live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: італійські популісти схожі на українських


фото: REUTERS
Вони або втратять владу, або обдурять своїх наївних виборців

Формування нового італійського уряду знову нагадало європейцям про небезпеку популізму. Тепер, втім, серед європейців виявилися і українці - адже програма нового уряду Італії передбачає відмову від санкцій проти Росії. Але розуміння того, що популістські сили можуть діяти, не віддаючи собі звіту в наслідках своїх обіцянок, не завадить українцям 2019 року проголосувати за власних популістів на президентських і парламентських виборах.

Якщо комусь цікаво заздалегідь пережити катастрофу, яка може очікувати нашу країну - ну і також переконатися в некомпетентності і брехливості популістського правління - нехай стежить за Італією.

Сам факт формування коаліції між лівим "Рухом 5 зірок" і правою "Лігою" - вже нонсенс. Популісти обдурили своїх виборців, тому що обіцяли ніколи не вступати в союз один з одним. І в цієї обіцянки була логіка. "Рух 5 зірок" - антисистемна партія, створена місцевим Зеленським, швидше кабаре, а не партія, яка обурювалася всією італійською політикою.

"Ліга" - частина системи, створеної місцевим олігархом Сильвіо Берлусконі після краху післявоєнної республіки, що не витримала напору антикорупційних розслідувань. Більш того, "Ліга" ще недавно називалася "Лігою Півночі" і закликала до відокремлення півночі Італії від півдня. Всі її лідери - переконані сепаратисти, проте сьогодні за них більше голосують на тому самому півдні, від якого вони так хотіли відокремитися.

Об'єднує коміків і сепаратистів тільки одне - абсолютна безвідповідальність. Вони обіцяють своєму виборцю різні - тільки б він за них проголосував. Однак грошей на виконання цих обіцянок у них немає.

І в цьому найбільша проблема їхнього політичного виживання. Саме тому вони хочуть скасування санкцій проти Росії - тому що сподіваються, що відмова від санкцій і антісанкцій принесе якісь гроші в бюджет. Саме тому сьогодні рекомендують в новий уряд професіоналів, далеких від обох рухів - щоб потім звалити на них відповідальність за невиконання своїх безглуздих обіцянок.

І щось подібне може бути скоро і у нас. Ми впевнені, що українські популісти у вишиванках не підуть на союз з проросійськими силами. Не сумнівайтеся, підуть. Заради миру, стабільності і добробуту українців - і під оплески свого електорату. І чистою українською мовою будуть проголошувати проросійські гасла - тільки б опинитися при владі, не важливо разом із ким, Бойком, Льовочкіним, Шуфричем або Медведчуком.

Ми вважаємо, що чесні професіонали не підуть служити полулістам - не сумнівайтеся, підуть. Заради збереження посад, задоволення честолюбства і взагалі для блага держави.

Але найцікавіше почнеться потім. Ми вже переживали успіх на виборах в Греції популістів з партії СІРІЗА. Але відсутність грошей перетворило Ципраса і його команду на системних гравців, які більше не ставлять палки в колеса єдиної Європи. До речі, хто забув: грецька влада це теж союз лівих і правих популістів.

Італійським популістам теж доведеться пройти школу європейського виховання. Вони або втратять владу, або обдурять своїх наївних виборців. Такий самий обман очікує і тих українців, які проголосують за безвідповідальні популістські сили. З однією лише різницею.

Наші популісти мають вибір. Вони можуть капітулювати перед Європою і США, а можуть - перед Росією. Адже популіст - хитрий, але дурний, наслідків своїх дій він не розуміє, до країни байдужий.

Італійський виборець заплатить за ідіотське голосування грошима і перспективами. Український може заплатити життям і державою.

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати