//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: на сесії ПАРЄ вирішується питання честі


фото: assembly.coe
На черговій сесії ПАРЄ розгорілися неабиякі пристрасті навколо ухвалення поправок, що полегшать цій організації відмову від санкцій проти Росії

І хоча сама Росія в тексті поправок не згадується, мало у кого є сумніви, що мова йде саме про її майбутню присутність у ПАРЄ і що поправки інспіровані саме росіянами та їхніми "доброзичливцями" в організації.

Може виникнути питання - а навіщо це, власне, Росії? Адже рішення ПАРЄ мало що означають на міжнародній арені і відмова від санкцій проти російської делегації нічого не змінить у ситуації з іншими санкціями, куди більш важливими і серйозними.

Але у Кремлі будь-яку західну поступку сприймають як "прорив греблі", як готовність цивілізованого світу змиритися зі статус-кво - анексією Криму і війною на Донбасі - і продовжувати спілкуватися з Москвою так, немов би нічого не відбулося.

 

Прихильники скасування санкцій проти Росії в ПАРЄ незмінно стверджують, що аж ніяк не збираються погоджуватися із російськими діями в Україні. Що вони прагнуть повернення російської делегації виключно заради відновлення діалогу.

Так ось, це звичайна брехня. Санкції, які були накладені на російську делегацію у ПАРЄ, зовсім не забороняли депутатам Державної Думи продовжувати брати участь у всіх заходах ПАРЄ. Простіше кажучи - путінські маріонетки, які лише через непорозуміння називаються "парламентарями", могли безперешкодно брехати - якщо вже це так необхідно їхнім безсовісним лобістам на Заході. Росію усунули лише від прийняття цілої низки процедурних рішень в ПАРЄ - погодьтеся, не таке вже серйозне покарання, коли мова йде про розв'язування війни і окупацію чужої території!

Але Кремлю необхідно було довести, що карати його взагалі нема за що. Що Крим приєднаний до Росії на підставі "чесного референдуму", а на Донбасі з українською владою воюють "шахтарі-повстанці" з "Буками". Тому після накладення санкцій російська делегація відмовилася від участі у роботі асамблеї. Відмовилася - підкреслюю - сама, а не тому, що їй було заборонено.

Для керівництва ПАРЄ це стало неприємним сюрпризом, тому що сенс існування асамблеї - в діалозі між парламентарями. Керівники ПАРЄ один за одним почали їздити до Москви, щоб роз'яснити керівництву Державної Думи, що російська делегація може без перешкод відстоювати свою позицію в залі засідань, що санкції цього не забороняють. Але у відповідь чули від голови Держдуми Сергія Наришкіна та його наступника В'ячеслава Володіна одне і те ж: російська делегація зможе повернутися тільки після скасування санкцій. Як ви це зробите - не наша, російська, справа.

Коли стало ясно, що в ПАРЄ не хочуть - або не можуть - погодитися з цим шантажем, у Москві вирішили приступити до наступного етапу "впливу" - перестати платити внески до бюджету ПАРЄ. І, таким чином, до підтримки частини депутатів від пов'язаних з Росією політичних груп додалася ще й потужна підтримка апаратників ПАРЄ - кому ж хочеться втрачати гроші? Це ж зарплати, премії, пенсії. А честь Європи? А честь Європи почекає!

На сесії ПАРЄ в Страсбурзі сьогодні вирішується не питання про необхідність продовження діалогу з безглуздими підлими людцями, яких Путін вирішив відрядити до свого кастрованого "парламенту". Вирішується питання саме про честь.

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

20 березня, 2019 середа

21 березня, 2019 четвер

20 березня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати