live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: переконувати Німеччину потрібно за допомогою самих німців

"Північний поток-2" генерує нестабільність на континенті, а зовсім не сприяє тій економічній стабільності, яку Берлін і Відень сподіваються вибудувати за допомогою ще одного путінського потоку

Президент Петро Порошенко збирається у найближчі тижні відвідати Німеччину та обговорити питання відносин України із цією країною і Європейським Союзом в цілому. Цей візит буде означати, серед іншого, і повернення до активної політичної діяльності канцлера Ангели Меркель.

Читайте також: Порошенко збирається відвідати Німеччину для обговорення Північного потоку-2

Мабуть, найвпливовіший політичний діяч Європи, канцлер в останні місяці була зайнята формуванням нової коаліції. І це виявився найбільш непростий процес за всю її кар'єру. Якби християнські демократи Ангели Меркель сформували б коаліцію з вільними демократами і "зеленими", долю проекту "Північний потік-2" було б вирішено. У новій коаліції переважали б опоненти проекту. Швидше за все, це знайшло б відображення в коаліційній угоді.

Але найбільш ймовірна після недавніх парламентських виборів у ФРН коаліція не відбулася. Християнським демократам знову довелося шукати компроміс із соціал-демократами. А в лавах керівництва цієї партії чимало лобістів російських інтересів. І тому канцлеру доводиться постійно говорити про те, що "Північний потік-2" відповідає німецьким економічним інтересам.

А Петру Порошенку необхідно доводити протилежне - ні, не відповідає. І це не дуже просто в умовах, коли ти - президент транзитної країни. І всім зрозуміло, що ти не зацікавлений у втраті прибутку. І не хочеш, щоб цей прибуток отримали інші.

У доказах нам можуть допомогти тільки... самі росіяни і ще німці. Росіяни - тому що їх алогічна політика демонструє ненадійність "Газпрому" як постачальника сировини.

Російський газовий монополіст зробив Україні царський подарунок, коли відмовився виконувати рішення Стокгольмського арбітражу і навіть вирішив відмовити нашій країні у постачанні сировини, за яку вже були отримані гроші.

Німці повинні зрозуміти: Росії довіряти не можна. Найвигідніша модель співпраці з цією країною - нічого у неї не купувати, а за власні поставки вимагати передоплату. Тому що Росія не є чесною як продавець і може залишити вас без газу.

Читайте також: Віталій Портников: Меркель стала заручницею лобістів "Північного потоку-2"

Самі німці теж починають розуміти це. Посилюються позиції тих, хто намагається зупинити будівництво "Північного потоку-2" і взагалі усвідомлює аморальність співпраці з Росією.

Впливовий німецький оглядач Фрідріх Шмідт не так давно точно зазначив, що готовність урядів Австрії та Німеччини сприяти будівництву "Північного потоку-2" тільки активізує Путіна і переконує його у власній безкарності.

А значить - якщо продовжити цю думку - генерує нестабільність на континенті. А зовсім не сприяє тій економічній стабільності, яку Берлін і Відень збираються вибудувати за допомогою ще одного путінського потоку.

новини партнерів

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

15 серпня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати