Старий новий Мінкульт. Як діячі мистецтва оцінюють роботу Кириленка

13 квітня, 2016 середа
11:40

Поки триває коаліціада і вирішується, чи залишиться В'ячеслав Кириленко на посаді міністра культури, Еспресо опитало музикантів та письменників щодо їхнього ставлення до діяльності чинного міністра

Зміст

Уже два місяці в українському парламенті триває прем'єріада. У напруженні весь уряд: новий прем'єр приведе нову команду, а отже, доля нинішніх міністрів під питанням. 

Не виняток і Міністерство культури. Передбачення, які тримаються на чутках, пророкують дві кандидатури: В'ячеслава Кириленка - чинного міністра, та Євгена Нищука – колишнього.

І поки всі, затамувавши подих, чекають, як розподіляться міністерські крісла, Еспресо.TV зібрало думки митців щодо їхньої оцінки діяльності В'ячеслава Кириленка.

Оксана Забужко, письменниця: "У мене від початку було багато запитань до Міністерства культури, бо все це було мляво, а треба було активніше і жвавіше. Але мені подобається концепція, яка полягає в тому, що європейські реформи – це не тоді, коли 40 українських митців їдуть в Європу, а коли в кожному райцентрі є своє культурне життя. Ось це Європа. 

Його політика хоч і бюрократична, млява та невпорядкована – а при ближчому розгляді всі державні інституції – це Авгієві стайні, які треба чистити і чистити – але є ще один принциповий момент для мене.

Плюси я почала бачити тоді, коли випадково дізналася, що наш Мінкульт спонсорує з кожної вистави 30 квитків для АТОшників на ротації. Про це ніхто ніде ні разу вголос не говорив. Голоси ображених, хто не поїхав в Європу, ми чули, а голоси притомних, які могли б розповісти і сформулювати концепцію, ні. 

Мовчать, що в нас щось робиться, що Міністерство культури не обслуговує мистецтво, а забезпечує культурні потреби населення. І що нарешті цей закон про квоти був підготовлений. А це вже схоже на притомну культурну політику. Це те, що мені нарешті почало подобатись. Це те, чого країна чекала 2 роки: боротьби з окупацією наших ефірів, з інформаційною окупацією культурного простору".

Валерій Харчишин, музикант, лідер гурту "Друга ріка": "Сама по собі діяльність, а не бездіяльність - уже позитив. Попередніх міністрів ніхто не бачив і не чув.

До одного такого міністра я попросився на прийом. Не по телефону, не через знайомих, а як належить - написавши офіційного листа.

Так ось, тільки коли міністерство очолив Кириленко, на лист відреагували. І через кілька днів я був у нього. Моє питання неособистого характеру було вирішене на місці".

 

Андрій Курков, письменник, кінематографіст: "Я бачу, що Кириленко шукає, як і де бути активним, адже Міністерство культури - це фронт завдовжки сотні кілометрів. У мене до Міністерства культури як до інституції завжди були претензії, але з листопада  я роблю свої проекти, які координуються з їхньою допомогою. 

Зокрема це "Бессарабські діалоги", в рамках яких я провів три поїздки, і конкурс для молодих літераторів Одеської області. Зараз такий проект я роблю на Закарпатті.

Тож моїм проектам вони пішли назустріч, і поки мені на них немає приводу скаржитися. Навпаки, коли виникали питання, я їх швидко вирішував зі співробітниками міністерства".

 

 

Тарас Компаніченко, кобзар, бандурист: "Я дуже добре ставлюся до Євгена Нищука і нормально з ним співпрацював. Щодо роботи Кириленка, тут я бачу більше плюсів ніж мінусів.

Я розумію, що зараз Нищука і Кириленка протиставляють. І я не проти Євгена Нищука, але мені дивно, що оцінка діяльності Кириленка в когось викликає сумніви. Я розумію, чому це відбувається: він зачепив медіа-холдинги, питання мовних квот на радіо.

Я бачу, що плюсів у його діяльності більше, ніж мінусів, адже є чітка позицію щодо лобіювання українського продукту. На Кириленка почали навішувати, що він розсварив когось. Можна критикувати його, говорити негативні речі, але це брехня, що він людей зіткнув лобами. 

Я знаю з перших джерел, що не було підписано жодного документа, який стосується забудов в історичній частині Києва. І це може бути теж однією з причин, що Кириленка хочуть зняти. Бо забудовники мають серйозний вплив на владу, і потрібні поступливіші позиції до цього.

Але я не можу оцінювати його діяльність, бо не відстежував це пильно і не моніторив. А в тих позиціях, в яких я стикався з Міністерством, я задоволений його діяльністю. Адже це стратегічно важливі рішення".

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
18 липня
22:09
Оновлено
Генштаб, війна, фронт, ЗСУ, Сили оборони
Спецпризначенці "Альфи" СБУ за пів року знешкодили понад 50 тис. окупантів, а від початку доби на фронті було 193 атаки
22:01
Володимир Зеленський
"Армія окупанта не рахується із втратами": Зеленський заявив, що на Запоріжжі Росія щомісяця втрачає 7 тис. людей
21:58
Рамзан Кадиров
"Настав час - взяти і вдовбати": Кадиров закликав Кремль завдати ударів по країнах НАТО
21:39
Володимир Зеленський
"Я чую, що кажуть люди": Зеленський поговорив з Федоровим і Сирським та пообіцяв рішення щодо армії у понеділок
21:34
Михайло Федоров
Зміни обов'язково будуть. Михайло Федоров подякував людям за підтримку
21:08
Оновлено
Третій день мирної акції за відставку Сирського та повернення Федорова
"Стоятимемо, доки буде треба": третій день мирної акції в Києві та Львові за відставку Сирського та повернення Федорова
21:07
Віктор Орбан і Тамаш Шуйок
Президент Угорщини Тамаш Шуйок підписав поправку до закону, яка припинить його повноваження
20:58
Ексклюзив
Віталій Портников
Зеленському потрібно, щоб новий етап війни асоціювався з ним: Портников про відставку Федорова
20:38
Оновлено
Врятовані моряки пошкодженого російським ударом судна
Російська ракета влучила у парк розваг на Одещині. Окупанти атакували КАБами Запоріжжя, Краматорськ та Харківщину, об'єкт інфраструктури в Кривому Розі, іноземне судно на Одещині. Є загиблі і поранені
20:23
Ексгумаційні роботи на Волині
Дозволи на нові ексгумації на Волині видаватимуть відразу, — Алфьоров
20:23
Ексклюзив
Путін в Кремлі
Путін уже нічого не може зробити: Фейгін про початок ерозії режиму
20:02
ДТП у Чехії
Громадянки України постраждали під час зіткнення двох автобусів у Чехії
20:01
OPINION
Яких слайдів не було на брифінгу Федорова
20:00
Командир батальйону "Вовки Да Вінчі" Сергій Філімонов
Сирський оголосив догану командиру "Вовків Да Вінчі" Філімонову. Генштаб пояснив причину
19:42
США - Іран
Іран призупинив дію меморандуму про перемир'я зі США
19:30
Ексклюзив
переселенці на Волині
Між валізою і чужими дверима: чому для мільйонів переселенців власне житло залишається недосяжною мрією
19:00
Ексклюзив
ЗРК С-400 РФ
Авіаексперт Романенко пояснив, чому росіяни почали частіше обстрілювати Київ ракетами С-400
18:55
У РФ згорів дотла найбільший склад Wildberries
"Компенсацій не буде": у РФ згорів дотла найбільший склад Wildberries, збитки можуть сягнути 100 млрд рублів, імовірна причина пожежі — російська ППО, — росЗМІ
18:39
Ярослава Магучіх
Ярослава Магучіх здобула срібло етапу Діамантової ліги в Лондоні
18:04
Нафтові танкери в Ормузькій протоці
Супутникові знімки зафіксували ймовірний витік нафти з танкера "тіньового флоту" РФ біля Оману, — Reuters
17:59
Ексклюзив
Азовська Чорнобаївка
Операція "МоЛоЧКа" - складова більш масштабної кампанії Сил оборони України, - Лакійчук
17:43
Оновлено
вибух в полі
СБС "мінусували" ще 13 суден тіньового флоту й 12 енергооб'єктів на ТОТ, у Криму палало на авіабазі "Гвардійське", уражено другий "Светляк" за два дні
17:30
Огляд
Загроза демократії, історія з відьмами і Борис Джонсон без кайданів – 5 книг про минуле і майбутнє
17:25
Юлія Свириденко
Свириденко залишається головною кандидаткою Зеленського на посаду посла у США, — FT
17:21
Андрій Оністрат
Засновник батальйону БПЛА "Шершнів Довбуша" Оністрат написав рапорт про звільнення з війська
17:02
OPINION
Що насправді стоїть за публікацією Андрія Мельниченка у The Economist
17:01
протест проти AFD, Німеччина
Зв'язки з Москвою і доступ до розвідданих: Німеччина вживає заходів на випадок перемоги ультраправих, — Bloomberg
16:56
російські автомобільні номери
У Росії дозволять реєстрацію автомобілів, викрадених із "недружніх" країн
16:46
Зеленський і Паліса провели нараду з командирами корпусів: поговорили про ситуацію на фронті й потреби війська
16:38
Арктика
За десятиліття Росія перетворила Арктику на стратегічний форпост, — Business Insider
16:24
спека
У Франції через спеку за тиждень померли майже 3 тис. людей
16:13
дорога з антидроновим захистом
Понад 1000 км прифронтових доріг прикрили антидроновим захистом з початку року, — Міноборони
16:07
В Україні створили Міністерство у справах громад, територій та ВПО, його очолив Віталій Безгін
15:50
МіГ-29 польща
Україна хоче отримати від Польщі не лише МіГ-29, а й обладнання для їх ремонту в обмін на дрони, — ЗМІ
15:18
Дональд Трамп
У Білому домі заявили, що Трамп особисто відвідає фінал ЧС-2026
15:17
Костянтинівка
Бійці полку "Скеля" оголосили про зачистку Костянтинівки від росіян
15:01
Німеччина
Німецьке МВС заявило про зростання ризику терактів після нових даних розвідки
14:52
Сандра Аудкірк
"Чекаємо на спільну роботу": Андрій Гундер привітав у Києві нову тимчасову повірену у справах США в Україні Сандру Аудкірк
14:37
Олександр Сирський
Зеленський розглядає відставку Сирського на тлі протестів, що почалися через звільнення Федорова, — FT
14:35
репер Дрейк
Канадський репер Дрейк поставив $1,5 млн на перемогу Аргентини у фіналі ЧС-2026: у разі виграшу отримає понад $5,1 млн
Більше новин