізмом і холодним поглядом. Підняти військові сили до рівня домінування, що відповідає інтересам Китаю, в усіх сферах. І якщо вони це знатимуть, і якщо вони знатимуть, що у нас є бажання застосувати силу, то, можливо, ви їх більше стримуватимете від самого початку".

Переклад інтерв'ю Кевіна Барона з генералом Марком Міллі

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
23 липня
23:11
Волонтер, військовий, аналітик Тарас Чмут
В Україні розпочали аудит бригад — 30% найгірших пропонують розформувати, — Чмут
22:59
Андрій Сибіга
РФ у липні атакувала понад 30 суден у Чорному морі: Сибіга наголошує на загрозі для світу
22:54
російський диктатор Володимир Путін
Путін просить грошей у мільярдерів і держкомпаній на прискорення економіки РФ, — ЗМІ
22:43
Оновлено
Дональд Трамп
Сенат США погодився додати санкції проти Ірану до антиросійського законопроєкту після заклику Трампа
22:28
Ексклюзив
Україна буде значно більше на радарах прихильників Трампа після візиту Лумер до Києва, - Яриш
22:22
фільми про гроші
Дубай платитиме жителям понад $800 за запрошення туристів
22:16
Оновлено
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у ЗСУ перший в Україні повнопривідний електричний мотоцикл МУЛ.Е
СОУ уразили танкер РФ і понтонну переправу на ТОТ, Міноборони допустило до використання електромотоцикл МУЛ.Е, на фронті — 178 боїв
22:10
Дональд Трамп
"Ще не відчули достатнього болю": Трамп заявив, що думає завдати "масштабного удару" по Ірану
21:39
Ексклюзив
Уражені кораблі РФ замість прибутків тягнуть гроші з бюджету, - Лакійчук
21:38
росія китай
РФ передає Китаю досвід війни проти України, - The Economist
21:15
Петро Порошенко
Адвокати Порошенка оскаржать рішення Верховного Суду про санкції проти нього у Великій Палаті, ЄСПЛ та Комітеті ООН
20:47
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Переважна більшість поляків вважають, що на суперечках з Україною виграє тільки Росія, — опитування
20:41
Ексклюзив
Марко Рубіо
Вперше стала відома суть "духу Анкориджа": Рубіо розкрив деталі, - Саакян
20:24
Володимир Зеленський
Україна почне виробляти перехоплювачі для Patriot разом з Raytheon, — Зеленський
20:08
Чорне море
РФ оголосила про небезпеку навігації у своїй економічній зоні Чорного моря
20:01
OPINION
блог Євген Глібовицький
Про особливості українського урядування
19:40
війна з росією
Україна вже практично перемагає у Третій світовій, яку Захід так і не помітив, — The Hill
19:25
Сейм Латвії
Латвія заборонила імпорт окремих товарів із Росії та Білорусі
19:24
Ексклюзив
Козятинський закликав до безстрокового протесту, якщо Федорова не повернуть на посаду міністра оборони
18:59
Аерофлот
Росіяни розбирають нові літаки на запчастини, щоб підтримати старі в повітрі, — ГУР про деградацію авіації РФ
18:57
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Федоров поставив Зеленського перед складним вибором: Данилюк-Ярмолаєва про політичну дилему президента
18:30
Ірландія
Ірландія оголосила про новий пакет допомоги Україні на €125 млн
18:24
Михайло Федоров
Федоров заявив, що погодиться лише на посаду міністра оборони, попри інші пропозиції Зеленського
18:16
Оновлено
Наслідки обстрілів цивільних об'єктів на Запоріжжі
Росія атакувала регіони України: є загиблі, поранені, зруйновано інфраструктуру
18:09
Оновлено
У Підмосков'ї розбився російський військовий літак Су-57
Російську ППО "змусили" збити власний Су-57, - InformNapalm
17:58
Українська скульптура Hero Armor на честь загиблих захисників поїде на Burning Man 2026
Українська скульптура Hero Armor на честь загиблих захисників поїде на Burning Man 2026
17:36
Посуха
Спека 2026 року зробила посуху в Європі "екстремальною", висушивши ґрунти до рекордних показників
17:22
Латвія
Латвія звинуватила Росію та Білорусь у міграційному тиску перед виборами
17:02
OPINION
Як Китай заганяє Росію у фінансову петлю
16:45
москва, кремль
Кремль готує ґрунт для нової хвилі мобілізації на тлі економічних труднощів у Росії, - ISW
16:26
Польща депортує українця, який паралізував рух метро у Варшаві, кинувши рюкзак на колії
Польща депортує українця, який паралізував рух метро у Варшаві, кинувши рюкзак на колії
15:55
Зеленський, Путін, Трамп
Тристороння зустріч України, США і Росії має відбутися до осені, — Зеленський
15:55
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Путін змінив стратегію війни проти України: Bloomberg розкрило новий план Кремля
15:52
Війна з Росією
В Україні презентували закриту ШІ-систему "Марічка" для допомоги військовим командирам
15:48
Кремль москва
У Путіна заявили, що наразі немає зрушень у діалозі щодо завершення війни в Україні
15:24
Володимир Зеленський
Зеленський: Драпатому і Хмарі доведеться зробити те, чого досі не вдавалося — разом закрити небо і реформувати ТЦК
15:12
OpenAI
Пастор зі США подав до суду на OpenAI, заявивши, що ChatGPT ледь не довів його до смерті
14:52
кордон РФ
Зростає кількість інцидентів: МЗС Молдови застерігає громадян від поїздок до РФ
14:46
Михайло Федоров
Зеленський пропонував Федорову кілька посад, одна з них - віцепрем’єр з військових новацій
14:45
Ексклюзив
Україна ЄС
Україна може закрити шостий кластер переговорів з ЄС приблизно за рік, - експертка Акуленко
Більше новин