Випробування Байденом

3 серпня, 2015 понедiлок
12:14

Якщо Джо Байден дійсно наважиться позмагатися за пост президента США, Хілларі Клінтон отримає головний біль, а Україна - надійного союзника в Білому домі

Зміст

Днями джерела з оточення Джо Байдена "злили" інформацію про те, що він активно вивчає можливість балотуватися на пост президента США. Про це написала газета The New York Times, яка симпатизує демократам. Ще навесні вона ж, розповідаючи про потенційних кандидатів, зазначала, що Байден навряд чи зважиться взяти участь в перегонах.

Лише два місяці тому Байден пережив важку втрату – від раку мозку помер його син Бо Байден. Через це йому було не до великої політики.

Але зараз, як пишуть американські ЗМІ з посиланням на джерела в його оточенні, 72-річний політик задумався над останнім великим походом у владу. Він вже двічі невдало балотувався. Але зараз, як кажуть його друзі, політик відчуває себе краще підготовленим до боротьби.

Американські президентські вибори – складна гра в кілька етапів. Щоб стати кандидатом, спочатку треба виграти праймеріз. Тобто виборці, які симпатизують демократам, мають обрати одного представника Демократичної партії, який кине виклик їхнім давнім супротивникам – республіканцям.

Віце-президент Джо Байден єдиний політик в таборі демократів, який може скласти гідну конкуренцію і республіканцям, і своєму товаришу по партії Хілларі Клінтон. Ті демократи, які не у захваті від повернення Клінтон в Білий Дім, радо проголосують за Байдена.

Йому також більше симпатизують ЗМІ. Він простіше спілкується з журналістами, аніж Клінтон, яка рідко дає інтерв'ю і не любить експромтів. Байден, навпаки, любить різке слівце і його особливо влучні вислови навіть отримали окрему назву - байденізми.

Поки що опитування показують велике відставання віце-президента. За Клінтон готові голосувати 55% демократів, а за нього – лише 13%. Цей результат пояснюється тим, що виборці не знають, чи балотуватиметься Байден взагалі. А який сенс підтримувати того, хто не хоче цього? Але коли він оголосить про свої амбіції офіційно, цифри можуть сильно помінятися.

Також опитування показують, що Байден легко переможе Дональда Трампа. Втім, як і Клінтон. Для українців це важливо, оскільки той Трамп почав щось казати про відновлення зв’язків з Росією.

Байден дружньо ставиться до України. Його перемога вигідна нашій країні.

Втім, великої трагедії, якщо він пропустить вперед даму, не буде. Хілларі Клінтон також знає ціну Путіну та його словам. Ані вона, ані Байден не будуть з ним такими ж поступливими, як Обама. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
8 липня
21:57
Оновлено
Марта Костюк
Марта Костюк дізналася суперницю у півфіналі Вімблдону-2026
21:55
Оновлено
Атака РФ 8 липня: на Миколаївщині, у Києві, Харкові, Одесі та Херсоні є загиблі, в чотирьох регіонах — постраждалі
21:48
Антиукраїнський інцидент у Познані
"Немає згоди на ненависть". У Польщі поліція затримала двох чоловіків за антиукраїнський інцидент
21:37
Сили оборони звільнили Новохатське на Донеччині
21:36
Ексклюзив
Валерій Чалий
Чалий припустив, про що могли говорити Зеленський і Трамп в Анкарі поза офіційними заявами
21:11
Міжнародна федерація волейболу
Міжнародна федерація волейболу допустила спортсменів РФ до світових змагань
21:09
Ексклюзив
ЗСУ, ППО
Швидкого рішення про захист нашого неба не існує фізично, - засновник компанії-виробника First Contact Боровик
20:45
Сумщина. Ілюстративне фото
Федоров обіцяє посилення ППО на Сумщині
20:39
Ексклюзив
Україна зриває новий маршрут постачання пального до Криму через Азовське море, - капітан запасу ВМС ЗСУ Риженко
20:19
Похорон Алі Хаменеї
Триває похорон аятоли Алі Хаменеї. Труну привезли до Іраку
20:00
OPINION
Чи є важливіша у світі меншина, аніж добрі люди?
19:44
Оновлено
Європарламент
Європарламент вітає зусилля України у зміцненні демократичних інституцій і шкодує з приводу "ігнорування польських чутливих питань". У МЗС відреагували
19:39
Оновлено
Зеленський Навроцький самміт НАТО 2026
"Важлива і потрібна розмова": Зеленський і Навроцький провели зустріч в Анкарі - вперше після конфлікту з орденом Білого орла
19:22
Українське Дунайське пароплавство на межі краху через корупцію та провали в управлінні, – розслідування Kyiv Independent
18:57
пальне росія
У РФ заборонили експорт дизпального
18:41
посвідчення водія
В Україні змінять правила видачі водійських посвідчень
18:22
Місто Вишневе Бучанського району Київської області
Уряд виділить Вишневому 3 млрд грн для ліквідації наслідків російської атаки
18:09
Оновлено
Володлимир Зеленський
Зеленський на полях саміту НАТО зустрівся з Мелоні, Коштою, Лі Чже Мьоном, Радевим, Урсулою фон дер Ляєн і конгресменами США
17:47
Оновлено
обстріли рф
Дрони атакували кілька НПЗ у РФ, нафтохімічний комплекс у Татарстані, сухопутний коридор до Криму та 10 танкерів "тіньового флоту"
17:39
Микола Княжицький
Ультраправі антиукраїнські партії Польщі роздмухують скандали. Бо такий план Росії, – депутат Микола Княжицький
17:38
Саміт НАТО-2026
Саміт НАТО: союзники пообіцяли Україні €70 млрд військової допомоги й підтвердили довгострокову підтримку
17:25
війна з росією
"Дикі шершні" поповнили парк комплексів для дистанційного керування перехоплювачами Sting. На фронті - 57 ворожих атак
17:01
OPINION
"Китайська стратегія" Польщі
16:30
Оновлено
Зеленський Трамп саміт НАТО 2026
Зеленський і Трамп зустрілися в Анкарі: перші заяви й подробиці
16:07
Су-35 ВПС Росії
Сили оборони збили російський винищувач Cу-35
15:49
База даних Інтерполу не спрацювала: у ДПСУ розповіли, як імовірна виконавиця замаху на Єрмолаєва перетнула кордон 
15:09
Огляд
Порятунок від спеки та злив: як WWF-Україна пропонує перетворити Київ на "місто-губку"
14:53
Правоохоронці затримали завербованого РФ, який намагався прорватися у керівництво енергокомпанії України
14:49
У межах саміту НАТО фіналізуємо домовленості про українську антибалістику, – Сибіга
14:27
Дональд Трамп
Трамп назвав Іспанію "жахливим партнером у НАТО" і наказав обірвати з нею торгівлю
14:12
Аналітика
Ердоган Трамп
Туреччина перетворилася з троянського коня в НАТО на рятівника, бо Ердоган став посередником Трампа в Альянсі, - Politico
14:03
OPINION
Держава підміняє юридичну відповідальність громадян сурогатом та бутафорією санкцій
13:56
Дональд Трамп
Трамп оголосив про завершення перемирʼя з Іраном після нових атак
12:43
напад з ножем
В Одесі чоловік у перукарні взяв у заручники людей, - ЗМІ
11:05
OPINION
Силовики, Вирій, корупція і ЄС...
11:02
Система ППО Patriot
Норвегія виділяє понад 260 млн євро на закупівлю ракет до систем Patriot для України
10:37
Дональд Трамп
У МЗС Туреччини кажуть, що найскладнішим у підготовці саміту НАТО було забезпечити присутність Трампа
09:45
Турнірна сітка плейоф ЧС-2026
Аргентина і Марокко проти Європи. Визначились всі чвертьфіналісти ЧС 2026: результати усіх матчів 1/8 фіналу та сітка плейоф
09:44
Валерій Залужний
Залужний: Ситуація на фронті в глухому куті, а його утримання потребує коштів і персоналу
09:20
Марк Рютте в Києві 3 червня 2026 року
"Ви нас не переможете": Рютте порадив Путіну не жартувати з НАТО
Більше новин