live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Раді буде створена фракція "За парламент без політиків"

Обкатану технологію "Майдан без політиків" та ідеологію "противсіхства" почали успішно впроваджувати в сесійній залі новообраного парламенту

Новий склад Кабміну не підтримали 51 із присутніх у залі народних депутатів. Серед 30 нардепів, які утрималися, є представники фракції президента: зокрема, журналісти Сергій Лещенко, Дмитро Добродомов, Світлана Заліщук, Ольга Червакова, екс-міністр охорони здоров’я Олег Мусій, активіст Майдану, учасник АТО Богдан Матківський; представники "Укропу": сотник Володимир Парасюк, лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош, речник "Правого сектору" Борислав Береза, Борис Філатов та Андрій Білецький, а також 6 представників "Самопомочі", серед яких Єгор Соболєв та нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко. Крім того, серед 20 нардепів, які не голосували за склад Кабміну - представники "Народного фронту": Вікторія Сюмар, Дмитро Тимчук та інші. Мустафа Наєм – єдиний, хто проголосував проти.

Варто зазначити, що якими б не були причини незгоди цих депутатів з рішенням коаліції, це голосування було визначальним. Адже голосували не за якийсь суперечливий законопроект, а саме за персональний склад уряду, який відповідатиме за подальший розвиток країни. Тому те, що  представники коаліції відразу відмежувалися від нового Кабміну, а, відповідно і від відповідальності за подальші кроки влади, виглядає досить абсурдно. Таким чином, можна говорити , що в Раді почала формуватися нова група – так звані парламентські "противсіхи", які, по суті, і проти "Опозиційного блоку", і проти влади. Така собі бівалентність. З одного боку вони підтримують коаліцію, з іншого будуть постійно гальмувати процеси, критикувати і заробляти на цьому політичні бонуси.

Технологія "противсихів" вже неодноразово застосовувалася колишньою владою для того, щоб розрізнити опозицію. Наприклад, на  президентських виборах 2010  року кандидатом у президенти став Василь Противсіх, якого пов'язували з групою "Приват" (він же президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Василь Гуменюк). Експерти називали його технічним кандидатом і пов'язували з "біло-синьою" командою. І якщо персонально кандидат Противсіх отримав лише 0,16% голосів виборців, то багато в чому саме ідеологія "противсіхства", до становлення якої доклав свою руку і чинний на той момент президент Віктор Ющенко, допомогла перемогти Віктору Януковичу, і це коштувало врешті-решт тисяч людських життів.

Так само під час Євромайдану для того, що мінімізувати масові протести після зриву європейської асоціації і маргіналізувати опозицію, був організований так званий "Майдан без політиків", авторство якого приписують тодішньому главі адміністрації Януковича Сергію Льовочкіну. Тут так само було застосовано технологію "противсихів". Багато молоді, що з щирим серцем вийшли на Майдан, "повелися" на цю технологію тодішньої влади, мовляв, всі політики однакові, а отже "правильний" Майдан має бути зовсім без політиків. Хоча було цілком зрозуміло, що Майдан без політичних сил та політичних інструментів ефективним бути не може, що і довела подальша історія революції.

Сьогодні ж "противсіхи" почали створювати свою "третю силу" у Верховній Раді. Як показало обговорення та голосування за новий Кабмін, кістяком цієї групи стануть люди Коломойського із "Самопомочі" та "Укропу" з однієї сторони, а також ті представники президентської фракції, які не голосували за Кабмін. Природнім буде приєднання до "противсіхства" у майбутньому і "радикалів" Олега Ляшка. 

Єдиний плюс цього нового-старого руху полягає в тому, що на роль противсіхів претендує аж надто багато різномасних людей, які є чистими антагоністами. Тому, в найближчій перспективі вони ніяк не об'єднаються в одне ціле. Щоправда, поки ні в Фронті Яценюка, ні в БПП навіть не думають над тим, як цих людей нейтралізувати, а тому вони безкарно будуть воювати проти "побратимів по коаліції". Хоча нейтралізувати противсіхів більш ніж просто. Їх просто треба змусити сваритися між собою. А не сваряться вони між собою тільки тому, що організатора цих сварок немає. 

 

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати