live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Віра Стадник 25 жовтня, 2017 середа

В Україні хочуть зареєструвати всіх котів та собак і штрафувати за неприбрані екскременти. Все, що відомо

Обов'язкова реєстрація усіх домашніх тварин, легальні кладовища та нові штрафи за собачі екскременти

Законопроект №7220 зареєстрували на сайті Верховної Ради 20 жовтня 2017 року. Зараз документ мають розглянути комітети, а згодом за нього у першому та другому читанні ще мають проголосувати депутати. Лише тоді він вступить в дію.

Якщо законопроект буде ухвалений, підготовка до його втілення триватиме чотири місяці.

Що зміниться

Автори законопроекту хочуть запровадити систему реєстрації домашніх і безпритульних тварин та створити електронну базу для них. Так можна краще контролювати кількість домашніх тварин та запобігти зростанню чисельності безпритульних собак та котів.

Законопроект запроваджує обов’язкову реєстрацію та чипування усіх тварин: диких, бездомних та домашніх. За чипування домашніх - доведеться платити їх власникам, за інших заплатить держава. Ця процедура коштує 170 грн (0,1 від прожиткового мінімуму).

Якщо при реєстрації були допущені технічні помилки, то їх виправлення коштуватиме ще 70 грн. Реєстрацію тварин проводитимуть державні та приватні ветеринарні клініки.

Зареєстрованими та чипованими мають бути усі домашні тварини старші двох місяців. Або не пізніше п’яти днів після покупки собаки чи кота. 

При переїзді українців зобов’яжуть повідомляти про це в п’ятиденний термін. Введуть і обов'язкове відвідування ветеринарних клінік - не рідше, ніж раз на три роки.

Окрім реєстрації депутати також хочуть запровадити більш жорсткий контроль за утриманням собак, їх розмноженням та вигулом.

Забороняється вдома розпліднювати собак та котів та продавати їх. Пологи тварин мають проводити лише у спеціалізованих розплідниках або в кінологічних клубах.

Законопроект також забороняє розводити безпородних тварин. Для них запровадять обов’язкову біостерилізацію.

За дотриманням цих правил слідкуватиме Національна поліція. Поліція матиме право перевіряти наявність нашийників, “незаконні” вагітності та умови, в яких проживають тварини. Якщо якесь із правил буде порушено, поліція окрім штрафів, може тимчасово вилучити тварину.

Депутати планують заборонити самостійне поховання домашніх тварин. Власник повинен після смерті улюбленця повідомити про це ветеринарні служби та надати труп із порядковим номером та паспортом.

Спеціальні кладовища та крематорії для тварин мають облаштувати органи місцевого самоврядування за гроші з місцевих бюжетів.

Автори закону хочуть запровадити обов’язковий психіатричний огляд для собак, які належать до потенційно небезпечних порід. Депутати також визначили список таких порід. В їх числі німецька вівчарка, чорний тер'єр, німецький дог та інші великі породи собак.

Нова система штрафів

Депутати також хочуть запровадити нову систему штрафів для власників домашніх собак та котів.

За неприбирання екскрементів - 850 грн та 1700 грн за повторне порушення протягом року. Тут йдеться не лише про квартири та сходові клітки, але і про двори та майданчики.

За використання тварин для жебракування - 5100 грн та 20 400 грн за повторне порушення протягом року. Такий же штраф зобов’яжуть сплатити людей, які розводили безпородних тварин та розпліднення домашніх улюбленців “на дому”.

За продаж котів і собак з рук без документів - 340 грн та 20 400 за повторне порушення. Стільки ж доведеться сплатити за відмову від стерилізації тварин.

Якшо вас спіймають з незареєстрованою твариною, то доведеться платити штраф - від 850 до 1700 грн.

Законопроект також передбачає заборону хірургічних операцій, які не пов'язані з ветеринарною допомогою. Зокрема, обрізання хвостів, купирування вух, позбавлення голосу, видалення кігтів, іклів та інші операції по зміні зовнішнього вигляду тварини. Єдиний виняток -  це біостерилізації тварин.

Авторами проекту стало 20 нардепів. В їх числі депутати від фракції "Блок Петра Порошенка" Андрій Немировський і Роман Мацола, від "Народного фронту" - Євген Дейдей, від Радикальної партії Олега Ляшка - Андрій Лозовой та Антон Яценко від групи "Партія Відродження".

Зараз законопроект розглядає Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Введіть слово, щоб почати