По той бік порно

2 грудня, 2016 п'ятниця
12:06

Як працює індустрія еротичних онлайн-чатів в Україні. Розповіді дівчат

Зміст

Інтерфейс сайту зроблений зручно: підтверджуючи своє повноліття, користувач потрапляє на сторінку з безліччю ярликів-фотографій різних дівчат. Навівши курсор на фотографію, можна попередньо перевірити, як виглядає кімната, а також чим зайнята героїня в даний момент. А це може бути навіть те, чим зазвичай не прийнято займатися або, як мінімум, показувати.

Якщо дії дівчини зацікавлюють, користувач заходить в її чат-рум, де разом з іншими користувачами починає спілкуватися з нею, залишати "чайові". Особливо зацікавленні беруть дівчину "в приват", де шоу влаштовується тільки для одного, а кожна хвилина оплачується. Дівчина ж, щоб потік інтересу і чайових в її чат-румі не висихав, підігріває інтерес користувачів відвертим шоу.

Так працює один з американських сайтів з інтерактивним порно. На сайті зареєстровано приблизно 65 тисяч моделей, тобто 65 тисяч дівчат і хлопців відіслали свої паспортні дані, щоб працювати в порноіндустрії.

За даними Similar Web, в місяць такий сайт відвідують близько 329 мільйонів разів. Для порівняння, на популярний український сайт EX.ua, який нещодавно закрився, припадає 36,6 мільйона відвідувань.

Нелегально, але доступно

Слід враховувати, що подібний сайт не єдиний, існує ще як мінімум десяток не менш великих сайтів подібного змісту. Більшість з них базуються в Сполучених Штатах - там це легальний бізнес, з якого сплачуються податки, а у моделей перед веб-камерами є навіть право на медичну страховку і пенсію.

В Україні цей бізнес не є легальним. Згідно зі статтею 301 КК України, подібна діяльність прирівнюється до поширення порнографії і карається позбавленням волі від трьох до п'яти років.

На початку листопада була виявлена ​​порностудія в Івано-Франківську, учасникам якої тепер загрожує до семи років позбавлення волі. Але це не заважає українським дівчатам і хлопцям (а на деяких сайтах можуть працювати і особи чоловічої статі), влаштовувати оплачувані онлайн-шоу еротичного характеру.

Хоча більшість моделей приховують свої справжні країни, а також блокують користувачів-співвітчизників, знайти українську порнопрацівницю вельми просто: досить поміняти свій IP, щоб сайт не визначив країну, в якій ви перебуваєте, а далі антураж кімнати і властивий тільки мешканкам країн СНД акцент одразу видасть.

Співбесіда Аліни

Зображення Malika Favre

Аліна (ім'я було змінене) прийшла в цей бізнес з цікавості ще в 19-річному віці. Запрошення на співбесіду вона отримала в одній соціальній мережі: знання англійської, впевнений користувач PC, дисципліна і комунікабельність - все це звучало як звичайні вимоги до рядового працівника в офіс.

Відрізнялося оголошення лише привабливою пропозицією зарплати і гнучким графіком (можливі навіть нічні зміни), що було дуже зручним для студентки денного економічного факультету.

Аліну швидко "оформили" і забезпечили робочим місцем. Робоче місце - це велике двоспальне ліжко, столик, комп'ютер, яскраве освітлення і веб-камера. Таких кімнат в квартирі було ще 9, в коридорі стояло кілька тумб для особистих речей робітниць, а на кухні завжди були чай і кава.

Навчання полягало в тому, що дівчину навчили користуватися сайтами, яких було кілька, і як налаштовувати камеру, а також видали методичку, складену іншими дівчатами. Зміна тривала 6 годин, після чого можна було прийняти душ і піти у своїх справах. "Я швидко здружилася з дівчатками, і ми часто сиділи і розмовляли на кухні. В основному я брала нічні зміни - так було зручніше і веселіше".

"Досягла всього сама"

Як і більшість дівчат, Аліна не вважала, що її стаж як моделі порночату триватиме довше, ніж рік. Але ось уже минуло 7 років, а Аліна все так же посміхається в камеру своїм уже постійним клієнтам. Тепер вона працює з дому, а не в студії. "Так вигідніше, не треба віддавати 50 відсотків. Але вимагає більше дисципліни".

Дівчина вирішила перевестися на заочне, а потім і зовсім забула про навчання. "Мені подобається те, що я роблю. Для мене це вже не робота, а спілкування з моїми друзями. Декілька разів на тиждень я надягаю красиву білизну, роблю зачіску і макіяж і виходжу в ефір. Ми розмовляємо, жартуємо. Чим це відрізняється від роботи психотерапевта або телеведучої?".

За словами дівчини, вона з легкістю заробляє по кілька тисяч доларів на місяць, працюючи при цьому по 5 годин на день. Але на цьому приємні дрібниці не закінчуються: "Вони надсилають мені подарунки, оплачують мої примхи, поїздки". Примхами Аліна називає новенький автомобіль і прикраси від Cartier.

"Я щиро не розумію тих дівчат, які не користуються своєю перевагою. Або не роблять прекрасними себе. Навіщо мені зустрічатися з якимось халявщиком, коли навколо стільки чудових чоловіків, готових гідно оцінити мою красу і товариство?".

Усі ці міркування більше схожі на завчені фрази. Воно й зрозуміло, якщо клієнт відчує фальш у дівчині, і що вона не отримує такого ж задоволення від обопільного спілкування, то інтерес до неї зникне. Основний прибуток приносять постійні клієнти, які діляться деталями свого життя, скаржаться на нудних дружин і важкі трудові будні. 

Такі готові заплатити лише за те, щоб об'єкт їх обожнювання не роздягався перед усіма на камеру і співчутливо вислуховував їхні скарги. На цьому моделі і грають.

Постійні клієнти вважають, що у них справжні стосунки з дівчиною з порночату, а деякі навіть закохуються. "Я ніколи не говорю їм, що люблю їх, і ніколи не даю згоди вийти заміж. Пару років тому один з клієнтів сайту виграв суд, тому що дівчина в порночаті погодилася вийти за нього заміж, якщо він надішле їй певну суму грошей і перстень. Отримавши своє, дівчина сказала, що пожартувала".

Дівчина Світлана

Зображення Malika Favre

Дівчина Світлана працює в студії. Її стаж - майже 2 роки. У Світлани трохи інша ситуація. Якщо Аліна пішла працювати з цікавості, то важкий фінансовий стан Світлани змусив її схопитися за настільки цікаву пропозицію.

Студія Світлани знаходиться в самому центрі Києва. Але прекрасний вид з вікон не зміг відвернути дівчину в її перший робочий день, коли її посадили на ліжко перед камерою, тикнули папірець з найпоширенішими фразами у порночаті і їх розшифровками. "Деяких слів я тоді і рідною мовою не знала, а що таке можна робити зі своїм тілом, я не здогадувалася".

Спочатку дівчина поводилася скромно, не оголювалася перед камерою і з жахом вислуховувала історії про ефіри своїх колег. Однак наприкінці тижня зароблених Світланою грошей не вистачило б і на повноцінний обід. "Всі ці байки про те, що на вебці можна заробити, не роздягаючись - чистої води розвід, який придумали студії і власники сайтів, а також панянки, яким необхідно "облагородити" свою діяльність".

Наслухавшись історій на кухні, дівчина придбала необхідний інструмент в інтим-магазині. На щастя, першу покупку благородно оплачувала сама студія, обрізала старі джинси якнайкоротше, і дістала з шафи яскравий купальник. "Це смішно згадувати, оскільки зараз покупка нової нижньої білизни для мене - обов'язкова щотижнева стаття витрат, від якої залежить мій заробіток, але тоді для свого "кар'єрного зростання" довелося викручуватися підручними засобами".

Спочатку дівчина насолоджувалася увагою відвідувачів чатів. Їй робили компліменти, захоплювалися її зовнішністю і пропонували втекти куди-небудь на море. Світлана зазначає, що і в реальному житті почала відчувати себе набагато впевненіше, самооцінка зросла.

Однак, друзів ставало навколо все менше - таємний віртуальний світ, про який дівчина нікому не наважувалася сказати, поступово витісняв справжнє життя. Тепер вона пам'ятала імена своїх клієнтів і знала їх проблеми, клички їхніх домашніх тварин і вік дітей, але могла з легкістю пропустити день народження найкращої подруги.

В інтернеті можна все

Зображення Malika Favre

Дівчина розповіла, що всі відвідувачі її чат-руму діляться на кілька категорій; білі лицарі - ті, хто подають себе як джентльмени і "цікавляться" внутрішнім світом дівчини. Блазні і клоуни - вони провокують публіку і саму модель їдкими коментарями, але, втім, додають жвавість атмосфері. Збочені - ті, хто приходять на сайт за прямим призначенням і халявщики, які сподіваються отримати шматочок еротики безкоштовно.

"Але насправді, вони всі збочені, трохи самотні чоловіки, яким страшно навіть повію собі зняти, не те що познайомитися зі справжньою дівчиною".

До неї приходять різні люди з різними бажаннями. Відчуваючи анонімність, клієнти можуть попросити виконати модель найпотаємніші фантазії. "Одого разу мене взяв в приват незнайомий користувач. Він попросив розмовляти з ним як маленька дівчинка і розповів, що мені треба робити. Таке багато хто просить - це любителі рольових ігор. У якийсь момент мені стало не по собі, я зрозуміла, що маю справу з педофілом. Різко зупинивши ефір, я вийшла, мене трясло. Хвилиною пізніше мені прийшло від нього приватне повідомлення на сайт: "Молодець, ти достатньо розлютила мене, щоб я перестав стримуватися - у дворі є чудовий дитячий майданчик", - ділиться одним з найстрашніших переживань дівчина.

Дійсно, моделі порночатів немов сміттярі розгрібають завали роками пригноблених бажань своїх клієнтів. Звичайно, якщо виконувати всі забаганки клієнта, не вникаючи в їх суть, можна обійтися і без моральних докорів, проте не кожен може переступити через себе.

"Мені не подобається те, що я роблю. Я відчуваю себе порожньою і самотньою, у мене залишилися тільки ці нещасні стурбовані скиглії", - говорить Світлана.


Якось раз під час приватного шоу порнографічного характеру клієнт попросив Світлану одночасно читати "Ідіот" Достоєвського. Є користувач, який просить її просто перевзувати туфлі. Один чоловік приходить показати їй свої нові сукні, і як він в них виглядає. Але більшість з них не такі вигадливі і просять "стандартне шоу".


"Хто може стати моделлю? Та хто завгодно. Зовнішність не так важлива, завжди можна налаштувати світло, камеру, фільтри. Англійська теж не важлива - ти швидко вивчають список необхідних слів, який люб'язно надається тобі студією. Головне знати, що таке "pussy". У більшості випадків словниковий запас дівчат може обмежитися, як і у Еллочки-людожерки, 30 словами".

Що робить студія

Крім збільшення словникового запасу моделей, студії відповідають за безпеку, конфіденційність і, як би це комічно не звучало, моральне обличчя моделі, оскільки на деяких сайтах є жорсткі обмеження. Дівчатам не можна грубіянити, вживати наркотики в ефірі, випорожнюватися перед клієнтами і влаштовувати шоу з неповнолітніми або тваринами.

У розмові з адміністратором однієї зі студій журналіст сайту Eспресо.TV представившись кандидатом на посаду моделі порночата, з'ясувала, що за роботу в студії з моделі стягується плата в розмірі 60 відсотків від суми її виручки.

За це обіцяють затишне робоче місце, дружній колектив, видалення порнороликів за участю моделі з мережі, корпоративи, премії і безкоштовні фотосесії. Переведенням у готівку грошей з акаунтів теж займається студія.

На питання журналіста про законність діяльності працівників порночата, адміністратор заявив, що діє, не порушуючи закону, а визначення порнографії не застосовується до діяльності веб-кам моделі: "Що ви вважаєте порнографією? Модель може сидіти повністю в одязі, якщо їй так комфортніше - тут все залежить від амбіцій дівчини".

Світлана має свою думку про студії: "Вони поводяться як звичайні сутенери, поступово зриваючи моральні планки у своїх працівниць. На студії де я працювала минулого разу, нам навіть видавалася невелика порція амфетамінів на зміну, щоб ми активніше працювали. Геніальний адміністратор порахував, що витрати на наркотики окупляться активністю дівчат. Я пішла звідти, не хотілося до всього іншого підсісти ще й на амфетаміни".

Вебкам-пастка

Зображення Malika Favre

Як і говорилося раніше, в подібні чати приходять найрізноманітніші клієнти. Приходять і аферисти, які хочуть заробити на дівчатах шляхом шантажу, і ті, хто записує відео з моделлю для подальшого продажу на іншому порносайті.

"Не можна бути на 100 відсотків упевненим, що відео з тобою, записане в публічному чаті користувачем, не потрапить на який-небудь файлообмінник і його з часом не завантажить твій однокласник. Якщо вбити мій нік в пошуковик, то картинки видадуть досить відверті скріншоти відео з моєю участю", - каже Світлана.

За словами Світлани, вершиною кар'єрного успіху у більшості моделей є заміжжя з одним зі своїх постійних клієнтів або надання ескорт-послуг. Про своїх колег, які перекваліфікувалися або в дружин клієнтів, або в ескорт-робітниць, журналісту Еспресо розповідали обидві дівчини.

І якщо для Аліни подібна робота необтяжлива і в чомусь навіть приємна, далеко не всі дівчата раді, що потрапили в цю індустрію. Наприклад, Світлана пригнічена своєю роботою. Вона вважає, що ремесло вебкам-моделі затягує.

"Що б я сказала дівчатам, які думають про те, щоб спробувати? Не починайте, ви зруйнуєте і продасте себе, і ніколи не зможете вийти з цього бізнесу". Але, всупереч своїм попередженням, сама вона поки не збирається міняти професію.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.45
  Купівля 40.45
  Продаж 40.94
 • EUR
  Купівля 43.43
  Продаж 44.14
 • Актуальне
 • Важливе
2024, середа
19 червня
10:04
OPINION
Олена Граждан
Президент та його команда не дорослішають
10:02
фейк
"У Франції обговорюють ядерний удар по армії РФ в Україні": ворожа пропаганда поширила новий фейк
10:00
Ексклюзив
війна проти РФ ЗСУ
Ворог підтягує резерви, активізація масштабна, - офіцер Азова про ситуацію на сході, зокрема на Лиманському напрямку
09:47
Гордон Блек
Приїхав до дівчини: РФ засудила солдата США до 3 років і 9 місяців суворого режиму, звинувативши в крадіжці $113
09:23
Ентоні Блінкен
Блінкен: зробимо все можливе, щоб припинити підтримку Росії Іраном і КНДР
09:01
Інженерне озброєння
Понад 20 - українська продукція: до експлуатації в ЗСУ допустили близько 40 засобів інженерного озброєння
08:55
Ексклюзив
Маріупольський драмтеатр
Маріупольці перебувають під тотальним тиском, - Андрющенко про посилення фільтрації на ТОТ
08:52
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Атака безпілотників вночі 19 червня: на Львівщині є влучання й поранені
08:18
Єнс Столтенберг
Столтенберг заявив, що в НАТО перед самітом обговорюють питання вступу України, та припустив "гарну домовленість"
08:14
Беньямін Нетаньягу
Нетаньягу звинуватив США у затягуванні поставок зброї Ізраїлю, у Вашингтоні відреагували
08:07
OPINION
Ростислав Павленко
Кому був передишкою Мінськ
08:03
мусульмани паломники
У Саудівській Аравії під час паломництва через спеку померли понад 500 мусульман
08:00
Анонс
збірна Німеччини, Євро-2024
Євро-2024: розклад усіх матчів 19 червня
07:49
москва, кремль
В ISW пояснили, навіщо РФ оголошує в розшук українських та іноземних посадовців
07:28
обстріл, ППО
Нічна атака РФ: українська ППО знищила 19 дронів
07:23
ракета "Довгий Нептун"
Сили оборони 18 червня уразили нафтобази у Краснодарському краї РФ ракетами "Нептун", - ЗМІ
07:21
Армія РФ за добу війни в Україні втратила 1130 військових, 10 танків і 48 артсистем
07:01
Джо Байден
Байден оголосив про амністію понад 500 тис. людей, які формально підлягають депортації
07:00
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Євро-2024,
Євро-2024: результати усіх матчів 18 червня
06:44
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
Росія вивела у Чорне та Азовське моря 10 кораблів, 3 з них - ракетоносії
06:18
Твердження Росії про українську "брудну бомбу" - абсурдні, - Столтенберг
Столтенберг назвав Рютте сильним кандидатом на посаду генсека НАТО
06:11
Лінда Томас-Грінфілд в ООН
США в ООН назвали вимоги Путіна до України висміюванням засадничого принципу Організації
05:32
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі
Російський закон про "небажані організації" порушує Конвенцію про права людини, - ЄСПЛ
04:53
ЛГБТ
Сенат Таїланду схвалив легалізацію одностатевих шлюбів
04:11
Денис Малюська
Малюська закликав не вірити фейкам про перелік держпослуг, нібито недоступних без військового квитка
03:26
"Ми не віддамо свободу": у Братиславі громадські активісти вийшли на протест за свободу і демократію
02:58
Андрій Медведєв (ПВК Вагнера)
У Норвегії засудили ексвагнерівця Андрія Медведєва, який побив свою подругу та напав на бармена
02:39
США готується навчати українських пілотів
Пентагон зосереджений на роботі з авіаційною коаліцією для виконання вимог України, - речник
02:25
Оновлено
Олексій Навальний
Канада розширила список росіян, на яких наклала санкції через смерть Навального: посол РФ відреагував
02:15
Ентоні Блінкен
Блінкен заявив, що наступний саміт НАТО буде зосереджений на зміцненні довгострокового успіху України
02:06
Снаряди 155 мм калібру
Американська компанія Northrop планує виробляти боєприпаси в Україні
01:55
скільки заробляють лікарі у Львові
У Південній Кореї лікарі провели загальнонаціональний страйк: причина
01:30
алкоголь
Парламент посилив регулювання виробництва і обігу спирту, алкоголю й тютюну: що змінилось
01:07
Рада безпеки ООН
Кисилиця закликав усі "миролюбні країни" долучитись до спільного комюніке Саміту миру
00:55
Кримський міст
Ексголову Росавтодору, який проєктував Кримський міст, засудили до 12 років в'язниці
00:48
Оновлено
Атака дронів по двох нафтобазах у Ростовській області
Атака дронів по двох нафтобазах у Ростовській області РФ: з'явилися супутникові знімки наслідків
00:13
Оновлено
Протягом доби 18 червня на фронті відбулося 113 боєзіткнень, 37 з них - на Покровському напрямку
00:00
Оновлено
Михайло Мудрик, збірна України, Євро-2024
Євро-2024: розклад і результати усіх матчів чемпіонату Європи з футболу
2024, вiвторок
18 червня
23:57
Рафаель Леао, збірна Португалії, Євро-2024
Португалія завдяки голу на останніх хвилинах перемогла Чехію на Євро-2024
23:55
Марк Рютте
Угорщина і Словаччина підтримали кандидатуру Марка Рютте на посаду нового генсека НАТО
Більше новин