live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чи стане Клюєв "директором парламенту" (СПИСОК)


фото: nikvesti.com
Група залізних "клюєвців" у фракції ПР не дуже велика, але зараз керівник АП має надзвичайні повноваження і багато ситуативних союдзників та сателітів

Ми вже писали, що лідери груп "ахметівців" та "газовиків" фактично самоусунулися від парламентських справ, з різних причин віддавши ініціативу іншим гравцям. Мова йде, насамперед, про нового керівника АП Андрія Клюєва, який зараз став головним у розрулюванні політичної кризи. А ключ до цього зараз знаходиться саме у стінах Верховної Ради. 

Слід зазначити, що Клюєв не має власної великої групи у фракції ПР. Депутатів, які безпосередньо зав'язані на Клюєва, нараховується приблизно десяток. 

  1. Бандуров Володимир – з середини 2000-х років обертається на орбіті Андрія Клюєва.  
  2. Бушко Іван – екс-віце-губернатор Закарпаття, яким керує креатура Андрія Клюєва Олександр Ледида.
  3. Єгоров Олександр – був радником віце-прем’єра Андрія Клюєва, працював в його бізнес-структурах.
  4. Зубик Володимир – один з перших «тушканів» з БЮТ умовно «перекуплених» Клюєвим, за деякими даними, мав стосунок до бізнес-структур, які нібито не байдужі Клюєву
  5. Клюєв Сергій – брат Андрія Клюєва.
  6. Лелюк Олексій – до обрання очолював Держкомрезерв, за деякими даними, з подачі Андрія Клюєва.
  7. Ничипоренко Валентин – мажоритарник з Черкащини, креатура Андрія Клюєва.
  8. Наконечний Володимир – мажоритарник з Миколаївщини, має давні зв’язки з Клюєвим, який має бізнес-інтереси в Миколаївській області, Клюєв хотів бачити Наконечного губернатором Миколаївщини.
  9. Олійник Володимир – в свій час був начебто перекуплений з БЮТ Клюєвим, крім того, має дружні стосунки з деякими людьми з близького оточення Клюєва.
  10. Шкіря Ігор – нинішнє переобрання по мажоритаці пролобіював Клюєв.

Однак Андрій Петрович володіє прихованим резервом в парламенті. По-перше, це депутати-мажоритарники з низки регіонів, які контролюються чи контролювалися його губернаторами (Одещина, Закарпаття, Миколаївщина). Усі ці мажоритарники йшли в парламент, щоб вирішувати власні питання, але проходили через кабінет Клюєва, який керував в 2012 році штабом ПР. По-друге, Клюєв, який зараз отримав від Януковича "кнут і пряник", має важелі впливу на низку досить самостійних депутатів - "грошових мішків", а також на "старорегіоналів". По-третє, зараз Клюєв ситуативно опинився в одному човні з Медведчуком (нагадаємо, що "медведчуківець" Андрій Портнов став першим заступником Клюєва в АП) та "младорегіоналами", а відповідно і їх ресурси в парламенті до його послуг. Щодо "медведчуківців", то деякі з них, такі як Царьов та Шуфрич, і так потрапили в парламент через кабінет Клюєва. Отже, у Клюєва є всі підстави претендувати на роль "директора парламенту".

Щодо "прихованого резерву" Клюєва, а також про групи "медведчуківців", "старорегіоналів" та "младорегіоналів" у фракції ПР читайте у наступному матеріалі.

Читайте також матеріали На що чекає група Льовочкіна в парламенті (СПИСОК) та Куди поверне свої 40 багнетів Ахметов (СПИСОК)

новини партнерів

9 квітня, 2020 четвер

8 квітня, 2020 середа

9 квітня, 2020 четвер

8 квітня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати