live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Путін хоче повернути Януковича на Донбас


фото: tass
Сам Янукович ніяких листів не пише. За нього їх складають кремлівські господарі

Кожна поява колишнього українського президента Віктора Януковича перед телевізійними камерами завжди викликає здивування у спостерігачів. Навіщо Кремлю знову і знову витягати з рукава цю відіграну карту з колоди своїх маріонеток - коли і без Януковича з його назавжди знищеної репутацією зрадника і диктатора у Росії чимало своїх людей в українській політичній та підприємницької еліті?

І ці люди, на відміну від Віктора Януковича, не в Москві і не під судом - а в Києві, у парламенті і в телевізійних ефірах.

Але у Москви може бути своє бачення майбутнього Януковича. Російські спецслужби, які могли спочатку планувати повернення "легітимного" президента до Києва за допомогою російських танків, зараз можуть бути готові використовувати Януковича в ролі потенційного гауляйтера Донбасу.

Головна ініціатива, про яку Янукович повідомив на своїй прес-конференції - це його готовність звернутися до президентів Росії і Сполучених Штатів із власними пропозиціями щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Все інше - спогади, вірніше - свідчення. Але лист Януковича - це серйозно. Адже сам Янукович ніяких листів не пише. За нього їх складають кремлівські господарі.

Читайте також: 10 тез російської пропаганди щодо Майдану, які просувають адвокати Януковича в суді, та їх спростування

Один з листів Януковича дав можливість Росії зробити державний переворот в Криму, привести до влади агента російских спецслужб Аксьонова та запустити процес анексії. Інше - з проханням про військову допомогу - стало прелюдією до агресії Росії проти України, початку війни на Донбасі. А тепер готується новий документ - з планом "врегулювання" на Донбасі.

Путін в останні місяці гарячково шукає вихід з глухого кута конфлікту. Як зробити так, щоб зменшити санкційний тиск, знайти спільну мову з Заходом - але і на Донбасі залишитись? Подробиці ми скоро дізнаємося з листа Януковича.

Думаю, російський правитель хоче подарувати Донбас своєму підручному, перетворити "народну республіку" бойовиків в повноцінну маріонеткову державу.

Приблизно таку, яку Гітлер створив для Петена в окупованій Франції. Або для Квіслінга в окупованій Норвегії.

Зрозуміло, що у такої «держави» ніякої переспективи немає - хоча б тому, що Україна, на відміну від Франції та Норвегії часів Другої Світової війни, не окупована ворогом. І той знекровлений шматок її території, який Путін хоче подарувати Януковичу, так і залишиться окупованою частиною нашої країни і ніколи не буде виглядати ніякою «державою», навіть якщо повернути в Донецьк Януковича із сім'єю.

Але у Путіна можуть бути свої ілюзії щодо імітації "компромісу" і можливостей свого тиску на українську владу. І саме керівництво України дає йому для цього чимало приводів.

Тому що якщо вчора президент Петро Порошенко назвав найбільш ефективним посередником у питаннях домовленостей з Москвою давнього агента російського впливу Віктора Медведчука, то хто завтра завадить йому назвати таким самим ефективним посередником іншого російського агента - Віктора Януковича?

новини партнерів

‡агрузка...

20 вересня, 2019 п'ятниця

20 вересня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати