8 фактів із життя нового донецького губернатора Павла Жебрівського


фото: berdichev.biz
Давній соратник Порошенка і Ющенка, рідний брат генерального директора ВАТ "Фармак" Філі Жебрівської та екс-губератор Житомирщини змінив на посаді Олександра Кіхтенка

11 червня Петро Порошенко представив нового керівника Донецької ОДА. Олександра Кіхтенка на цій посаді змінив Павло Жебрівський, який дотепер був начальником управління протидії корупції Генеральної прокуроратури України.

Еспресо.TV вирішив нагадати основні епізоди біографії нового керівника Донеччини.

Міліцейське минуле. Свою трудову кар’єру Павло Жебрівський розпочинав у міліції. Після служби у армії він служив у патрульно-постовій службі, був слідчим УВД столиці. Загалом – 8 років служби у міліції. Має диплом юриста. 1989 року закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Шевченка.

У одному із інтерв’ю Жебрівський пояснив, чому полишив міліцію: "Мав вибір: брати хабарі або піти із системи і заробляти. Але слідчий, суддя, прокурор не можуть брати хабарі. Бо може бути роздвоєння особистості".

У січні 2015 року був призначений начальником управління Генеральної прокуратури з рослідування злочинів, які були здійснені високопосадовцями.

Давній соратник Петра Порошенка. На початку 2000-х років Павло Жебрівський став одним із соратників нинішнього Президента України у партії "Солідарність".  А точніше – одним із заступників лідера. Під час парламентської кампанії 2002 року партія "Солідарність" стала одним із засновників блоку Віктора Ющенка "Наша Україна". Жебрівського завжди називали людиною Порошенка. Очевидно, саме ця обставина дозволила у квітні 2005 року очолити Житомирську обласну державну адміністрацію, а у 2015 року стати керівником управління Генпрокуратури.

Мультимільйонер. Упродовж 1991-2002 років Жебрівський займався бізнесом.

Як розповідає сам Павло Жебрівський, перший мільйон він  заробив із продажу ліків в Узбекистан.

Він був генеральним директором колективного підприємства МП "Джая", комерційним директором ПП "Ян", президентом ЗАТ "Фармація-2000", головою наглядової ради ЗАТ "Бердичів-Холод", головою правління ВАТ "Мар’янівський склозавод". Володіє двома агрофірмами.

На батальйон, у складі якого Жебрівський перебував у зоні АТО, він витратив 3,5 млн грн.

Востаннє Павло Жебрівський публікував свою декларацію у 2012 році. За 2011 рік його доходи склали 679 750 грн.

Невдала кар’єра лідера політичної партії. Тричі обирався до Верховної Ради України.

У 2009 році Павло Жебрівський заявив, що розчарувався у всіх політичних силах, а відтак він вирішив створити власний політичний проект. Він отримав назву «Українська платформа». На парламентських виборах 2012 року проект Жебрівського об’єднався з партією Анатолія Матвієнка УРП-"Собор". Одначе під час парламентських перегонів "соборівці" знялися з перегонів, для того щоб не заважати іншим правим силам, які мали шанс потрапити до парламенту. Павло Жебрівський балотувався у одномандатному виборчому окрузі на Житомирщині, але вибори програв. На позачергових виборах 2014 року поступився на виборах до Верховної Ради Олександру Ревезі у одномандатному виборчому окрузі № 63.

Участь у війні на сході. 1 серпня 2014 року пішов служити у Збройні Сили України старшим сержантом. Як розповідає сам Павло Жебрівський, у першу ніч в зоні АТО потрапив під обстріл, був поранений. Брав участь у боях під Волновахою і Дебальцевим.

Рідний брат мультимільйонерки Філі Жебрівської. Генеральний директор "Фармак" Філя Жебрівська – рідна сестра Павла Жебрівського. Її статки журнал "Forbes Україна" оцінив у $ 90 млн. Компанія Філі Жебрівської була і залишається одним зі лідерів фармацевтичного ринку України. У 2000-2001 роках Павло Жебрівський також був причетний до фармацевтичного бізнесу – він очолював ЗАТ "Фармація-2000".

Сім’я. Одружений. Дружина – Валентина, економіст. Донька Ганна та син Ян працюють на тітчиному заводі "Фармак". У час, коли Жебрівський перебував у зоні АТО, син координував роботу батькового бізнесу.

Буквоїд. Павло Жебрівський каже, що він дуже любить читати. У його бібліотеці – понад 2 тисячі книжок.

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати