live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Бринзак: Біатлон в Україні отримує від держави "максимальний мінімум" грошей

Володимир Бринзак
фото: biathlon.com.ua
Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак розповів, що фінансування українського біатлону у десять разів поступається російському

Підбити проміжні підсумки сезону з проекцією на олімпійську підготовку Еспресо.TV попросило президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака.

- На даний момент ми можемо похвалитися трьома медалями етапів Кубка світу. Яка з них вас потішила особливо, а яка була несподіваною?

- Я радий кожній з них. Усі три мені дуже подобаються. А несподіваною стала перша - “бронза” в змішаній естафеті. Хлопці добре відпрацювали і витягнули команду на третє місце. Що стосується “срібла” Юлії Джими у гонці переслідування, то вона мене не здивувала, адже знаю її можливості. У гонках, де стрільба дуже важлива, Юля може боротися за медалі.

- Підготовка до головного старту сезону — Олімпіади — йде за планом і на пік форми спортсмени вийдуть вчасно?

- Так, все відбувається згідно з розрахунками. Проте намагатимемося зберегти потенціал спортсменів, щоб не виснажити їх великою кількістю стартів. Молодих біатлоністів, особливо Джиму, які весь сезон в такому ритмі на високому міжнародному рівні ще не проходили, тренери побережуть. Якусь гонку вони пропустять. Уся команда пропустить шостий етап Кубка світу в італійському Антхольці. Замість нього чоловіки поїдуть тренуватися в Естонію, а жінки — в Чехію.

- Свою перемогу в естафеті дівчата присвятили Євромайдану. Ви не проти, що вони в такий спосіб висловили свою позицію чи все ж таки вважаєте, що спорт не варто пов'язувати з політикою?

- Вболівальники викрикували “Слава Україні!” й “За майдан!”. Та від дівчат таких лозунгів я не чув. Спілкувався з ними, вони теж запевнили, що зараз для них головне — підготовка до Ігор. А взагалі цю перемогу біатлоністки присвятили 50-річчю президента Національного олімпійського комітету Сергію Бубці. Наша команда — поза політикою. І ми не будемо втручатися в політичні процеси. Ми хочемо, щоб наші перемоги об'єднали всю Україну.

- Останніми роками наші біатлоністи радують своїми медалями і на етапах Кубка світу, і на чемпіонатах світу. Чи позначається це фінансуванні?

- Від держави ми отримуємо максимальний мінімум, який покриває участь у зборах та змаганнях. Проте успіхи принесли нам можливість залучення позабюджетних коштів — спонсори активніше співпрацюють з нами. Допомагає й олімпійський комітет. Проте й досі фінансування українського біатлону разів у десять поступається російському. Воно також менше за капіталовкладення у Білорусі. Однозначно, медальні здобутки українського біатлону набагато випереджає його фінансування.

новини партнерів

9 грудня, 2019 понеділок

9 грудня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати