live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Коли в Україну прийде вірус Ебола?


фото: ntv.ru
Журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з експертами, які розказали, коли до України прийде вірус Ебола та чи готові до цього медики

Уперше в Африці спалахи гарячки Ебола, яка є вірусною хворобую і характеризується великою кровотечею через ураження судин, були зареєстровані у 1976 р. 

Цього року страшна болячка знову дала людству про себе знати. За даними  Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), спалах вірусу Ебола в Західній Африці вже забрав життя 961 людини.

США сповістили, що двоє жителів країни заразилися на гарячку Ебола при наданні волонтерської лікарської допомоги місцевим хворим у Ліберії. Хворі громадяни США вже доставлені літаком для лікування в медичні заклади Центру з контролю за інфекційними хворобами в Атланті, штат Джорджія, з усіма епідеміологічними пересторогами.

Медичні працівники приносять місіонера, який працював в Ліберії в лікарню в Атланті.

Медичні працівники, закриті з голови до ніг спеціальним спорядженням підготуватися до роботи, в, Ліберії в липні 2014 

А днями ця хвороба підібралася геть близько до України.

Цими вихідними у Румунії госпіталізований 51-річний чоловік, в якого виявлені симптоми хвороби, викликаної вірусом Ебола. Чоловік прилетів з Нігерії, де він працював. 

Карта епідемічної ситуації станом на 12.08.2014 

І хоча Державна санітарно-епідеміологічна служба проводить постійний моніторинг епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням вірусу Ебола, журналісти Еспресо.TV опитали експертів, аби дізнатися, коли ця небезпечна хвороба може прийти в Україну, а також дізналися, чи готові вітчизняні медики у разі потреби дати достойну відсіч епідемії. 

Оксана Гудзенко, помічник головного інфекціоніста України:

Лихоманка Ебола входить до переліку особливо небезпечних за міжнародними медико-санітарними нормами, оскільки індекс заразливості цього вірусу дорівнює 90%, тобто 9 людей з 10 можуть захворіти у разі контакту з хворим. Передається вірус дуже легко, через будь-яку рідину організму, навіть через секрети, тобто заразитися можуть і ті, хто надає допомогу хворому. 

Тому найперші заходи, до яких треба вдаватися, - це ізоляція хворих. Для цього потрібні боксовані відділення. Наразі такі є в Київській лікарні № 9, № 4, на базі Жовтневої лікарні, в реанімаційних службах. Це відділення для дорослих. Є відповідні і для дітей, на базі лікарні на Оболоні, зокрема.

Для перемоги цього вірусу важливою є саме діагностика. Найголовніше, що має з’ясувати лікар, звідки надійшов пацієнт, оскільки симптоми лихоманки Ебола дуже подібні до багатьох інших хвороб: нудота, підвищення температури, головний біль. Тому найважливіше, що допоможе при діагностиці – відомості про те, звідки пацієнт. 

Діагностувати в Україні хворобу можна і за аналізом ПЛР (Полімеразна ланцюгова реакція), шляхом проведення ІФА (Імуноферментного аналізу). Для цього є належне обладнання. 

З приводу того, чи готові медики до цієї хвороби, можна сказати, що так, але важливо поширювати якомога більше інформації про вірус, шляхи боротьби з хворобою. Але для подолання вірусу багато залежить від первинного діагностування. Важливо пам’ятати, що хвороба не передається через укуси комах, через продукти. В Україні цього вірусу немає, як не було і в Румунії, тому всі випадки захворювання завізні. 

Поки в Україні вірусу Ебола немає, але неможна повністю виключати вірогідність його випадку, оскільки туризм розвинутий, і завезти вірус в Україну просто через легкість ураження хворобою».

Віктор Сердюк, віце-президент Всеукраїнської спілки захисту прав пацієнтів:

Україна не готова до протистояння вірусу Ебола. Якщо люди, волонтери не допоможуть у разі виникнення хвороби, то ми не зможемо протистояти.

Єдине, що тішить, так це те, що хвороба не передається повітряно-крапельним шляхом, для зараження потрібен близький контакт з людиною.

Звичайно, через це гинуть місіонери, що допомагають хворим.

Але щодо України, то прикладів готовності до протистояння вірусу немає.

Читатйе також Лихоманка Еболи. Чи пощастить людству наступного разу

новини партнерів

17 січня, 2020 п'ятниця

17 січня, 2020 п'ятниця

16 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати