live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: санкцій за "Північний потік-2" не буде


фото: REUTERS
Сьогодні Трамп послав сигнал: будувати можна

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп після перемовин із польською колегою Анджеєм Дудою знову назвав "абсурдом" поставки російського газу до Німеччини. Однак одночасно президент Трамп заявив, що США не збираються запроваджувати санкцій щодо компаній - учасниць будівництва газопроводу "Північний потік-2".

І ця заява точно відображає його власні уявлення про будівництво відносин з Росією і захист інтересів Америки.

Всі попередні санкції мають насамперед системний характер. Вони або запроваджувалися попередньою адміністрацією - і їхнє скасування зажадало б від Білого Дому додаткових пояснень, або пов'язані із необхідністю виконувати американські закони, як у випадку з недавніми санкціями після отруєння Скрипалів.

Однак запровадження санкцій проти компаній - учасниць проекту "Північний потік-2" пов'язане вже з бажанням президента Сполучених Штатів. Більш того, це майже єдина можливість загальмувати проект і зберегти українську ГТС. Тому що санкції - це сигнал для провідних європейських компаній, що вони втратять більше, ніж знайдуть.

Сьогодні президент Трамп послав їм простий сигнал: будувати можна.

І це ще раз доводить - між гучними заявами Дональда Трампа і його діями нерідко пролягає справжнісінька політична прірва. Глибина цієї прірви не вимірюється американськими інтересами. Тому що якраз національні американські інтереси полягають в конкуренції з Росією, у збільшенні обсягів постачання власного газу на континент - і вже тому збігаються з українськими або польськими.

Ні, глибина прірви між гучними заявами і реальними діями Дональда Трампа у цій ситуації може вимірюватись насамперед інтересами Володимира Путіна.

новини партнерів

24 жовтня, 2019 четвер

23 жовтня, 2019 середа

23 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати