Хто такий новий президент Франції Еммануель Макрон

Дмитро Гомон
8 травня, 2017 понедiлок
12:30

Після впевненої перемоги на президентських перегонах Еммануель Макрон став наймолодшим лідером Франції в історії П'ятої республіки, але навколо нього досі багато загадок

Перемога Макрона стала своєрідним маркером переходу Франції та Європи до нового етапу розвитку. Політик, якому зараз 39 років, не лише наймолодший в історії П'ятої республіки президент.

Він також перший, хто не представляє одну з двох провідних політичних партій - консерваторів або ж соціалістів. А чотири роки тому він взагалі був невідомий більшості французів.

Під час передвиборчих перегонів Макрона звинувачували в тому, що він маріонетка Ротшильдів, яка мріє відкрити кордони мігрантам та віддати Францію на поталу глобалістам. Ще у листопаді 2016 року Макрона в ЗМІ називали кандидатом-аутсайдром. Але його вражаючий результат на виборах свідчить, що 20 мільйонів французів йому повірили й покладають на політика великі надії.

Елітний хлопчик

Дитинство Еммануеля Макрона пройшло в його рідному місті Ам'єн. Він був найстаршою дитиною в сім'ї лікарів - його батько невролог, а мати - педіатр. Їхній приватний будинок розташовувався у передмісті поблизу тенісного клубу.

Як пише журналістка The Guardian Анжеліка Крісафіс, дитинство в Ам'єні, місті у північній Пікардії, де домінують готичні собори, було далеким від фабрик з червоної цегли і однотипних будиночків робочих кварталів.

Але хлопець мав прихисток у своєї бабусі Манетт, яка працювала директором школи й була за переконаннями соціалістом-реформатором. Саме вона вплинула на політичні уподобання молодого Макрона, переконаний біограф політика письменник Франсуа-Ксав'єр Бурма.

Мати Манетт була неграмотна і освіта стала нав'язливою ідеєю сім'ї Макронів. Онук приходив до бабусі після школи та на вихідні й годинами читав їй вголос.

"Після школи ми пили гарячий шоколад і слухали Шопена", - пригадував згодом сам Макрон.

Він навчався у приватній школі й був відмінником, мав відзнаки за гру на піаніно та участь в шкільному театрі. Як пише Крісафіс, хлопець надавав перевагу спілкуванню з вчителями.

Кохана вчителька

Коли Макрону було 15 років він закохався у свою вчительку французької літератури та латини Бріджит Троньо, яка керувала театром. Їй було 40 років, вона була одружена з Анрі-Луї Озері і мала трьох дітей. Середній син Лоуренс був однолітком Еммаунеля, а старший Себастіан - на два роки старший. Наймолодшій доньці Тіффані зараз 33 роки.

Еммануель Макрон та його дружина Бріджит святкують перемогу на виборах біля Лувру. Фото: Reuters

Коли про роман учня з вчителькою стало відомо, батьки Макрона відправили його завершувати навчання у Париж, в престижному ліцеї Генріха IV. Залишаючи Ам'єн хлопець пообіцяв коханій повернутися й одружитися з нею. Він дотримав слова.

Перший чоловік Бріджит Тріньо, як згодом і Макрон, був банкіром, пише Le Journal des Femmes. Озері покинув вчительку невдовзі після того, як стало відомо про її роман. Щоправда офіційно розлучилася пара лише в 2006 році. За рік Бріджит і Еммануель офіційно побралися.

Різниця між президентом Франції та першою леді складає 24 роки. У Бріджит Макрон уже семеро онуків, що не дивно, адже їй вже 64 роки.

Опоненти Макрона люблять згадувати цей факт: мовляв, любить літніх жінок, буде слухняним цуциком Ангели Меркель. Але якщо бути чесним, то любовні інтриги для французьких лідерів - справа звична.

Ніколя Саркозі був одружений тричі. Його остання дружина Карла Бруні молодша на 13 років. Франсуа Олланд під час президентства став героєм жовтої преси через роман з акторкою Жюлі Гайє, молодшою за нього на 18 років.

Шлях молодого протеже

Макрон зробив успішну кар'єру на державній службі, а згодом і в банківській сфері. Окрім власних талантів, йому щастило на талановитих начальників, які допомагали юному даруванню просуватися вперед.

За першою освітою Макрон - філософ, знавець Гегеля та Маккіавелі. Та доступ у вищі сфери політичного життя він отримав після навчання в Національній школі адміністрації - заснованій генералом Де Голлем держустанові, яку називають фабрикою з виробництва французької еліти. Практику Макрон проходив на службі в посольстві Франції у Лагосі - столиці Нігерії.

Йшов 2002 рік і перебуваючи в Африці Макрон спостерігав, як він сам це назвав, "визначальний політичний момент мого покоління". Це був вихід радикально-правого лідера "Національного фронту" Жан-Марі Ле Пена в другий тур президентських виборів. За словами майбутнього політика, він зрозумів: якщо провідні політичні партії радикально не зміняться, крайні праві будуть все більше наближатися до влади.

Після завершення навчання Макрон отримав роботу в Генеральній інспекції з фінансів - структурі при Мінекономіки, яка наглядала за обов'язковими відрахуваннями в бюджет та їхнім розподілом.

У 2006 році Макрон на короткий час вступив до Соціалістичної партії. З того часу він не поновлював членство і сьогодні заявляє, що він не соціаліст. Хоча він і досі не цурається лівих поглядів.

У 2007 році, коли президентом став суперник соціалістів правий консерватор Ніколя Саркозі, Макрон потрапив у так звану комісію Атталі. Вона отримала завдання напрацювати рекомендації для прискорення розвитку економіки. Жак Атталі - провідний французький економіст і саме він вважається патроном і вчителем Макрона в галузі економіки.

Банкір і міністр

Після завершення роботи в комісії Атталі Макрон два роки працював інвестиційним банкіром у банку Ротшильдів (Rothschild & Cie Banque). Його робота полягала в мистецтві укладати угоди. У 2015 році в інтерв'ю для The Wall Street Journal він сказав, що це була "свого роду проституція". "Робота полягала у зваблюванні", - пояснив він.

Його найбільш вдалою угодою було придбання компанією Nestle виробництва дитячого харчування Pfizer за $11,8 млрд. Макрон заробив на ній 2,8 млн євро.

У той самий час він був неофіційним радником Франсуа Олланда та відстоював пробізнесову лінію, пише Крісафіс. Згодом Макрон отримав офіційну посаду - заступника начальника президентської адміністрації. Але швидко прийшло розчарування - Олланд, на думку Макрона, не демонстрував достатньої прихильності до ліберальних реформ. У 2014 році він звільнився і почав подумувати запустити власний стартап.

Макрон міністр економіки та Франсуа Олланд. Фото: AP

"Він катався на велосипеді біля своєї грандіозної вілли в Ле Туке, коли отримав несподіваний дзвінок від Олланда, який запросив його попрацювати міністром економіки", - пише Крісафіс.

Макрон погодився і підготував цілий пакет законопроектів, які мали на меті прискорити розвиток економіки. Після тривалих дискусій та перемовин у парламенті здавалося, що все добре, але уряд вирішив діяти інакше. Пакет реформ таки проштовхнули, але через процедуру, яка не потребувала голосування і застосовувалася до цього вкрай рідко

Макрон був сильно розчарований - на його думку, це свідчило про небажання і неготовність уряду до змін. "Він був уражений. Саме тоді він почав думати про політичний рух та можливість побудувати нові політичні пропозиції", - пригадує друг Макрона, економіст Марк Фераччі.

У серпні 2015 року майбутній президент пішов у відставку та оголосив себе незалежним політиком. Як виявилося, це був вдалий крок.

Теги:
Читайте також:
Київ
+12°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.39
    Купівля 39.39
    Продаж 39.86
  • EUR
    Купівля 42.1
    Продаж 42.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
24 квітня
19:48
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс
Коаліція дронів для України зібрала майже €500 млн, - міноборони Латвії
19:45
світло
Міненерго пояснило українцям, як споживати електрику, щоб енергосистема залишалася стабільною
19:33
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми маємо бути демократичними не на словах, а на ділі, - нардеп Княжицький про "Єдині новини"
19:07
Ексклюзив
Львівські десантники під Бахмутом зупинили ворожий наступ і знищити бронетехніку РФ
ФАБи, FPV, нічні штурми: військовий ЗСУ Фірсов розповів про тактику ворога та особливості застосування ним дронів
19:04
Володимир Зеленський
Росія має план зі зриву Саміту миру, - Зеленський
19:04
Пентагон
США оголосили пакет військової допомоги Україні на $1 млрд: що в ньому
19:04
Катажина Котинська
Премія Drahomán Prize для перекладачів з української мови на мови світу: лауреатка переклала книгу Забужко
19:00
Огляд
крилата ракета Х-101
Подвійна загроза: що таке модернізовані ракети Х-101 і чим вони небезпечні
18:44
Верховна Рада
Заволодіння держземлею на 291 млн грн: до Ради внесли проєкт постанови про звільнення Сольського
18:38
Анонс
Виставка Ольги Погрібної-Кох
У Львові відкривається виставковий проєкт Ольги Погрібної-Кох “Пісня Пісень”
18:30
Україна_Словаччина
Маринович, Жадан, Вакарчук, Забужко: українська громадськість написала лист подяки словацькому народу
18:20
Євроcoюз ЄС
В ЄС відреагували на рішення України про припинення видачі документів українцям за кордоном
18:06
OPINION
Вадим Денисенко
Чому затримання заступника Шойгу невигідне Україні?
18:05
На фото: Ненсі Гонсалес
Дизайнерку люксового одягу Ненсі Гонсалес засудили до увʼязнення за контрабанду сумок з крокодила та пітона
18:00
Ексклюзив
Пограбоване РФ сховище Херсонського художнього музею
"Кидали картини, наче сміття". Як окупанти "подбали про збереження" Херсонської колекції та вивезли твори до Криму
18:00
Оновлено
Сенат США
Байден підписав пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на $95 млрд
17:59
Ексклюзив
Карта Авдіївка 24.04
"Інформаційний спротив": окупанти не захопили Очеретине, там ще тривають бої
17:42
На фото: Артем Пивоваров
Артем Пивоваров зламав ніс фанатці під час концерту
17:39
Дмитро Кулеба
Кулеба про Patriot для України: в армії США, ймовірно, є один запасний
17:36
ракета Х-59
Росіяни завдали удару по передмістю Сум
17:11
Окупанти міняють місця дислкації в Маріуполі
Щоб уникнути ударів ЗСУ, росіяни міняють місця дислокації техніки у Маріуполі, - "Атеш"
17:04
Канада
Канада дозволила Airbus використовувати російський титан попри санкції, - Reuters
16:55
Оновлено
України дістався пил із Сахари: коли очиститься атмосфера
16:46
Ексклюзив
Моніторинг, можливість блокувати постачання з України: кореспондентка Еспресо в Європарламенті роз'яснила нові правила торгівлі з ЄС
16:32
«Японія. Очима та серцем»: у столиці відкрилась виставка, присвячена Японії
У Києві відкрилась виставка, присвячена Японії
16:30
Росія продовжує продукувати фейки
Франція пропонує ЄС запровадити нові санкції для боротьби з російськими фейками - Bloomberg
16:18
Оновлено
Регіна Харченко
В. о. голови Запоріжжя поскаржився Зеленському на очільника ОВА Федорова, міськрада змінила в. о. мера
16:13
На фото: Джон Траволта на гала-вечірі з нагоди 30-річчя фільму "Кримінальне чтиво"
Джон Траволта назвав причину, з якої Тарантіно запросив його на роль у "Кримінальному чтиві"
16:04
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
США дали грошей! Що робити, аби не чекати допомоги по пів року?
15:59
Куп'янськ. Харківщина
РФ щодня завдає по Харківщині до 13 ударів керованими авіабомбами, - Нацполіція
15:42
суддя Олексій Тандир
Загибель нацгвардійця в ДТП: звільнення судді Тандира підтримала Вища рада правосуддя
15:35
фейк
"Москва прагнула нейтралітету, а не підкорення України": добірка фейків у світі за 24 квітня
15:31
Ексклюзив
Ілля Євлаш
Речник Повітряних сил ЗСУ Євлаш розповів, як вплинуло знищення російського Ту22М3 на використання авіації з півдня
15:16
СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП митрополита Арсенія
Здав розташування блокпостів ЗСУ під час літургії: митрополиту УПЦ МП з Донеччини оголосили підозру
15:03
земля, земельні ділянки
Росіяни вигадали нову схему позбавлення українців права власності на ТОТ Запорізької області, - Спротив
15:02
На фото: Кадр з фільму "Я і Фелікс"
Фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс" за книжкою Артема Чеха вийшов у прокат у Канаді
14:39
Хотіла продати дворічного сина за 1 млн грн: жительці Дніпра оголосили підозру
14:33
Міністерство оборони
Міноборони створило Офіс для управління військовою допомогою, яку надають країни-партнери
14:25
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:12
грузія
Європарламент пропонує не починати переговори з Грузією про вступ до ЄС через закон про "іноагентів", - Радіо Свобода
Більше новин