Скільки заплатять українці за подолання кризи (ІНФОГРАФІКА)

Вчора набув чинності Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні", положення якого примножать витрати українців

Закон входить в "антикризовий пакет" нового уряду і вносить зміни в Податковий, Митний кодекси та інші законодавчі акти. Завдяки ньому планують трохи "залатати"  український бюджет. 

Еспресо.TV вирішив показати візуально, скільки доведеться заплатити українцям для подолання кризи. Ми не брали показників підвищення акцизів, які, мабуть, здорожчать алкоголь, тютюн, ліки, автомобілі, бо в них є фактор регулювання ціни ринком. Хоча, звичайно, ринок відреагує здорожчанням у відповідь на регуляторні дії влади.

1. Купівля валюти здорожчає.  З 1 квітня 2014 року, при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти фізичні та юридичні особи сплачуватимуть збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5%.  

2. Привілейованим пенсіонерам доведеться поділитися з державою. Новий податок будуть платити ті, чия пенсія перевищує 10 тис. грн: літні люди, які отримують від 10 до 15 тис. грн, віддадуть державі 15% суми, більше 15 тис. грн. – 17%. Але такі спецпенсії здельшого отримували нардепи, прокурори, судді, держслужбовці.

3. Доходи за депозитами, цінними паперами, тобто - пасивний дохід. Податком буде обкладатися такий дохід, якщо його сума в десять разів перевищує прожиткових мінімумів для працездатних громадян, тобто - 12 180 грн. і вище

Тобто, якщо ви заробите, наприклад, на відсотках від 12 180 грн. до 20 706 грн. потрібно заплатити 15%
Від 20 706 грн. до 40194 грн. – 17%
Від 44 194 до 88 388 грн. – 20%
Якщо сума більше – 30% суми.

Важливо запам'ятати, що податок сплачується не з тіла депозита, а з відсотків по депозитам. 

4. Любителям замовляти товари в інтернет-магазинах закордону доведеться або менше замовляти, або сплачувати додатково більше. Неоподатковуваний ліміт для товарів, які пересилаються у міжнародних відправленнях, зменшується з 300 до 150 євро. 

5. І трохи неприємна зміна для власників великих квартир і будинків. Зміни зачепили податок з житлової площі. Якщо раніше потрібно було платити відсотки з кожного квадратного метру житлової площі, то тепер доведеться з загальної площі.

Якщо загальна площа квартири/квартир не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів потрібно платити 1% за 1 квадратний метр на рік.

2,7 відсотка - для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів;

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати